Skonfiskowane papierosy seized goods

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Lkjh » 18 sty 2018, 00:57 Skonfiskowane papierosy seized goods

Szukam osoby, której skonfiskowano papierosy na lotnisku przez Border Force (seized goods) i która wniosła odwołanie. Podzieli się ktoś doświadczeniem i radą? Wiem, że zgodnie z ich procedurą sprawa zaskoczy się w sądzie.

Lkjh
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 18 sty 2018, 00:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawelbuc » 18 sty 2018, 12:50 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

a ile paczek przewoziłaś? :?:

pawelbuc
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 3 paź 2010, 15:37
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Lkjh » 18 sty 2018, 23:21 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Więcej niż 4 kartony (więcej niż 40 paczek).

Lkjh
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 18 sty 2018, 00:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 19 sty 2018, 00:53 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

pawelbuc napisał(a):a ile paczek przewoziłaś? :?:



Do wlasnego uzytku nie ma ograniczenia.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Lkjh » 19 sty 2018, 01:21 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Zgadza się. Jednak moje tłumaczenia nie pomogły i papierosy zostały skonfiskowane. Uważam, że niesłusznie dlatego szukam kogoś kto podpowie jak skutecznie je odzyskać. Znasz kogoś kto się z nimi sądził?

Lkjh
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 18 sty 2018, 00:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 19 sty 2018, 08:48 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Voltix każdy przemytnik by się tak tłumaczył,przepis jest jeden dla wszystkich taki sam wracając do UK z kraju UE każdy może ze sobą zabrać 4 kartony papierosów co w całości daje nam 800 szt.
Strona rządowa https://www.gov.uk/duty-free-goods/arri ... -countries
Co do sprawy w sądzie to nie będzie ale papierosy przepadły.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Lkjh » 19 sty 2018, 10:11 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Dzięki za odpowiedź. Sprawa w sądzie będzie bo będzie odwołanie https://www.gov.uk/customs-seizures/dis ... ms-seizure
Dlatego szukam osoby, która coś podpowie. Może jakiś sprawdzony prawnik?

Lkjh
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 18 sty 2018, 00:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 19 sty 2018, 15:47 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Darwas napisał(a):Voltix każdy przemytnik by się tak tłumaczył,przepis jest jeden dla wszystkich taki sam wracając do UK z kraju UE każdy może ze sobą zabrać 4 kartony papierosów co w całości daje nam 800 szt.
Strona rządowa https://www.gov.uk/duty-free-goods/arri ... -countries
Co do sprawy w sądzie to nie będzie ale papierosy przepadły.



"Although there are no limits to the alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, you’re more likely to be asked questions if you have more than the amounts below."

kazdy sie tak tlumaczy i dlatego bedzie musiala udowodnic, ze to do wlasnego uzytku :D

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 20 sty 2018, 03:31 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Leciałem z Grad canari miałem limit przekroczony o wiele za duzo ,poproszono o paszport spisano jest to juz dwa lata i dostałem tylko pismo o przepadku.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 20 sty 2018, 14:39 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Darwas napisał(a):Leciałem z Grad canari miałem limit przekroczony o wiele za duzo ,poproszono o paszport spisano jest to juz dwa lata i dostałem tylko pismo o przepadku.



Gran Canari nie jest przypadkiem poza EEA? Jezeli tak, to jest limit nawet na wlasny uzytek.

Edit.
"The Canary Islands, the north of Cyprus, Gibraltar and the Channel Islands are not part of the EU for customs purposes - follow the rules for countries outside the EU instead."

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 20 sty 2018, 23:41 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Popełniony błąd,myślałem ze jest to samo co z Hiszpani bo wyspy należą do Hiszpani,Papierosy zatrzymali i dostałem broszurkę i tam jest ze kraje EU można przewiesc tylko 800szt czyli 4 wagony.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 21 sty 2018, 02:00 Re: Skonfiskowane papierosy seized goods

Darwas napisał(a):Popełniony błąd,myślałem ze jest to samo co z Hiszpani bo wyspy należą do Hiszpani,Papierosy zatrzymali i dostałem broszurkę i tam jest ze kraje EU można przewiesc tylko 800szt czyli 4 wagony.


No jest to mylace i wiele osob przez to traci kase. Wyspy Kanaryjskie sa na innych zasadach w Unii Europejskiej.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron