Liszajec...prosze o pomoc!

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 7 paź 2008, 10:37 Liszajec...prosze o pomoc!

Witam wszystkich. Pisze w imieniun kolezanki której syn zachorował na liszajec moze ktos przechodził z was tutaj przez ta chorobe i moze nam cos napisac o jej leczeniu. Kolezanka była z dzieckiem u lekarza ale wiecie jak tu jest, przepisano dziecku jakas masc ale nic nie pomaga.Chciałysmy kupic w aptece kamyczki fioletowe do kapania(Kalium hypermanganicum ) ale oczywiscie pani nie wie co to jest.Moze znacie angielski odpowiednik?
Z góry dziekujemy za informacje.
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 7 paź 2008, 11:00 Re: Liszajec...prosze o pomoc!

Agadz27, coprawda nie odpowiem ci na zadne z tych pytan bo nie znam odpowiedzi, ale mam do zaoferowania ci te własnie kamyczki a raczej tabletki. Mama mi je rzywiozla z polski zebym odczasu do czasu wrzucała dziecku do kąpieli ale w zasadzie nie widze potrzeby zeby to robic wiec lezą bezuzytecznie. Odezwij sie do mnie na PW a umowimy sie jakos i sobie je mozesz wziąsc oczywiscie za darmo mi są i tak niepotrzebne. Pozdrowienia dla synka kolezanki. :-)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 7 paź 2008, 15:59 Re: Liszajec...prosze o pomoc!

z tego co sie doczytalam , toleczenie trwa od kilku dokilkunastu dni,jesli bedzie w fazie poczatkowej, w innym przypadku nawet kilkanascie tyg. trzeba dbac o higiene i ktosc gdzies wspominal o detromycynie w masci.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 paź 2008, 16:52 Re: Liszajec...prosze o pomoc!

Agadz27 napisał(a):.Chciałysmy kupic w aptece kamyczki fioletowe do kapania(Kalium hypermanganicum ) ale oczywiscie pani nie wie co to jest.Moze znacie angielski odpowiednik?


Z tego co mi sie wydaje to glownym skladnikem tego roztworu jest POTASSIUM PERMANGANATE czyli po polsku NADMANGANIAN POTASU inaczej KALIA.
Jesli chcesz to mam tabletki nadmanganianu potasu moge Ci odstapic.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 9 paź 2008, 10:04 Re: Liszajec...prosze o pomoc!

Slicznie dziekujemy Wam za pomoc, kolezanka była wzruszona jak jej powiedziałam. Dostała juz od znajomych tabletki, smaruje syna nowa mascia i powoli widac poprawe!
( pisałam ze kamyczki bo tak zawsze moja mama mówiła jak mi je dawała do kapania i tak mi juz zostało:))
Pozdrawiam Was serdecznie
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 25 lut 2009, 10:19 Re: Liszajec...prosze o pomoc!

Witam, słuchajcie co tu stosuje się na liszajec, bo mam to cholerstwo. byłam w Polsce u dermatologa i przepisał mi maść i antybiotyk i zeszło mi to. nie minęły 2 miesiące i mam go znowu!!! to jest okropne. dbam o higienę a mino wszystko robi mi się to paskudztwo!!! smaruję to maścią MUPIROX z Polski, która przepisała mi jakiś czas temu dermatolog, ale cos słabo pomaga. poradźcie coś!!! z góry dzięki

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE