Solar panel firma nie aktywna

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 6 lut 2016, 00:22 Solar panel firma nie aktywna

Witam. Kilka dni temu zauważyłem ze moje solary nie działają poprawnie wiec próbowałem zgłosić firmie usterkę ( solarny posiadam nie całe 6 miesięcy wec dalej na gwarancji). Telefon kontaktowy do firmy nie aktywny , strona internetowa nie działa , firma ubezpieczeniowa ma zgłoszone ze firma od solarow na dzień dzisiejszy jest " inactive" i nic nie może w tym kierunku zrobić dopóki firma zostanie " active". Nie wiem co zabardzo co robić bo nigdy mnie takie coś nie spotkało a najgorsze jest to ze wszystko jest na gwarancji i płace za to co miesiąc ( loan ). Chyba mi zostaje wybrać się do Citizen Adviser. Nie wiem co to znaczy company inactive a nawet jeśli firma zbankrutowała lub coś podobnego to powinni poinformować o tym wszystkich klientów itp. Mam nadzieje ze znajdzie się jakaś mądra osoba i pomoże mi wyjsć z tego problemu.

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez NataliaD » 8 lut 2016, 12:27 Re: Solar panel firma nie aktywna

Witam,

Wiekszosc firm oferujacych takie uslugi wspolpracuje z councilami poniewaz udzielaja one doplat. Dowiedz sie w council-u czy maja jakies informacje dotyczace twj firmy i wytlumacz cala sytuacje. Ktos powinien byc w stanie pomoc Panu w tej sytuacji, jesli nie to pozostaje konsultacja w Citizen Advice Bureau. Szczerze mowiac bedac na Panskim miejscy wstrzymalabym wplaty dla tej firmy i poczekalabym na odzew.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

NataliaD
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 lis 2012, 12:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 lut 2016, 19:43 Re: Solar panel firma nie aktywna

no własnie tez mnie to zastanowiło - telefon nie działa, strona nie działa, a konto w banku działa :)
Odciąć źródełko - od razu się odezwą :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 8 lut 2016, 20:29 Re: Solar panel firma nie aktywna

Witam
NataliaD napisał(a):Szczerze mowiac bedac na Panskim miejscy wstrzymalabym wplaty dla tej firmy i poczekalabym na odzew.


AdamBoltryk napisał(a):Odciąć źródełko - od razu się odezwą :)


Byłbym bardzo ostrożny w udzielaniu porad tego typu. Z dużym prawdopodobieństwem ma osobną umowę kredytową nawet jeśli kredyt udzieliła ta sama firma która zakładała panele.
W tym układzie awaria paneli nie ma nic wspólnego z obowiązkiem spłacania kredytu.
Co najwyżej zepsuje sobie credit score i narazi się na dodatkowe koszta kiedy należność zacznie egzekwować komornik.

Lepiej zasięgnij porady jakiegoś prawnika który przejrzy umowy które podpisałeś i doradzi co możesz z tym zrobić.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sosenka » 8 lut 2016, 21:21 Re: Solar panel firma nie aktywna

Genius Energy może?

sosenka
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 lut 2016, 21:18
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez NataliaD » 8 lut 2016, 23:06 Re: Solar panel firma nie aktywna

Tak ale firma rowniez nie wywiazuje sie z umowy, credit score zostal by nadszarpniety tylko w trakcie aplikacji ktora moglaby zostac odrzucona. Tutaj umowa zostala zawarta prawdopodonie na zasadzie zlecenia czyli zleceniobiorca jest zobowiazany do splaty gdy zleceniodawca kontynuuje usluge. Moge byc w bledzie, zaprzestanie wplat przed wnioskiem do sadu i odzewu od zleceniodawcy nie szkodzi w zaden sposob credit score, takze moze warto sprobowac. Nie przecze moge sie mylic. Wydaje mi sie ze napewno bylby odzew co moze ulatwiloby rozwiazanie problemu. Niestety ale porada prawnika zawsze wiaze sie z wysokimi kosztami, wiec lepiej zaczac od Citizens Advice Bureau gdzie rowniez mozna otrzymac porade od specjalistow.

Pozdrawiam

NataliaD
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 lis 2012, 12:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 9 lut 2016, 00:11 Re: Solar panel firma nie aktywna

sosenka napisał(a):Genius Energy może?


A no Genius Energy , wiesz cos an ten temat ?

Dodano: -- 9 lut 2016, o 00:17 --

Firma ( Genius Energy ) znajduje się w solihull wiec daleko nie mam , pojadę tam jutro coś wyczaić a pózniej skontaktuje się z Citizens Advice Bureau. Narazie nie chce nic pochopnie załatwiać typu wstrzymania się wpłat dla firmy. Jest to bardzo trudny temat dla mnie i mam nadzieje ze w krótkim czasie załatwię problem. Dzięki wszystkim za porady.

Dodano: -- 9 lut 2016, o 13:59 --

Dziś rano pojechałem do solihull zobaczyć co się dzieje , jakaś inna firma przejęła office ale nie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytania. Udałem się do domku i ostatnia opcja jaka mi została przed udaniem się do Citizen Advice było zadzwonić do Shawbrook. Firma w której mam kredyt na solary. Genius Energy jest w trakcie likwidacji wiec na dzień dzisiejszy Shawbrook opiekuje się wszystkimi klientami. Zobaczymy co będzie pózniej. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sosenka » 9 lut 2016, 15:24 Re: Solar panel firma nie aktywna

anczi21 napisał(a):
sosenka napisał(a):Genius Energy może?


A no Genius Energy , wiesz cos an ten temat ?

Dodano: -- 9 lut 2016, o 00:17 --

Firma ( Genius Energy ) znajduje się w solihull wiec daleko nie mam , pojadę tam jutro coś wyczaić a pózniej skontaktuje się z Citizens Advice Bureau. Narazie nie chce nic pochopnie załatwiać typu wstrzymania się wpłat dla firmy. Jest to bardzo trudny temat dla mnie i mam nadzieje ze w krótkim czasie załatwię problem. Dzięki wszystkim za porady.

Dodano: -- 9 lut 2016, o 13:59 --

Dziś rano pojechałem do solihull zobaczyć co się dzieje , jakaś inna firma przejęła office ale nie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytania. Udałem się do domku i ostatnia opcja jaka mi została przed udaniem się do Citizen Advice było zadzwonić do Shawbrook. Firma w której mam kredyt na solary. Genius Energy jest w trakcie likwidacji wiec na dzień dzisiejszy Shawbrook opiekuje się wszystkimi klientami. Zobaczymy co będzie pózniej. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam



Polecam skontaktować się z financial ombudsman skarga idzie właśnie na shawbrook, shawbrook nic nie robi olał sprawę pomimo obiecanej inwestygacji. Oni się powinni tym zająć, już ponad 5 osób ma z nimi problemy więc robi się to poważne. P.S contractor co instalował solary powiedział że istnieją pod nową nazwą teraz. Ciekawe ile osób jeszcze chcą oszukać? :rozwalkompa:

sosenka
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 lut 2016, 21:18
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez NataliaD » 9 lut 2016, 23:47 Re: Solar panel firma nie aktywna

Napewno jest jakies wyjscie z sytuacji takze zycze powodzenia :)

NataliaD
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 17 lis 2012, 12:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 09:33 Re: Solar panel firma nie aktywna

Pytanie czy solary nie działają bo nie dają Tobie prądu czy nie działają całkowicie? Bo odnoszę wrażenie że jakieś pół roku temu udzielałem się w temacie czy brać "panele" za darmo bo firma montuje za darmo. Dziwiło mnie właśnie za darmo i czy czasami firmy takie są po prostu farmami które panele montują a potem znikają. Tobie nic nie działa a firma kasę i tak trzepie.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI