Bham przez kilkanaście godzin

Jesli znasz jakieś ciekawe miejsca w Birmingham i okolicach możesz sie nimi podzielić na tym forum

MężczyznaPostNapisane przez adventure » 5 wrz 2016, 05:50 Bham przez kilkanaście godzin

Witajcie,
Będę przejazdem motocyklem w Bham w czwartek. Nigdy tam nie byłem. W zasadzie będzie to nocleg przed dalszą podróżą do Włoch ale będę miał parę godzin na szwędactwo. Co trzeba zobaczyć w okolicach centrum? A może lepiej dłużej pospać i sobie odpuścić?

adventure
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 wrz 2016, 07:38
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 7 wrz 2016, 11:46 Re: Bham przez kilkanaście godzin

Ja bym sobie odpuścił. Bham nie jest miastem które ma takie miejsca "must see".
Na upartego, jak znasz twórczość Tolkiena, to możesz wybrać się do Sarehole Mill na Hall Green. Za małą opłatą możesz przejść się po funkcjonującym młynie (odremontowanym) i okolicach które zainspirowały tego pisarza do napisania Hobbita. W centrum jakiś czas temu otworzyli nową centralną bibliotekę, która nie jest nie wiadomo czym, ale z braku czegokolwiek innego do robienia można odwiedzić (o ile biblioteki to Twój konik). Poza tym, przeglądając listę top atrakcji wg TripAdvisor:
Hala Symfoniczna - no cóż... na drugim miejscu jest Birmingham Back to Backs, historical tour about old centre of Birmingham
Miejsce trzecie: Kolejna sala/hala, tym razem Birmingham Hippodrome... też szału nie widzę
Miejsce czwarte - biblioteka o której już wspominałem.
Miejsce piąte - Centrum miasta i Birmingham Museum & Art Gallery - czasami zdarzają się ciekawe wystawy
Jeśli przyjeżdżasz motocyklem to możesz udać się do National Motorcycle Museum jeśli jeszcze nie byłeś - wstęp jest płatny ale chyba jest to opłacalny zakup. Musiałbyś poczytać recenzję. Sam byłem tylko przypadkiem i nie chciałem wydawać pieniędzy na wystawę starych motocykli. Nie jest aż takim motocyklistą.

Co jeszcze - w Birmingham jest trochę parków, jest Cadbury World gdzies za jakieś £20 możesz przejść się z przewodnikiem po wycieczce dla dzieciaków przepadających za czekoladą.

Jest też National Sea Life Centre które mnie osobiście jednak odrobinę rozczarowało.

I tak właściwie trochę lipa bo z "atrakcji" jako takich to prawie nic nie ma.
Podejrzewam że pojedyńcze osoby na pewno znajdą w tym mieście coś, co ich zachwyci, ale jednak większość atrakcji jest po prostu nieciekawa :)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 wrz 2016, 15:31 Re: Bham przez kilkanaście godzin

edmun zapomniał wspomnieć, że Birmingham ma dłuższą sieć kanałów niz... Wenecja... Ja tam spacer wzdłuż kanałów w centrum uznaję za przyjemnie spędzony czas.
Można jeszcze zaliczyć Oceanarium.
Jak dla mnie najciekawszą pozycja w okolicy to RAF Museum w Cosford - wejście za darmo. Parking bodajże 5 funtów za cały dzień, albo 3 za 4 godziny. Takie ceny były jakiś rok temu jak tm byłem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 7 wrz 2016, 15:54 Re: Bham przez kilkanaście godzin

hmm.. faktycznie, kanały pominąłem, choć polecałbym je zwiedzać jednak za pomocą barki. Opcję taką można nawet znaleźć na necie, koszt niewielki tylko trzeba pamiętać żeby wykupić sobie bilet w dwie strony (bo można spokojnie dopłynąć do innego miasteczka :D ).
Same kanały, no cóż, są okolice ładniejsze i są te brzydsze. W centrum jest tylko kilka miejsc które nad tymi kanałami przykuły moją uwagę, szkoda tylko że jest też spora część kanałów wokół industrial estates gdzie na brzegach można znaleźć małe wysypiska śmieci.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez adventure » 7 wrz 2016, 19:47 Re: Bham przez kilkanaście godzin

Dzięki, nie jestem fanem miast a ponieważ jeszcze nie rezerwowałem noclegu, to może znajdę lepiej coś w jakiejś urokliwej mniejszej mieścinie.

adventure
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 wrz 2016, 07:38
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 wrz 2016, 18:56 Re: Bham przez kilkanaście godzin

Bham potrafi byc urokliwe, kanaly w centrum miasta, muzeum, Cannon Hill Park, Lickey Hills, wypad do meczetu czy swiatyni sikhijskiej, buddyjskiej, poprobowanie balti ze zlotego Trojkata, lokalnej carvery, puby angielskie, irlandzkie z muzyka na zywo, w poblizu muzeum transportu w Coventry, Stratford upon Avon, Warwick, zarosla Cannock z jeleniami, Sutton Park.
Wrzuc w szukajke 'what's on' w Bham/West Midlands w terminie przyjazdu, moze sie okazac, ze wybor calkiem spory, a wiele atrakcji bezkosztowych.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 9 wrz 2016, 19:48 Re: Bham przez kilkanaście godzin

Pozwolę się przyczepić. Stratford upon Avon, czy cannock lub Warwick są bardzo fajnymi miejscami ale to nie należy do Birmingham!! Tak samo muzeum transportu w Coventry (imho bardzo fajne miejsce do odwiedzenia). Gdyby pytanie było, co można zobaczyć w Birmingham i dookoła, to jak najbardziej, a tak... No cóż.. Jak mówiłem, Birmingham nie zachwyca
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do CO WARTO ZOBACZYĆ