alpy francuskie/szwajcarskie, jezioro lac leman, maj 2009

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;
witam,

w maju 2009 planuje wyjaz do francji/szwajcarii na okolo 2-3 tygodni. jade autem i mam dwa miejsca wolne (w sumie 4 osoby). moj cel to paralotnie ale jesli ktos lubi lazic po gorach to na pewno znajdzie dla siebie zajecie... camping w domkach letniskowych nad jeziorem lac leman. ewentualnie namioty i bardziej ekstremalne warunki... piesze trasy z noclegami w schroniskach :) wszystko zalezy od nas.

milsza strona medalu czyli koszty:
dojazd i prom okolo 300f
noclegi kolo 450f za tydzien za domek dla maks 6osob (3 odzielne sypialnie)

kolo 1200f na cztery osoby + zarcie itp... szacunkowo 450f -500f na glowe za cala impreze.

zakladam drozsza wersje bo lepiej zeby pieniazkow zostalo niz zabraklo. szczerze to wolalbym wersje z namiotem ale to sie jeszcze zobaczy...

mapa okolicy:
http://maps.google.co.uk/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=annecy&sll=52.496764,-1.810628&sspn=0.006035,0.013733&g=Birmingham+B36+8EA,+UK&ie=UTF8&cd=1&ll=46.362093,6.7099&spn=0.830191,1.757812&z=9

zapraszam do dyskusji!
karol
Załączniki
56692653_DSCN2034.jpg
Geneva.jpg
med-visoterra-lac-leman-769.jpg

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny



moge tylko polecic z reka na sercu, latalem tam we wrzesniu, moj pierwszy lot w zyciu, r e w e l a c j a....
Załączniki
0405255026.jpg
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

Van


Jak u mnie w robocie sie pouklada, to ja sie pisze, najwyzej sie bilet promowy przebukuje. WIesz jak ze mna jest ... jak jest mozliwosc fajnej zabawy i zachlystniecia sie pieknymi widokami to ja zawsze za. Moze sie zdazyc ze slowik skonczy licence i ja tez wezmiemy.

Jedziemy polatac czy zrobic SIV???

Zmielna ... latanie w tandemie sie nie liczy heheheh. ALe moze bedziesz chcial spóbowac polatac sam na sam co ?


Wszystko wyjasni sie na poczatku kwietnia.... puki co lece szukac nowego skrzydelka

czolem ziom
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 7 lis 2008, 09:06 qcze

pojechalbym ale to nie moj sport, my sie wybieramy na deche albo w Alpy, nawet TGV tam dojezdza, 179F na glowe w dwie strony albo do Andorry - pieknie tam jest, nawet palcami nie trzeba pstrykac po snieg, poniewaz on juz tam czeka :)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

rozwazalem i dojazd pociagiem ale gratow mam za duzo wiec ciezko sie z nimi wszystkimi zabrac ;) plus auto daje wieksza swobode!

zmielna- nie dziwie sie ze zrobilo to na tobie wrazenie... to miejsce nazywaja mekka paralotniarzy. zdarza sie ze mozesz policzyc na niebie kilkuset, nie pomylilem sie, paralotniarzy w tym samym czasie.

a my tam polatac jedziemy i polazic po gorach. w polowie maja steve siedzi nad jeziorem i sivy klepie wiec sie bedzie mozna dolaczyc. plus wyjazd raczej w ciemno... licze ze lokalni ludzie pomoga i doradza gdzie na siv i co i jak :-D

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

marcin.p napisał(a):Zmielna ... latanie w tandemie sie nie liczy heheheh. ALe moze bedziesz chcial spóbowac polatac sam na sam co ?


tak, tak, tak, chcialbym bardzo!! ;-)

marcin.p napisał(a):Jedziemy polatac czy zrobic SIV???


ok, wybaczcie ignorancje, co to jest SIV? google nie pomoglo a wrecz zakrecilo mnie bardziej:
SIV Self-Inflicted Violence (??!?!?!?!?!)
SIV Sorry I Vanished
SIV Sound in Video

Wiec jesli paralotniarstwo wymaga Self-Inflicted Violence to ja sie wypisuje!! ;-))
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

Simian immunodeficiency virus - mi sie ta wersja bardziej podoba :mrgreen:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

http://www.flyaboveall.com/maneuvers.htm jest to w pewnym sensie kurs bezpieczenstwa i dalsze doskonalenie swoich umiejetnosci pod okiem doswiadczonego instruktora.

zapewne podczas wyjazdu natrafi sie okazja na lot w tandemie, jak rowniez na podejrzenie akrobacji na paralotniach...

mysle jednak, ze lepiej bylo by sie skupic na pieszych lub rowerowych szlakach w okolicy. jak mowie ja jade latac ale to nie znaczy, ze szukam pilotow jako towarzyszy wyprawy. kazdy moze jechac :grin:

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 18:44 ]
mysle ze warto napisac ze pojawia sie dosc powazna opcja :) a mianowicie wejscie na biala gore, czyli najblizszy najwyzszy szczyt w zasiegu reki... ale o tym powiem pozniej ;)

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

Koledzy i koleżanki mam do was pytanie orientuje się ktoś gdzie są pola namiotowe w Franci i Hiszpani i o ceny takich pól .Chodzi mi o takie zwykłe pole namiotowe jak w Polsce bez basenów i innych udogodnień a by móc rozbić namiot .A dokładniej mówiąc chodzi mi o rejon morza śródziemnego bliżej hiszpani gdyż i tam zamieżamy pojechać

marzena311
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 12 paź 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA