Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 maja 2007, 12:22 Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

Hej! Mam pytanie. Nie znam sie kompletnie na brytyjskim prawie. Jesli ktos wie to prosze napiszcie mi czy moj pracodawca musi mi placic za bank holiday. Jesli tak to co moge zrobic jesli nie chce mi za to placic a ja w bank holiday musze pracowac. Dziekuje z gory. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 24 maja 2007, 12:24 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

Pewnie, ze musi! I to powinnien duzo wiecej niz normalnie. Bank Holiday jest ustawowo wolnym dniem, i nie moze Cie zmusic do pracy w niego.
Pracodawcy placa za ten dzien przewaznie 100 proc wiecej, albo prawie 200 prc wiecej jak w moim przypadku. Jesli Ci nei zaplacili to najpierw pogadaj z pracodawca, moze cos w dokumentow bylo nie tak.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 24 maja 2007, 12:42 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

oczywiscie ze musi i to wiecej niz za overtajmy

ale no wiesz zycie czasami sie nagiac trzeba :)
Ostatnio edytowano 24 maja 2007, 12:51 przez Shon, łącznie edytowano 1 raz
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 maja 2007, 12:50 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

A jesli moj pracodawca nie bedzie chcial mi wyplacic bank holiday? Pracuje niestety u Polaka dorobkiewicza i on mysli ze wszystko moze :(
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 maja 2007, 12:56 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

za przeproszeniem szanownych przedmowcow - pierdoly gadacie

wcale nie musi. jezeli osoba jest zatrudniona jako "casual...." albo jesli pracuje sie przez agencje ktora w podpisywanych dokumentach zastrzega ze BH nie jest dniem platnym wiecej, albo jak chocby TWM - za prace w BH placa normalnie ale daja dzien wolny.

Tak naprawde inna platnosc i wolne dni "lieu" za prace w BH przysluguje wszystkim ktorzy sa zatrudnieni na kontraktach typu "salaried", "pernament full time" i tym ktorzy wyraznie maja to zapisane w umowie o prace.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 maja 2007, 12:57 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

vanilia napisał(a):A jesli moj pracodawca nie bedzie chcial mi wyplacic bank holiday? Pracuje niestety u Polaka dorobkiewicza i on mysli ze wszystko moze :(



a posiadasz jakis kontrakt na pismie z okresleniem zasad zatrudnienia?
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 24 maja 2007, 12:58 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

no to wlasnie w takich momentach tsza niestety sie nagiac wyrobic kompromis

bo kutwa zapewne nie popusci

a zyc trzeba :)

bo widzisz Basia ustawowo jest ale zycie jest zyciem :)
ustawoa ci musi placic jezeli sie rozlicza ale na zaswiadczeniu wykazuje inaczej

a kwity z wyplaty dostajesz ile i za ile robilas ?
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 maja 2007, 13:00 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

mam payslipy ale nie mam umowy bo nie chce mi jej dac, mam tylko papiery z home office ze pracuje tam na stale
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 24 maja 2007, 13:08 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

no to musisz niestety tanczyc jak zagra
bo naprzyklad da ci wolne za te dni jak mu sie goraco zrobi pod stopami

jak pracowalem dla agencji to robila tak

ze mialem prace i przerabialem przez okres holiday'a ale nie placili powyzej tylko dawali mi ofa w nastepnym tygodniu :)
Ostatnio edytowano 24 maja 2007, 13:13 przez Shon, łącznie edytowano 1 raz
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 maja 2007, 13:10 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

No tak tylko ze ja mu jutro dam wymowienie to jak mi wolne da? Zreszta to doslownie knur
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 maja 2007, 13:13 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

papiery z Home Office nie mowia nic na temat tego na jakiej jestes umowie tylko ze pracujesz legalnie!!!
wiec niestety sorry ale bank holiday Ci sie nie nalezy
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 24 maja 2007, 13:16 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

oj no zycie puki masz mozliwosc jako takiego zarobku to ciagnij ale szukaj czegos dalej

niewiem jaka pace wykonujesz ale jak cie zabraknie to moze odczuje i bedzie chcial rozmawiac :)

vanilia napisał(a):knur
to na odchodna z kopa i wio :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 24 maja 2007, 19:17 Re: Czy pracodawca musi mi placic za bank holiday?

vanilia napisał(a):Zreszta to doslownie knur



szanuj szefa swego, nastepnego mozesz miec gorszego


hehehehe


pe

KA i PE
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI