Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 10 paź 2017, 10:11 Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Witam.18 wrzesnia wracalem swoim autem na blachach GB przez Niemcy do UK.Trzasnal mnie radar w okolicach Kassel.Wczoraj dostalem pismo z moim zdjeciem z komisariatu w Gootingen czy jakos tak.Jestem traktowany jako swiadek zdarzenia i prosza mnie o wpisanie danych kierowcy,ktory jechal w tym czasie za kierownica tego auta.Z taryfikatora wyczytalem,ze grozi mi ok 200 eur kary + 1 pkt karny i na dodatek zatrzymanie prawa jazdy na miesiac.Mam pytanie ,jak to sie ma do rezydentow UK jezeli chodzi o zatrzymanie prawa jazdy.Jak to sie odbywa???.Dodam,ze przekroczylem predkosc o 42 km/h .Bylo 40 a ja mialem 82.Dzieki

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez brawo21 » 11 paź 2017, 16:07 Re: Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Troche przesadziles z ta predkoscia. Chyba nic nie zrobisz.ja czekam na fotke z austri na 100 mialem 120 ale juz ponad miesiac i nic nie mam. Moze juz nie przyjdzie.

brawo21
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 gru 2012, 10:44
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 11 paź 2017, 16:59 Re: Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

To byla dwupasmowka z lekkim lukiem,a radar w niewidocznym miejscu.Znaki o ograniczeniu napewno byly.Na razie wiem,ze musze odeslac papier i okreslic sie czy to ja bylem za fajera czy nie,lub odmowic skladania zeznan.Pozniej mam czekac na rodzaj kary.Jesli w tym taryfikatorze bedzie zatrzymanie np na miesiac (tylko na terenie Niemiec),to mam odesalac im prawko,oni wklepia naklejke i od razu odesla z powrotem.

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur442 » 21 paź 2017, 10:14 Re: Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Jesli masz duzą rodzine i na zdjeciu nie widac twojej twarzy to sie nie ma czym przejmowac nic nie zrobią :)

artur442
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 21 mar 2017, 08:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur442 » 21 paź 2017, 10:15 Re: Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Nie ma sie czym przejmowac jesli masz duza rodzine i nie widac twojej twarzy na zdjeciu to nic ci nie zrobia bo kazdy moze sie wypierac ze to on prowadzil :)

artur442
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 21 mar 2017, 08:18
Reputacja: 0
Neutralny

Oczywiscie porady jakie otrzymales nie sa dobre jesli dotyczy to akurat niemiec. Zaplac i nie kombinuj z prostej przyczyny,niemcy maja system drogowy na podstawie ktorego dane twojego pojazdu zostana wpisane w centralną baze co oznacza iz jadac np na swieta autem zwykla kontrola drogowa w niemczech zakonczy sie nakazem uregulowania zaleglosci a i zdaza sie ze zabraniem pojazdu. Zostaniesz odstawiony z bagazami i rodziną do jakiegos punktu skad dalej bedziesz zmuszony radzic sobie dalej sam. Co do prawa jazdy-zabiora ci je natychmiast i maja takie prawo gdyz dopisciles sie przewinienia na terenie ich kraju wiec obowiazuja cie ich przepisy. Jeden punkt €200 i prawko na miesiac to i tak nie brzmi zle. Zdaza sie ze zaproponują ci w zastepstwie „idioten test”... ktore moze zredukowac nalozona kare lecz wykluczając kare finansową. Jesli chcesz to podeslij mi kopie listu i postaram sie zadzwonic do nich,mowie biegle po niemiecku wiec moze dalbym rade ci w czyms pomoc,oczywiscie nic za to nie chce,wiec nie pytaj ile:),ot zwykla przysluga.

richardo1977
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 5 mar 2013, 17:35
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 23 lis 2017, 16:56 Re: Niemcy-dostalem list za przekroczenie predkosci

Z ciekawości, wracając z południa Francji z urlopu, 6 km od hotelu w którym się zatrzymywaliśmy, hamując z 75 do 50km/h radar cyknał mi fotkę. Na liczniku było może z 60km/h, może nawet delikatnie poniżej w momencie jak błysnęło, a radar był 40 metrów na znakiem o terenie zabudowanym (stąd już hamowałem żeby do 50km/h zwolnić). Od pól roku czekam na to zdjęcie i się doczekać nie mogę. Zobaczymy.
Co do Niemiec. W życiu nie bawiłbym się żeby to ominąć. A z prawem jazdy. Ależ proszę, mogą sobie zatrzymywać.
Do odbioru osobistego w Anglii. Bo to odebranie prawa jazdy nie jest odebraniem prawa jazdy a odebraniem uprawnień do kierowania pojazdem na terenie Niemiec. Mówiąc inaczej, jeśli nie wybierasz się przez Niemcy, to sobie spokojnie mogą narzucać karę tego miesiąca.
Poczytaj dokładnie jak to jest w ich przepisach (nawet używając google translate) bo o ile pamiętam, jest to nie zatrzymanie prawa jazdy w każdym kraju a w tym w którym została nałożona na Ciebie kara.
Nie że pochwalam, ale dziwne by było gdyby to działało inaczej.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA