NI contributions prowadząc spółkę LTD

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 9 sty 2017, 19:32 NI contributions prowadząc spółkę LTD

Witam forumowiczów,
Happy New Year,
Mam pytanie jak w temacie: Jak wygląda płacenie na NI zakładając spółkę LTD (jednoosobowa, 100% shares & dyvidends)?
Czy jest ona zawarta w Corporate Tax, czy odrębną płatnością?
Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 9 sty 2017, 21:37 Re: NI contributions prowadząc spółkę LTD

Hej.

https://www.gov.uk/employee-directors

Prowadze firme LTD wiec jak cos to pytaj

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 10 sty 2017, 13:09 Re: NI contributions prowadząc spółkę LTD

OK, czyli przyznając sobie samemu pensję (jako Director) poniżej 8k/rok, gwarantuję sobie iż nie zapłacę nic tytułem NI, natomiast aby oficjalnie I legalnie zagospodarować pieniędzmi spółki poprzez przyznanie sobie np. 20k I żonie 20K (jako będącą zatrudniona w spółce jako administrator) dywidend, mogę uniknąć płacenia NI? W dodatku przyznanie sobie Dywidendy ma miejsce jeszcze przed odliczeniem corporate tax - a więc sumą nie podlegającą opodatkowaniu. Dobrze myśle?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez skakanka » 13 sty 2017, 16:02 Re: NI contributions prowadząc spółkę LTD

jezeli zatrudniasz zone i jest ona rowniez shareholders-em w Twojej firmie, najbardziej efektywnie bylo by wyplacac sobie jako wyplate kwote wolna od podatku (11K) ale wtedy placisz NIC, aby uniknac NIC nalezy wyplacic ponizej 672 funty miesiecznie (czyli 672 x 12 =8,064 rocznie na osobe), Dividenda - pierwsze 5 k jest wolne od podatku, a pozniej jest opodatkowane 7,5% ale tylko w pierwszym progu podatkowym (potem wzrasta 32,5%) najpierw nalezy zaplacic corporation tax a dopiero potem mozna wyliczyc/ wyplacic dividenda. mam namiary na fajna i w przystepnej cenie ksiegowa jakbys potrzebowal, bo jezeli masz LTD to musisz miec kogos kto Ci bedzie ksiegowal miesieczne tranzakcje, robil payroll

skakanka
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 31 sty 2011, 20:54
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 14 sty 2017, 09:54 Re: NI contributions prowadząc spółkę LTD

Dziękuję za informacje, w międzyczasie już zapoznałem się z zagadnieniem. Dzięki za propozycję obsługi księgowości ale mam już umowę z biurem które będzie mi księgowość prowadzić.
Jest tak jak piszesz i jestem świadomy obowiązku płacenia corporation tax. A orientujesz się ile wynosi ten drugi próg przychodów po przekroczeniu którego podatek wzrasta do 32.5%?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez skakanka » 14 sty 2017, 15:21 Re: NI contributions prowadząc spółkę LTD

43k

skakanka
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 31 sty 2011, 20:54
Reputacja: 6
Neutralny


Powrót do FINANSE