do kobiet

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez Olcia » 29 cze 2008, 14:46 do kobiet

mam pytanie skierowane do kobiet bo one beda wiedzialy o co chodzi, a wiec mam od ostatnich 4 miesiecy problem z tak zwanym zapaleniem grzybicznym pochwy(nazwa niezbyt ciekawa hehe)w angielskim tzw yeast infections.Pojawilo sie po wzieciu antybiotykow na grype.
Objawy to pieczenie i lekkie swedzenie oraz widoczna zmiana konsystencji sluzu (serowaty)bez zmiany zapachu ani koloru
ale do sedna moj problem polega na tym ze zadne leki pzepisane przez tutejszych lekarzy mi nie pomagaja.Po ich wzieciu objawy mijaja na 3-5tyg i znowu sie pojawiaja.
Jesli mialyscie cos takieg tutaj czyli za granica, to jakie leki bralyscie ?
z gory dzieki

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 cze 2008, 15:13 Re: do kobiet

Takich kłopotów to nie miałam, ale z tego co piszesz to poważne, jeśli masz taką możliwość to skontaktuj się z polskim ginekologiem wiem, że jest jeden w Londynie, kiedyś ogłaszali się w Gońcu polskim, te Twoje objawy są podobne do objawów nadżerki. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 29 cze 2008, 19:13 Re: do kobiet

poszukaj w aptekach leku o nazwie clotrimazole , ale w globulkach w uzyciu wewnetrznym i krem w zewnetrznym. prawdopodobnie jest to grzybica, po kuracji antybiotykowej. jesli bierzesz antybiotyk dobrzej jest pic jogurty, malslanke, cos co zlagodzi wplywa na zoladek i na reszte :mrgreen: , to z wlasnego doswiadczenia.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olcia » 29 cze 2008, 20:27 Re: do kobiet

kik1976 dzieki za podpowiedz a co do tego leku to bralas go juz i czy jest na recepte
bo dostanie sie tu do lekarza to jakis koszmar, a o ginekologu to juz mozna zapomniec
p.s. jestem pewna ze to jest po antybiotykach bo sporo czytalam na ten temat
problem polega na tym ze mialam to 2 razy i uzywalam leku o nazwie combi(globulka +krem) i pomagalo na jakis czas(3-5 tyg), ale nie powinno sie go brac wiecej jak 2 razy w przeciagu 6 miesiecy wzielam inny lek krory mi polecili w aptece(boots) ale jakos slabo dziela (1 tabletka )

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 29 cze 2008, 21:32 Re: do kobiet

hej wiem ze to zabrzmi dziwnie,ale polecil mi tak robic polski ginekolog kiedy bylam w polsce.Strzykawka wpuscic troche w pochwe jogurtu naturalnego gdyz zawieraja duzo zywych bakteri i to pomoglo przynajmniej mi(jak co to stosowac przez kilka dni) :grin:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 30 cze 2008, 06:34 Re: do kobiet

tak , uzywalam. jednak mialam go w polsce i lekarz wypisal to na recepte. jednak znalazlam w internetowej angielskiej aptece crem o tej nazwie, wiec powinni tez miec globulki, bo powinnas stosowac i to , i to. przejdz sie do arteki pokaz im ta nazwe, powedz ze szukasz do uzytku wewnetrznego i zewnetrznego, jesli bedzie na recepte, to zacznij od rodzinnego, zwyczajnie pojdz i powiedz, ze chcesz to. jesli nie da rady, to przejdz sie zwyczajnie na pogotowie, powiedz, ze tak cie to swedzi,ze nie mozesz juz wytrzymac , a lekarzowi powiedz, ze kiedys cos podobnego mialas i uzywalas wlasnie tegoleku, a tu u rodzinnego bylas i jego tabletki nie dzialaja. troche pokombinowac trzeba.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olcia » 30 cze 2008, 17:00 Re: do kobiet

dziekuje za odpowiedzi
dostalam sie dzis w koncu do lekarza(GP)
przepisal mi ten lek na recepte i dzis go uzyje mam nadzieje ze podziala, bo to jest strasznie irytujace
P.S. z jogurtem tez sprobuje
oj i zapomnialam zapytac lekarza o slodycze, bo gdzies przeczytalam ze przy czyms takim trzeba je sobie ograniczyc,bo grzybki lubia cukier
slyszalyscie cos o tym?

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 30 cze 2008, 17:06 Re: do kobiet

no to dobrze , obylo sie bez kombinowania, powinien dzialac, ale na poczatku moze troche piec i tak ma dzialac z kazda nastepna bedzie lepiej. ten jogurt , to zastosuj doustnie :-D , co do slodyczy, to nic takiego nie slyszlam, ale dla zdrowia zebow pozyteczne. pozatym np jak kupisz bielizne , to najpierw ja upierz,a przy antybiotykach pij np maslanke lub wlasnie naturalne jogurty.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olcia » 30 cze 2008, 18:18 Re: do kobiet

dzieki za pomoc :::::::::)))))))))))))

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 30 cze 2008, 19:29 Re: do kobiet

a ja o tych slodyczach tez slyszalam. niestety to prawda. dlateczo czeto tez osoby spozywajace cukier w nadmiarze moga miec wieksze szanse na taka dolegliwosc. ja w ciazy pochlanialam slodycze, a dla wyrownania opijalam sie jogurtaminaturalnymi, maslanka i kefirkami :razz:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Olcia » 1 lip 2008, 16:30 Re: do kobiet

a jednak to prawda z tymi slodyczami :(((((((
a ja przytyc probuje

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 2 lip 2008, 06:25 Re: do kobiet

rzeczywiscie, to prawda. wczoraj ogladalam programna bbc i tam wlasnie o tym bylo, babcka jadla bardzo duzo slodyczy i wypiekow , no i miala niestety prawie non stop grzybka.
swoja droga bardzo dobre programy leca na bbc. acha jesli chcesz przytyc, to jedz wiecej weglowodanow, ale nie zawierajacych drozdzy, bo nigdy sie nie pozbedziesz tych dolegliwosci. ja na szczescie nie przedpadam za slodyczami, wiec nie interesowalam sie tym za badzo.
skolei w innym programie bylo o wplywie cukru na zachowanie dzieci. im wiecej cukru dostaja, tym bardziej sa - powiedzmy aktywne. :-D
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniavika » 2 lip 2008, 10:51 Re: do kobiet

Ja przepraszam ze wtrace,ale bez lekarza sie nie obejdzie.Jezeli jest to grzybek to pol biedy(chociaz uciazliwa dolegliwosc),ale jezeli to nadzerka to juz gorsza sprawa.
Do lekarza w brew pozorom nie jest wcale tak ciezko sie dostac.Zarejestruj sie w pierwszym najblizszym JP i powiedz lekarzowi ogolnemu o co chodzi.Jestem pewna,ze zrobia ci cytologie na miejscu i badanie moczu.Jezeli cytologia wyjdzie zle to na 100%skieruja cie do ginekologa.
Nie lekcewazm tego i nie lecz sie na wlasna reke.Mowienie,ze do lekarza ciezko jest sie dostac jest glupota.
Najpierw trzeba sprobowac to zrobic a pozniej komentowac.
wiem,ze lekarze nie sa tutaj moze najwspanialsi(mowa o JP),ale kieruja do specjalistow.Sama jestem tego przykladem wiec wiem co mowie.
Idz do lekarza to jest moja rada.Powiedz rowniez,ze leki ktore ci przepisuja sa nie skuteczne lub ze pomagaja na krotki okres czasu.Ewentualnie jedz bezposrednio do szpitala i popros o przyjecie.
Pozdrowienia
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 2 lip 2008, 12:27 Re: do kobiet

moniavika, a przeczytalas pierwszy post? chyba niezbyt uwaznie , kolejnych rowniez. tam pisze , ze byla u lekarza i ten lek cojej podalam, przepisal jej lekarz, bo jest na recepte.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olcia » 2 lip 2008, 19:02 Re: do kobiet

wiec tak, u lekarza bylam bo tak jak wyzej zostalo napisane te leki ktore bralam sa na recepte
co do dostania sie do lekarza(GP) to zalezy od przychodni do mojej mozna sie zarejestrowac tylko tego dnia ktorego chce isc do lekarza(czyli nie moge sie zarejestrowac w piatek na poniedzialek),otwieraja o 9 i od tej odbieraja telefony jak chce na rano to musze dzwonic rano, jak na popoludnie to musze dzwonic po 4pm taki jakis dziwny system maja
co do badania moczu to fakt mozna zrobic u GP ale on wykarze jedynie jakiego rodzaju jest infekcja (bakteryjna lub grzybiczna),co do nadzereki moja kuzynka ja miala i wcale z cytologii jej nie wyszlo ze ja ma (miala jakies inne badania roboine)
p..s bylam u lekarza przedwczoraj dal mi lek i pomoglo
ale i tak lece do polski bo nawet po 5 latach pobytu tutaj nie przywyklam do ich sposobu leczenia
DZIEKUJE ZA POMOC

Olcia
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 39
Dołączyła: 16 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE