Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 30 mar 2016, 07:24 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Hmm! Interesujące. Jedyne dwa czynniki, które wyszukiwarki sprawdzają to adres i samochód poprzez numer rejestracyjny. Wszystkie pozostałe informacje, które mają to to co wpisujesz i nie są w stanie niczego zweryfikować.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 30 mar 2016, 21:29 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Tez mnie to dziwi, no ale nic nie poradzę.Znajdę chwile czasu to po prostu zadzwonię do mojej ubezpieczalni i zapytam dlaczego podnieśli tak drastycznie składki,jak się coś dowiem to dam znać.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 31 mar 2016, 08:36 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

ludzik50 napisał(a):Adrian - po wypadku nie masz zadnych kategorii, chyba ze ubezpieczalnia chce go zlomowac a Ty sie decydujesz naprawiac.
Ale to bys zostal poinformowany o tym, jak tylko naprawiaja i nic nie mowia to nie byla to znaczna szkoda i nie dostajesz kategorii dopisanej do auta.
Tu poczytaj na przyklad:

http://www.rac.co.uk/community/blog/rac ... -write-off



Kolego mylisz sie i to bardzo.
1. Write off tyczy sie pierwszych 2 kategorii czyli A i B gdzie auta nie moga byc naprawione bo konstrukcja pojazdu zostala naruszona do tego stopnia ze po naprawie auto nie bedzie trzymalo parametrow norm bezpieczenstwa (nie dotyczy krajow baltyckinh bo tam wyklepac mozna wszystko :D )
2. Auto po stluczce, kolizji lub nawet przetarciu o drzewo otrzymuje kategorie C. Oznacza to ze po naprawie auto moze wrocic na droge (po wykonaniu VIC - mnie mylic z MOTem).
Auta starsze zawsze maja wbijana kategorie C ze wzgledu na niska cene pojazdu i drogie koszta napraw w UK.
Gdy auto zostanie wbite na kategorie C nalezy odeslac V5C do ubezpieczalni. Nowy bedzie mozna wyrobic po pomyslnym zaliczeniu VIC. W nowym V5C wbite bedzie ze auto jest kategorii C.

Jesli chcesz sprawdzic czy auto ma kategorie jest kilka prostych sposobow.
1. HPI check. Platny niestety ale pokazuje wszytsko
2. Strona DVLA. Ta sama na ktorej sprawdzasz czy auto ma MOT i tax. Jesli auto ma kategoriee i zostalo wbite na VIC na dole bedzie adnotacja ze auto musi przejsc VIC test.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 31 mar 2016, 10:23 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Kolego, mylisz sie i to bardzo.
Nawet kategoria C i D to technicznie write-off, bo nawet przy kategorii D naprawa musi przewyzszac vene auta.
Poza tym nikt mu nie dopisze kategorii nie informujac go o tym.
Naprawde poczytajcie troche zamiast powielac glupoty:

http://www.rac.co.uk/community/blog/rac ... -write-off

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 31 mar 2016, 10:43 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

ludzik50 napisał(a):Kolego, mylisz sie i to bardzo.
Nawet kategoria C i D to technicznie write-off, bo nawet przy kategorii D naprawa musi przewyzszac vene auta.
Poza tym nikt mu nie dopisze kategorii nie informujac go o tym.
Naprawde poczytajcie troche zamiast powielac glupoty:

http://www.rac.co.uk/community/blog/rac ... -write-off


Nie myle sie uwierz mi :) Moja branza ma z tym wiele wspolnego.
Write-off znaczy nadanie dowolnej kategorii. Mi chodzi o fakt ze auta z kat A lub B sa zlomowane i nie moga wrocic juz nigdy na droge.
Przy kategorii D naprawa nie musi przewyzszac wartosci pojazdu. Kategoria D to rowniez auta odzyskane przez policje.
Nikt nie dopisuje kategorii nie inforumjac o tym ale nie znasz osoby ktora sie tu wypowiada. Nie wiesz gdzie mieszka, w ile osob mieszka a wiesz ze z listami tu bywa roznie.
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 31 mar 2016, 14:31 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

TroyaN napisałeś w swojej pierwszej wypowiedzi, że auto po stłuczce, kolizji, a nawet przetarciu o drzewo otrzymuj kategorie C. Nie w każdym przypadku wszystko zależy od wartości auta. W moim aucie po stłuczce była malowana maska i zderzak auto w tamtym czasie było warte około 6000 funtów i nikt mu kategorii nie dał.

Jak to jest bo kiedyś gdzieś wyczytałem, że jeśli firma ubezpieczeniowa chce nadać kategorie po wypadkową to jest zobowiązana zaoferować właścicielowi auta opcje zabieramy samochód i wypłacamy jego równowartość. Czy jest to prawdą?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 31 mar 2016, 20:43 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

xxxx prosze przeczytaj pelna sentencje:

"Auta starsze zawsze maja wbijana kategorie C ze wzgledu na niska cene pojazdu i drogie koszta napraw w UK."

To byla moja wypowiedz.
Wszystko jest zalezne od wartosci rynkowej pojazdu.

Wystarczy dobrac sobie procentowo. Jak masz stara corse warta 600 funtow i masz w niej pomalowac zderzak za 150 funtow to jest to 25% ale jak juz masz range rovera za 30k funtow to 150 jest znikomym procentem.

Dlatego jak juz napisalem musi zostac przekroczony pewien prog, jaki niestety niewiem gdyz rozne ubezpieczalnie maja rozne kryteria.

To o czym piszesz w 2 czesci postu jest i nie jest prawda. Ubezpieczalnie maja podpisane umowy z firmami skupujacymi powypadki. Nie wiem czy tyczy sie to wszystkich kategorii tak wiec nie wypowiem sie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 31 mar 2016, 22:19 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Kolego TroyaN właśnie wyczytałem,ze od października 2015 zlikwidowali VIC. W moim przypadku samochód to Nissan Note 2006 rok 1.6 benzyna,samochód kopiłem z kat.D i teraz po wypadku auto wycenili na 2500£ a koszta naprawy na około 2300£ czyli total loss,autkiem nadal jeżdżę bo nie dostałem jeszcze zwrotu pieniędzy od ubezpieczalni sprawcy.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 1 kwi 2016, 09:16 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

O widzisz :) Dopiero dowiedzialem sie o tym od Ciebie :) Czlowiek caly czas sie uczy.

Teraz mozna juz normalnie aplikowac o nowy V5C jesli ubezpieczalnia zniszczyla stary i wbila kategorie.

Dzieki za info

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 kwi 2016, 14:42 Re: Ubezpieczenie samochodu podwyzka 100%

Adrian2712 jeśli masz w kółko problemy z porównywarkami cen i wysokimi cenami, spróbuj to samo ale w trybie prywatnym/incognito i nie loguj się na "konto" tylko zrób to prawie że anonimowo. Najlepiej wpisz jakieś inne dane i sprawdź czy masz tak wysokie opłaty bo to "ty" czy przez adres czy przez samochód czy przez Twoją historię.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI