Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez kasia032 » 11 sty 2015, 18:50 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam! Właśnie dziś okazało się że jestem w ciąży najprawdopodobniej 4 tydzień.

Dodano: -- 3 lut 2015, 16:45 --

A tu taka cisza :-( czyżby żadnych ciężarówek nie było??

kasia032
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 16 lip 2012, 11:31
Lokalizacja: Birmingham- Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paulcja » 8 maja 2015, 22:16 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witajcie, ja mam termin na połowę lipca, to nasze pierwsze dziecko więc trochę stresu jest :) póki co szykuję już wyprawkę i kompletuje wszystko co potrzebne. Przydałoby się pogadać z innymi Mamami :) Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
paulcja
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 37
Dołączyła: 8 maja 2015, 22:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez heeey522 » 9 maja 2015, 07:50 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Mój termin to końcówka sierpnia ale prawdopodobnie bedzie cc. U nas to już druga dzidzia. Znasz juz płeć? :) Pozdrawiam

heeey522
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 21 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paulcja » 9 maja 2015, 21:03 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej, spodziewamy się córeczki. Mam nadzieję, że urodzę naturalnie bez znieczuleń, komplikacji itp, ale to nigdy nie wiadomo, trzeba być dobrej myśli :) A pierwszą dzidzie rodziłaś w Uk? Jakie wrażenia?
Avatar użytkownika
paulcja
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 37
Dołączyła: 8 maja 2015, 22:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotayahoo » 12 maja 2015, 09:57 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam wszystkie mamuśki. Nic się nie dzieje na tym forum. 8) My jesteśmy w drugiej ciąży, z terminem na sierpień. Może jakieś pogaduchy? :grin:

dorotayahoo
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 sty 2012, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 maja 2015, 10:37 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Steinik, Dalijka, co u was słychac? daaawno mnie tu nie było :) wpadłam na hwilke..na tarosc robie sie sentymentalna hehee ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez heeey522 » 12 maja 2015, 10:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

paulcja napisał(a):Hej, spodziewamy się córeczki. Mam nadzieję, że urodzę naturalnie bez znieczuleń, komplikacji itp, ale to nigdy nie wiadomo, trzeba być dobrej myśli :) A pierwszą dzidzie rodziłaś w Uk? Jakie wrażenia?



Tak u UK w 2013r. Wrazenia? Hm, mialam cesarke wiec chyba to wszedzie wyglada tak samo :) w kazdym razie nie bylo zle :) teraz po drugim porodzie bede miala jakies porownanie.

heeey522
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 21 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 14 maja 2015, 08:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam sie i ja :)

Wlasnie zaczynam 6.tydzien. To moja pierwsza ciaza, wiec jestem podekscytowana.
W przyszlym tygodniu mam wizyte u GP.

Mam zatem pytanie do doswiadczonych kobietek - kiedy zakladana jest ksiazka prowadzenia ciazy? Chodzi mi bardziej o to, kiedy moge poinformowac pracodawce - czy moge tak po prostu przekazac ta informacje, czy potrzebuje dokumentow od lekarza/poloznej?
Wiem, jak wyglada ten schemat tutaj w UK - jest pelno informacji w sieci, ale nie moglam sie dokopac do informacji na ten temat, a niestety zaczynam miec okropne mdlosci i chyba wolalabym poinformowac ludzi w pracy wczesniej, zeby uniknac spekulacji (z reszta slusznych) :)

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez heeey522 » 14 maja 2015, 09:44 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witaj :) ksiazeczke ciazy polozna ci zalozy na pierwszej wizycie (ok 10tyg ciazy) lecz dostaniesz ja do domu dopiero po pierwszym usg w szpitalu (12tydz). Odnosnie pracy to wydaje mi sie ze powiedziec mozesz juz, pozniej tylko potwierdzic ksiazeczka lub listem od poloznej. O to musisz chyba zapytac pracodawce.

heeey522
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 21 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 14 maja 2015, 11:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzieki wielkie za odpowiedz :)
Dopoki jeszcze mnie nie dopadaja jakies powazne mdlosci, to sie wstrzymam.
Chyba jak kazda kobieta, troszke swiruje i jednak boje sie cokolwiek mowic.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotayahoo » 14 maja 2015, 15:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej emigrantka90
początki sa najgorsze, jestem w drugiej ciąży i nikomu takowych nie życze. Od mdłości,wymiotów, bóli głowy, brzucha do uczucia dosłownie jakbym była chora, wszystko co opisują kobity na forum mnie dopadło Dwa miesiące wyjęte z życia. Męki zakończyły sie w 18 tyg teraz jest 28 tydz jest dobrze oby do końca tak samo to bedzie oki. Nie ma co brac wszystkiego do siebie, bo każda ciąża i poród jest inny. Wracając do wizyt u położnych, tutaj każda ma inne podejscie, mi dała na pierwszej(12 tydzień) wizycie i razem z nią udałam się na pierwsze usg(12 tydz 6 dni).

dorotayahoo
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 sty 2012, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez tamika » 14 maja 2015, 20:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Oh ja juz wypakowana :) ale rodziłam tu w lutym dokładnie w Russell hall w dudley. I powiem wam no było ok mimo ciężkiego porodu opieka naprawdę dobra czułam się dobrze. Położna o wszystko pytała byle by tobie było dobrze! Hm jeśli macie pytania to śmiało :)

tamika
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 11 lip 2014, 11:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez koperek » 14 maja 2015, 20:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam. Ja u poloznej bylam w 6 tygodniu ciazy. dostalam moja ksiazke ciazy i paczke dla przyszlej mamy (ulotki i probki itp). pracodawcy powiedzialam od razu. i jezeli dobrze pamietam to potwierdzeniem ciazy byla moja ksiazka. na ten czas i tak nic wiecej sie nie ma. a ksiazke mam ze soba od momentu pierwszej wizyty u poloznej i nigdzie jej nie musze zostawiac. pamietaj ze kazda nieobecnosc w pracy podczas ciazy (badania, usg , polozna it) powinna byc zaplacona. wiec nie tracisz zadnych pieniazkow idac w czasie pracy na jakiekolwiek badanie. musisz tylko dac pracodawcy kopie stron z twojej ksiazki na ktorej akurat jest wpis z danego badania ( przynajmniej u mnie tak to dziala)

koperek
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 21 mar 2011, 17:21
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 15 maja 2015, 08:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dorotayahoo wspolczuje tych pierwszych miesiecy... ja poki co miewam mdlosci male w ciagu dnia, troche mnie zaczynaja ledzwie pobolewac i krzyze tak dziwnie. Jak np. wieczorem zeby myje i sie pochyle nad umywalka - nigdy tak nie mialam.
Zycze Ci juz spokojnych miesiecy do konca :)

Koperek dzieki za informacje. Wiem, ze sa placone... ale no obawiam sie, ze ksiazke dostane pewnie przy pierwszej wizycie u poloznej, a poki co w srode ide do GP dopiero.
Na szczescie prace mam fajna i moge po prostu pracowac z domu i w srodku dnia nie ma problemu, zebym wyszla. Musze jedynie 8h przepracowac w ciagu dnia. Takze dopoki nie poinformuje pracodawcy bede pewnie pracowac z domu.
Z drugiej strony chcialabym jak najszybciej powiedziec, bo mam prace siedzaca, przy komputerze, a prawdopodobnie oni powinni mi dostosowac warunki pracy. Chociaz pewnie skonczy sie na tym, ze bede mogla sobie wychodzic co te 2h na 5 minut i juz.
No i oni tez beda musieli kogos zatrudnic, bo jestem jedynym pracownikiem na tym stanowisku w firmie.

Ogolnie zakrecona jestem, bo jeszcze nigdy nie mialam tu do czynienia z zadnymi lekarzami. Nie chorowalam to i nie chodzilam do nikogo, wiec to teraz bedzie moja pierwsza wizyta w ogole w UK u lekarza.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotayahoo » 15 maja 2015, 13:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

emigrantka90
Tobie też, pozdrawiam :)

dorotayahoo
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 sty 2012, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET