Czy warto wrocic?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Anula35 » 17 sie 2017, 06:14 Czy warto wrocic?

Witam wszystkich, mam pytanie, ktore nurtuje mnie od jakiegos czasu, a mianowicie: kilka lat mieszkalam w Uk jednak z pewnych wzgledow wrocilam do Polski aby 'zaczac na nowo'. Niestety, sytuacja nie jest za ciekawa I chcialabym z powrotem wrocic do Uk. Czy ktos moze wie jak to bedzie po Brexicie? Czy jest szansa na pozostanie w Anglii na stale? Zbieram informacje z roznych zrodel, ale juz nie wiem co myslec. Z gory dziekuje za podpowiedzi :-)

Anula35
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 5 maja 2015, 15:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 17 sie 2017, 07:54 Re: Czy warto wrocic?

Coz, decyzje rzadu zmieniaja sie jak w kalejdoskopie takze nie wiadomo co sie jeszcze zmieni. Jezeli bylas przez ciagly okres 5 lat w UK to masz prawo stalego pobytu, ale jezeli wyjechalas na 2 lata to tracisz status permament residence.

Posprawdzaj sobie strone ponizej. Ma byc nowy system rejestracji (nie wiadomo jeszcze jaki) a dotychczasowe dokumenty przestana byc wazne.
https://www.gov.uk/eea-registration-cer ... -residence
"If you already have a permanent residence document it won’t be valid after the UK leaves the EU.
A new scheme will be available for EU citizens and their family members to apply to stay in the UK after it leaves the EU. "

Mysle ze lepiej juz byc w UK w momencie kiedy bedzie opuszczac EU niz probowac pozniej.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anula35 » 17 sie 2017, 08:51 Re: Czy warto wrocic?

Wielkie dzieki za rade. Pozdrawiam

Anula35
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 5 maja 2015, 15:32
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 23 sie 2017, 10:43 Re: Czy warto wrocic?

Ja jeśli dzisiaj miał bym wyjechać z Polski to szukał bym innego kierunku niż UK.
Ludzie tacy jak ja, którzy są tutaj od kilku w tej chwili żyją w takim "zawieszeniu" wyjechać z UK nam się nie opłaca, a jaka będzie nasza przyszłość nikt na 100% nie jest pewny.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez altara » 31 sie 2017, 12:41 Re: Czy warto wrocic?

xxxx napisał(a):Ja jeśli dzisiaj miał bym wyjechać z Polski to szukał bym innego kierunku niż UK.
Ludzie tacy jak ja, którzy są tutaj od kilku w tej chwili żyją w takim "zawieszeniu" wyjechać z UK nam się nie opłaca, a jaka będzie nasza przyszłość nikt na 100% nie jest pewny.



Mam bardzo podobne odczucia. Nie czuje juz tej pewnosci co na poczatku. Mysli biegna ku Kanadzie.

altara
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 9 mar 2016, 12:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez 123Przemek » 14 wrz 2017, 17:29 Re: Czy warto wrocic?

bedzie dobrze,a nawet lepiej jak jest...przyjedz,teraz jest latwiej bo po wyjsciu moze byc roznie,a jak juz tu bedziesz,i bedziesz im placic podatki to bedzie ok

123Przemek
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 8 sie 2017, 14:02
Reputacja: -2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI