Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez golla » 16 sty 2017, 13:47 Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Hej, jest ktoś na forum kto może mi się podłączyć do komputera i skasować błąd? Mam program do vw i to w Polsce a tutaj mam Hondę Jazz i kicha, nie mogę przejść przeglądu ze świecącą się kontrolką poduszek a chcą za samo podpięcie się do komputera 40 funtów. Za samą diagnostykę. Próbowałam zwierać dwupinową wtyczkę i nic, dalej się świeci. Pada i nie mogę za bardzo dostać się do podłogi, żeby zobaczyć się wiązka nie rozłączyła. Mam 2 tygodnie do zapłaty tax road a bez MOTu nie chce mi przejść płatność za tax road...

Jeśli ktoś ma inny "sposób" to proszę na priv. Auto jest sprawne. Zrobiłam od kupna 6000km, byłam nim w Polsce i przez głupią kontrolkę nie mogę dostać MOTu (nie podeszłam nawet, bo powiedziałam wprost a babka na repecji, że nie przejdę).

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 16 sty 2017, 13:56 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Podjedz. Skasuje.

Info na priv
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 16 sty 2017, 20:07 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

obawiam się, że spowodowanie zwarcia na złączach do poduchy nic nie da a wręcz jeszcze pogarsza, bo generuje kolejny oprócz obecnego kod błędu. Jest pora deszczowa i prawdopodobnie masz usterkę w obwodzie któregoś z czujników zderzenia (crash sensors) zamontowanych za zderzakiem.
Podobnie jak wypięta kostka - cóż, z tego, co wiem, to kostki mają zabezpieczenie przed przypadkowym wypięciem (snap - on tab) a szczególnie jeżeli chodzi o SRS, producenci stosują inne standardy dotyczące projektu i wykonania systemu SRS (DFMI) bo SRS ze względu na funkcje ma w DFMI wysoki rating. A coś chyba o tym wiem, bo od niedawna pracuję w JLR jako electric systems project engineer w dziale restraints...
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez golla » 16 sty 2017, 20:54 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

No no hahaha. Nie to nie przez deszczową pogodę a przez krawężnik ;) i w Hondzie Jazz wypinają się kostki. Nie wszystkie auta są z salonu JLR :P Jako że jesteś świeżak w branży to nie winię Cię za to, że nie wiesz jak się kasuje błąd w pralkach. Elektryk bez programu tak samo by kasował tylko kablem z rezystorem a nie spinaczem ha ha. Robisz zwarcie, zapłon, po zniknięciu kontrolki rozwierasz, potem zwierasz, pojawia się znowu, rozwierasz i powinno być ok a u mnie nie jest i klops. Kto miał w Polsce passata B5 ten ma doświadczenie w elektryce aut hahahaha. Jutro zobaczymy z programem a jak nie to będę myśleć, który plan zaangażować.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 16 sty 2017, 22:49 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

1. 98% koncernów motoryzacyjnych w Europie i Azji (w tym JLR) korzysta z systemu poduszek produkowanego przez Takata, gdzie po 2006 roku protokół diagnostyczny wewnątrz SDM (sensing and diagnostic module) - czyli SRS ECU jest mniej więcej taki sam.
2. Porównywanie samochodu i kontrolerów w samochodach do pralki nie jest chyba zbyt miarodajne.
3. Nie wydaje mi się, ze naprawa systemu SRS według metodologii:"Robisz zwarcie, zapłon, po zniknięciu kontrolki rozwierasz, potem zwierasz, pojawia się znowu, rozwierasz i powinno być ok" brzmi poważnie... Potem się dziwić, że w aucie teoretycznie wyposażonym w poduszkę ktoś zginął ale cóż - twój cyrk,twoje małpy...
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez golla » 16 sty 2017, 23:04 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Nazywam Hondę Jazz pralką ;) To taki żart a zwieranie, to w tym przypadku, tylko kasowanie błędu ;) Dobrze, że wspomniałeś, że po 2006 :*

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 16 sty 2017, 23:12 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

A dlaczego pralką???
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez golla » 16 sty 2017, 23:18 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Kolega jak zobaczył to auto to mi tak złośliwie powiedział, bo wcześniej miałam passata a teraz taki kartonik no i tak zostało, że pralka, ale nawet ją polubił ha ha.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 16 sty 2017, 23:37 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

wracając do problemu z kontrolką SRS w pralce, jak widzisz, nie każdy incydent zapalenia się kontrolki oznacza usterke samej poduszki co resetowałaś cyklem otwierania i zamykania obwodu pętli poduszki. Przyczyn dla zapalenia się kontrolki jest wiele.Poczytaj sobie na temat "on-demand fault" i "Fault code drive cycle" a dowiesz się dlaczego nie zawsze zarejestrowany kod błędu powoduje od razu zapalenie się kontrolki i kiedy to kontrolka zapali się zaraz za pierwszym razem po pojawieniu się kodu błędu w cyklu diagnostyki, a kiedy dopiero np. przy trzecim cyklu diagnostycznym (bez względu czy jest to continuity test, plausibility test czy rationality test)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez golla » 16 sty 2017, 23:43 Re: Kontrolka srs - kto skasuje błąd?

Na pewno jest wiele przyczyn, ale zaczęłam od czynności najprostszej a więc bezpiecznika, kostki w podłodze i resetu, bo dalej to się nie znam a czytać właśnie muszę, ale o detekcji transkryptów in vivo. Kiedyś będzie czas to sobie poczytam więcej na ten temat. Dzięki : )

Dodano: -- 17 sty 2017, 14:17 --

Dzięki wielkie za pomoc, TroyaN. Temat zamknięty.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA