Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Eryk1
Ja o jednym - Ty o drugim.

Link który podałem mówi o _stwierdzonym_ zachorowaniu na błonicę pierwszym od -dziestu lat przez dziecko które nie było szczepione. A przy okazji o ospie, gruxlicy i takich
A Ty znów o braku wsparcia dla rodzin z chorymi dziećmi. I bicie piany o koncerny farmakologiczne.

Z czystej ciekawości przeczytałem pierwszy artykuł z Twojego linka i moge skomentować jednym słowem - bzdury.

Tak jeszcze jeden link z materiałem do przemyśleń:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... winno.html
I spodobał mi się pierwszy komentarz pod tym artykułem, który pozwolę zobie przytoczyć:
turpin napisał(a):Szkopuł w tym, że ruchy anty-szczepionkowe skupiają szczególny rodzaj ludzi, wykazujących szeroko pojętą 'conspiracy theory mentality'. Wykresy wykresami, ale za szczepionkami stoi Wielka Zła Farma (to pojedynczy byt, poszczególne koncerny to jego emanacje), w szczepionkach jest rtęć, a ex-Dr Wakefield to męczennik i ofiara spisku. Ten sam szczególny podgatunek Homo (?)sapiens wierzy w amerykańskie sprawstwo 9/11, nieszkodliwość wirusa HIV, Zamach Smoleński i homeopatię. W zamożniejszych i spokojnieszych społeczeństwach to ok. 20% populacji, w zestresowanych i biednych może to być nawet połowa.

Racjonalne argumenty zostaną przez takich ludzi odrzucone lub zignorowane.


Thomas Absolutnie sie zgadzam z Twoim zdroworozsądkowym podejściem.

Pozdrawiam antyszczepionkowców

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2015, 14:21

AdamBoltryk teoria spiskowa to teoria zaprzeczaca ogólnie przyjętej tezie. Często teorie spiskowe poprzez te ogólnie przyjęte "właściwe" tezy wydają się nieprawdopodobne.
Takich nieprawdopodobnych teorii w historii ludzkości było wiele i za dawnych czasów ludzie głoszący takowe byli stracani lub uważani za nie poczytalnych.
Historia pokazała rowniez to że wiele teorii przyjętych za słuszne były forsowane przez gropy które miały w tym jakiś interes.
Kiedyś za teorie spiskowa uznano teorie obalajaca ogólnie przyjęta ze ziemia jest okrągła co gorsze później okazało się ze jednak prawdą jest to ze ziemia nie jest w centrum kosmosu i prócz księżyca nic wokół niej nie krąży.
Jeszcze niedawno myślono ze atom to najmniejsza cząstka a elektrony wiruje wokół jego jądra.
Jest bardzo prawdopodobne ze wkrótce okaże się że prędkość światła nie jest do niepokonania.
W obecnych czasach kiedy media stały się najsilniejszym narzędziem mogącym tworzyć, niszczyć, kreować i zmieniać do tego kapitalizm i konsumpcjonizm przez które wszystko ma cenę i jest na sprzedaż mówienie o jakiejkolwiek teorii spiskowej jest wyrazem ignorancji.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 12 cze 2015, 20:55 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Tytul to szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne tak ,wiec zawsze mozesz sobie zalozyc temat propagujacy szczepienia jesli taka twoja wola Adamie. I chyba słabo czytałes ,bo od poczatku pisalem wlasnie o braku wsparacia ,zreszta co sie dziwic skoro dokladnie wiedza co zawieraja szczepionki ,wiec nie dziwne ze nie chca ponosic odpowiedzialnosci z tego tytulu. Czesc chorób wystepuje w formie poszczepiennej. Jesli nawet niektore szczepionki dzialaja to ochrona nie jest na cale zycie lecz maksymalnie jesli wogole do 6 -10 lat. Idac dalej czesc chorob lepiej jest przechorowac w dziecinstwie nabierajac ochrony na cale zycie. Pytanie czemu w taki razie nie szczepi sie doroslych dawkami przypominajacymi? Co do teorii spiskowych powiedz to rodzicom dzieci ,ktore ucierpialy w wyniku szczepien. Znam osobiscie i szczerze wspolczuje tym bardziej ze w Polsce zero wsparcia na zasadzie stalo sie radz sobie sam Twoje dziecko. Ktos chce szczepic ok ,ale niech robi to swiadomie i pyta o wszystko ,bo jak widac coraz wiecej ludzi ma swiadomosc ze cos jest nie tak i to nie teoria spiskowa tylko zycie.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1893924859

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 wrz 2015, 20:24 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Nie sądziłam że ten temat jeszcze "zipie" :mrgreen:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Luki80 » 5 paź 2016, 01:10 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Widać, że dawno tu nikt nie zaglądał, a od ostatniego posta w temacie wydarzyło się kilka interesujących rzeczy i przybyło materiału w sieci :)

Dodano: -- 29 kwi 2017, 22:53 --

Taką ciekawostkę znalazłem w tym artykule dotyczącym szczepienia dzieci w uk:

Jaka jest wysokość stawki jaką GP dostaje od dawki za szczepionke?
GP otrzymuje bonus w wysokości 9.80 za zaszczepiona dawkę danej szczepionki jeżeli wszepialnosc w placowe jest wysoka – w zależności od rodzaju od 70% z tym ze stawka tez wzrasta jeżeli wszepialnosc jest powyżej 90% (np. Szczepionka p. Grypie). – NHS Employers – 2016/17 Vaccination and immunisation oraz Vaccination bonus And GP wages.

Luki80
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 paź 2016, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron