Dregol problem

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez paulina18 » 18 cze 2015, 16:27 Dregol problem

prosze o pomoc gdyz juz nie jestem w stanie sobie poradzic z problemem jaki mam w komputerze o tuz chodzi o to, ze po wejsciu na strone z wirusem pojawilo mi sie w przegladarce netu zamiast google dregol czytalam ze to przegladarka majaca na celu wirusowanie mi komputera oraz wmawianie kupna produktow ze stron ktore same teraz sie otwieraja. Prubowalam juz awastem najpierw wyszukiwal wirusy ale ich nie usuwal teray nawet nie dziala, prubowalam innych programow antywirusowych ze stron o dregolu tez to samo. Czy jest cos co moge zrobic by sie tego pozbyc. dodam ze mam windows xp angielska wersje a komputer mial byc tylko do delikatnych rzeczy internetowych mimo iz ma swoje lata dzialal wpozadku po dregolu jest problem chodzi wolno i wlancza pelno niepotrzebnych stron

paulina18
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 2 sie 2010, 13:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 cze 2015, 18:16 Re: Dregol problem

Zobacz cy mozesz znalezc tego dregola na liscie zainstalowanych programow. Jesli tak to go odinstaluj.
Jesli niema to pewnie to jest jakis dodatek do przegladarki ktory ci pozmienial ustawienia lacznie ze strona domowa i domyslna przegladarka. w takim przypadku odpal przegladarke i wejdz w jej ustawienia i tam zmien domyslna wyszukiwarke na ta ktora urzywalas wczesniej oraz strone domowa.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez paulina18 » 18 cze 2015, 21:08 Re: Dregol problem

dyieki ale tak tez zrobilam i niestety wirusow jest mnustwo a i avast nawet dzialac poprawnie nie chce on ciagle gdzies siedzi o to mi chodzilo

paulina18
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 2 sie 2010, 13:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 19 cze 2015, 05:56 Re: Dregol problem

http://malwaretips.com/blogs/remove-dregol-search/
Sprobuj junkware removal tool i malwarebytes wg instrukcji z linku
Dodatkowo jeszcze "spybot search and destroy" zeskanowac i usunac co znajdzie.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 19 cze 2015, 07:29 Re: Dregol problem

Znajdz sobie program Revo Uninstaller i po otwarciu programu wyświetli ci się co masz zainstalowane na komputerze znać to dziadostwo i potem klikasz odinstaluj potem skanuj sprwadzi czy coś nie zostało jeżeli tak to zaznacz wszystko i usuń.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 30 cze 2015, 16:38 Re: Dregol problem

Problem poruszany wielokrotnie. Od mniej wiecej poltora roku mamy wysyp swinstwa w sieci.
Producenci oprogramowania antywirusowego po prostu podnoszą poprzeczkę w postaci blokowania mniej popularnego softu lub malo popularnych rozwiązan.

Powiedzmy sobie jasno: odwirusowywanie jako takie ma sens na krótko po infekcji.
Problem jednak jest taki, ze wielu użytkowników po prostu nie dostrzega momentu infekcji do momentu kiedy juz naprawde nie da się na komputerze pracować. Mijają tygodnie a czasem miesiące.
Tymczasem niechciane soft integruje nam się na tyle mocno z systemem ze ostateczny wynik wielogodzinnej batalii to często iście pyrrusowe zwyciestwo. Nie dziala to lub tamto, system pracuje niestabilnie.

Po wielu godzinach dochodzimy do wniosku ze reinstalacja systemu jest nieodzowna.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny


Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA