Upgrade windows 10 dla windows'a 7. brac czy nie brac?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Thomas - sam odnoszę wrażenie że dziesiątka jest szybsza niż siódemka. Oczywiście wymaga odrobinę więcej mocy niż Windows 7, więc jeśli komuś siódemka chodzi jako tako, tak dziesiątki nie polecam. Co do sterowników, nie znalazłem jak na razie żadnych problemów, podejrzewam że funkcjonują te z siódemki (też przydałoby się wygooglować jak to dokładnie wygląda).
Co do piratów - ciężko powiedzieć, obstawiam że będzie nowe narzędzie weryfikacyjne
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

AdamBoltryk napisał(a):Ja posiadam desktopa z zakupionym systemem Windows 7 Home Premium Eng w wersji BOX
tak to wygląda
https://drive.google.com/file/d/0Byk0VE ... sp=sharing

Pozdrawiam

Dzięki po aktualizacji systemu u mnie też się pojawiła ta ikonka.

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

Hej. To i ja mam pytanko. Mam Windowsa 8. Komputer ma ok roku. I z dnia na dzień staje się wolniejszy. Na początku odpalał się z prędkością błyskawicy. Kilka sekund dosłownie. Teraz rekordowo potrafi się odpalać do 3 minut! Jest regularnie czyszczony, nie ma dużo na dysku, raczej trzymam wszystko na dysku zewnętrznym. Wyłączyłam uruchamianie wszelkich możliwych aplikacji przy starcie. Trochę to pomogło, ale nadal nie jest tak jak było. I zastanawiam się, czy jak zainstaluje ten Windows 10 to się poprawi.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

nie
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

:(
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Jednymi z wielu przyczyn mogą być:
- Rozrośnięty rejestr. Każdy instalowany program wrzuca swoje wpisy do rejestru. Niestety, odinstalowanie nie czyści rejestru w 100%. Nawet używanie "specjalnych" programów do czyszczenia nie rozwiązuje problemu w 100%.
- Podobnie jest z dziesiątkami zbędnych bibliotek dll. I kwadrylionem używanych obecnie wersji programów. Sprawdź z ciekawości ile masz zainstalowanych wersji Visual C++ na Twoim kompie :)
- Jeśli posiadasz dysk SSD. Taka uroda tego sprzętu, że z czasem chodzi coraz wolniej.
- Poinstalowne fonty/Czcionki/Kroje pisma. Jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi.
O załapanych wszelkiej masci "syfkach" z netu nie wspominając.

Najlepszym wyjściem na powyższe jest re-instalacja systemu. Włącznie z usunięciem partycji.

Tak z higienicznego punktu widzenia to najlepiej robić to przynajmnij raz na pół roku - rok.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Nie zgodzę się z tą profilaktyczna reinstalka co pół roku. Rekordzista u mnie chodził na jednej instalacji Windows 7 od momentu wypuszczenia tego systemu na rynek aż do tego roku.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Rozumiem, że "aż do tego momentu" śmiga tak, jak na świeżo postawionym systemie?

Siedzisz w branży to doskonale wiesz jak rejestr jest zawalony w wielu przypadkach. Oczywiście zalezy kto korzysta z kompa. Ale wystarczy, zeby jakiś dzieciak miał do niego dostęp i masz średnio 1-2 razy w tygodniu instalowaną nową grę/program a z nimi wszelkiej masci toolbary, biblioteki, czcionki i takie tam pierdółki.

A Twojego rekordzistę zaliczam do wyjątków, a nie przeiętnej.

A propos rekordów - kiedyś, w dawnych czasach, znalazłem w necie zdjęcie monitora serwera postawionego na Novelu NetWare 3.0 o ile pamiętam. Ponad 11 lat bez shutdown'a :D Później próbowałem odnaleźć toto cudo coby dokopać "łindołsowcom", ale bez skutku :) Żałuję, ze nie zapisałem na dysku...

Tutaj jest coś podobnego :)
http://www.novell.com/coolsolutions/feature/103.html

Edit:
Chyba znalazłem :D
http://www.ruchirablog.com/server-uptime-world-record/

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Zdecydowawanie... brać. Dają - bierz. Biorą - wrzeszcz :)
Opcja jest za darmo - przez jakiś czas.
Nie trzeba instalować - trzeba się zarejestrować, pobrać ISO i klucz.
Sprzedając sprzęt zawsze jeśli jest opcja wyboru - wpływa to dodatnio na cenę.

Tak też nabylem upgrade z Visty do 8 pro MC. Przez jakis czas mozna bylo kupic to to za £26.00.
Teraz jest za darmo.

Bierzcie puki dają :D

Dodano: -- 30 cze 2015, o 15:35 --

Ps. Adam
Po pierwsze ten Novell to byla konsola i nie bardzo mialo co sie tam procz dyskow posypac.
Po drugie masz racje. Jak cos jest traktowane normalnie to i normalnie chodzi. Moj 6 letni juz Elitebook dziala 2 rok bez reinstalacji. Służy do grafiki (głównie Corel), troche programowanie a tak poczta, internet, faktury i ma się wyśmienicie. Troche klawisze mi się powycieraly jak posadzka w klasztorze Shaolin :).
Polecam uptime i zajętość procesora, W tle FFox, Thunderbird, N360, GDrive, Skype.
I daje rade...
Załączniki
Capture.PNG
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

I jak tam się ludziom podoba dziesiątka?
Ja znowu odpaliłem VM, wrzuciłem oficjalne ISO no i tak.
Ilość blokad założonych przez Microsoft przechodzi dla mnie (informatyka) wszelkie pojęcie. Dodatkowo błędy "Something happened" tylko udowadniają mi, że bez service packa ten system nie jest wcale taki dobry jak się wydawał. Pasjans z reklamami to jakiś śmiech na sali a fakt, że domyślnie wasz system udostępnia wasze hasła Wifi do kontaktów na fejsie i Outlooku, to już w ogóle kpina.

Pozostaje mi tylko liczyć na to, że do Win7 dodadzą kiedyś wsparcie dla DX12 jak już bedzię trzeba, a jak nie to chyba komputer już nigdy nie będzie mi służył (także) do grania.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

No to i ja się podzielę tym co mi zrobiła dziesiątka.
Załadowana wczoraj. Wszystko cudownie. Komp nawet ruszył z kopyta i przyspieszył jak szalony. A dziś zrobił mi sie "error". Nie dał się zrestartować, włączyć nic. Cały czas restartował się od nowa. Pozostało jedynie zresetowanie systemu. I szlag trafił wszystko co miałąm na kompie. Wszystkie programy, przeglądarki, a wraz z nimi zakładki. Co ciekawe zachowały się wszystkie pliki ale backupy zakładek nie.
Także każdemu kto zainstalował dziesiątke sugeruję backup.
Ja właśnie straciłam masę ważnych rzeczy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Miałem dziesiątkę przez jakiś tydzień i zmieniłem spowrotem na siódemkę. Nie ma jako to niezawodny i szybki system taki jak win7 ;) Jakoś 10 nie przypadła mi do gustu, wymaga ona jednak już troszeczkę mocniejszego sprzętu do płynnego działania, jeśli ktoś działa na jakimś starszym kompie to nie polecam.

leitaal
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 25 sie 2015, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

Moj komputer ma kilka lat z 7 przerzucilam sie na 10 i do 7 nie wroce , chodzi mi wszystko plynnie i szybciej
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Nie martwisz się, że dane są przesyłane do Microsoftu bez Twojej wiedzy? Nawet nie wiesz które? I że świadomie zgodziłaś się na to, że Microsoft może zablokować Twój system jak znajdzie cokolwiek co Microsoftowi się nie spodoba?
https://youtu.be/DY_FWpr8BX8
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

znalazlem pierwszy problem z win10, torrent nie dziala :-/
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA