Prawo jazdy na skuter

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez sikir » 23 paź 2007, 09:40 Prawo jazdy na skuter

witam wszystkich
mam zamiar kupic sobie skuter i mam pytanie:
czy w anglii moge jezdzic skuterem nie posiadajac na nie specjalnego prawa jazdy?
mam polskie prawo jazdy na samochod kat B i mam tez karte motorowerowa, ktora kiedys robilem w polsce;). w polsce osiagajac 18 lat zycia moge jezdzic skuterami ktore nie przekraczaja 50 cm3, a jak to wyglada tutaj?
Prosze o odpowiedz z gory dziekuje:)

sikir
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 paź 2007, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 23 paź 2007, 15:56 Re: Prawo jazdy na skuter

Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sikir » 24 paź 2007, 09:40 Re: Prawo jazdy na skuter

no tak, pisze tam czym moge jezdzic i jaka musze miec kategorie prawa jazdy, ale "motorowery" nie przekraczajace 50cm3 maja kategorie "P", co to oznacza? co to jest w ogole za kategoria? czy na nia trzeba zdawac tutaj prwo jazdy?

sikir
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 paź 2007, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 3 lis 2007, 18:49 Prawko

Co do pojemności 50cm to możesz jeździć na zwykłym prawku Polskim :!:
Jak chcesz większej pojemności to musisz posiadać licencję CBT.
Pozwala ona do prowadzenia motorów o pojemności nieprzekraczającej 125cm (minimum wiek 17lat).
Szkolenie można uzyskać w najbliższym sklepie/komisie z motorami.
Kurs trwa 8h: wykłady + chyba 2 godziny jazdy na motorze.
Koszt Licencji CBT to 99funtów.
Po kursie instruktor wypełnia Certyfikat ukończonego szkolenia który upowarznia do prowadzenia 125-cio centówek przez okres 24miesięcy, potem trzeba robić na nowo.

Do zrobienia CBT wymagane Angielskie Prawo Jazdy + Courentpart Driving Licence (zielona forma z tabelkami, przychodzi zawsze z wymienionym Prawkiem).
Inaczej niedopuszczą do szkolenia.

Wiem bo posiadam CBT i Skuter 125cm.

[ Dodano: Sob Lis 03, 2007 19:15 ]
P.S.
Jak nie chcesz wymieniać prawka na angielskie
musisz iść na pocztę i poprosić o formularz na Provisional Driving Licence.
Przyślą ci prawko (kolor zielony chyba) z Counterpart Driving Licence.
Upowarznia ono do Nauki Jazdy z osobą towarzyszącą, albo właśnie w takiej sutuacji.
Załączniki
scoo.jpg
Komu w droge, temu Awiomarin!
scoo.jpg (1.48 KiB) Przeglądane 27186 razy

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jurekcom » 13 wrz 2008, 21:49 Re: Prawo jazdy na skuter

Może troszkę odnowię wątek, gdyż szukam dokładnych informacji, a nigdzie takowych nie mogę znaleźć. Mianowicie chciałbym kupić skuter 50cc. Posiadam prawko z polski kat. B
Jeżeli koś ma jakieś dokładne linki traktujące o tym, że nie muszę robić CBT byłbym wdzięczny.
Z DVLA dostałem taką oto odpowiedź odnośnie tego czy mogę jeździć:

BH 08.09.2008

Thank you for your email about riding a moped in Great Britain as the holder of a Polish driving licence.

The implementation of the second EC Directive on the driving licence (91/439/EEC) which came fully into force on 1 January 1997, changed the arrangements for drivers who move between member states. Licences are now mutually recognised throughout the European Union and whilst they remain valid, need no longer be exchanged for the national equivalent.

However, it is only the B entitlement that is recognised in this instance. There is no European driving licence category for mopeds. It remains a national category and as such, is not recognised for driving outside the country in which it was obtained.

In the UK, category P entitlement was granted as an automatic right to those who passed their B licence test. If this test was taken before February 2001 then you would be able to drive mopeds without validating the category P entitlement by completion of compulsory basic training (CBT).

If you exchange your full Polish motorcar licence, on exchange, you will be granted full entitlement to drive motorcar and moped.

Alternatively, you may apply for a British counterpart document. This is a document which will convey provisional (learner) entitlement to drive motorcycles. This document should accompany your full Polish driving licence.

Please note, that if you wish to retain your Polish licence, it will be fully recognised only to the extent of the harmonised driving categories as shown currently on your Polish licence (B).

I hope this helps explain the position.


Z tego co zrozumiałem to nadal potrzebuję robić CBT.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

jurekcom
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 38
Dołączył: 13 wrz 2008, 21:38
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hellboy-27 » 17 wrz 2008, 18:27 Re: Prawo jazdy na skuter

jurekcom napisał(a):Może troszkę odnowię wątek, gdyż szukam dokładnych informacji, a nigdzie takowych nie mogę znaleźć. Mianowicie chciałbym kupić skuter 50cc. Posiadam prawko z polski kat. B
Jeżeli koś ma jakieś dokładne linki traktujące o tym, że nie muszę robić CBT byłbym wdzięczny.
Z DVLA dostałem taką oto odpowiedź odnośnie tego czy mogę jeździć:

BH 08.09.2008

Thank you for your email about riding a moped in Great Britain as the holder of a Polish driving licence.

The implementation of the second EC Directive on the driving licence (91/439/EEC) which came fully into force on 1 January 1997, changed the arrangements for drivers who move between member states. Licences are now mutually recognised throughout the European Union and whilst they remain valid, need no longer be exchanged for the national equivalent.

However, it is only the B entitlement that is recognised in this instance. There is no European driving licence category for mopeds. It remains a national category and as such, is not recognised for driving outside the country in which it was obtained.

In the UK, category P entitlement was granted as an automatic right to those who passed their B licence test. If this test was taken before February 2001 then you would be able to drive mopeds without validating the category P entitlement by completion of compulsory basic training (CBT).

If you exchange your full Polish motorcar licence, on exchange, you will be granted full entitlement to drive motorcar and moped.

Alternatively, you may apply for a British counterpart document. This is a document which will convey provisional (learner) entitlement to drive motorcycles. This document should accompany your full Polish driving licence.

Please note, that if you wish to retain your Polish licence, it will be fully recognised only to the extent of the harmonised driving categories as shown currently on your Polish licence (B).

I hope this helps explain the position.


Z tego co zrozumiałem to nadal potrzebuję robić CBT.
Z góry dziękuję i pozdrawiam


a z tego co ja zrozumialem:) to jesli masz prawko z przed lutego 2001 to nie misisz miec CBT.
No a skoro nie masz to odpowiedz nasuwa sie sama..
pozdrawiam

hellboy-27
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 28 lip 2008, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 18 wrz 2008, 06:50 Re: Prawo jazdy na skuter

jurekcom napisał(a):Z tego co zrozumiałem to nadal potrzebuję robić CBT.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

I dobrze zrozumiales. Ten 2001 rok dotyczy angielskiego prawa jazdy.
A napisales im ze chodzi o 50cc? Bo jakies to dziwne ,przeciez dzieci jezdza na piecdziesatkach, bez prawka (chyba)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jurekcom » 18 wrz 2008, 18:14 Re: Prawo jazdy na skuter

No właśnie to zawsze jest chyba... :neutral:
Z informacji uzyskanych z DVLA i od biuro@********
będę musiał zrobić CBT.
Wolę wydać te parę £, niż później płacić dużo więcej...

jurekcom
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 38
Dołączył: 13 wrz 2008, 21:38
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kodi » 19 wrz 2008, 23:59 Re: Prawo jazdy na skuter

http://www.futurebikesmct.co.uk/


chyba najtansze kursy CBT jakie udało mi sie znalesc na terenie bham...
The_Saints_Are_Coming
Avatar użytkownika
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posty: 355
Wiek: 44
Dołączył: 1 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ERDINGTON
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 20 wrz 2008, 08:52 Re: Prawo jazdy na skuter

w wolverhampton w pierwszym lepszym babka powiedziala 90f cbt z wynajeciem ich pojazdu...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hellboy-27 » 2 paź 2008, 08:59 Re: Prawo jazdy na skuter

Luiza napisał(a):
jurekcom napisał(a):Z tego co zrozumiałem to nadal potrzebuję robić CBT.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

I dobrze zrozumiales. Ten 2001 rok dotyczy angielskiego prawa jazdy.
A napisales im ze chodzi o 50cc? Bo jakies to dziwne ,przeciez dzieci jezdza na piecdziesatkach, bez prawka (chyba)

chyba, ale jezdza jednak nielegalnie- Te Dzieci...
wiem ze mozna je robic -CBT- od 17-ego roku zycia ...wiec

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 10:00 ]
kodi napisał(a):http://www.futurebikesmct.co.uk/


chyba najtansze kursy CBT jakie udało mi sie znalesc na terenie bham...

i ja tez tam robilem, mila i przyjemna atmosfera, zadnych stresow:)
pozdro

hellboy-27
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 28 lip 2008, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zagrob » 31 sty 2010, 22:13 Re: Prawko

Wozek napisał(a):...
P.S.
Jak nie chcesz wymieniać prawka na angielskie
musisz iść na pocztę i poprosić o formularz na Provisional Driving Licence.
Przyślą ci prawko (kolor zielony chyba) z Counterpart Driving Licence.
Upowarznia ono do Nauki Jazdy z osobą towarzyszącą, albo właśnie w takiej sutuacji.


Witam.
Temat troszkę stary, ale mam pewne niejasności.
Jeżeli mam polską kat. A to chyba nie ma problemu z jazdą motocyklem.
Ale co jeżeli mam kat. B, nie chcę wymieniać prawa jazdy. Ok, robię Provisional Driving Licence i test CBT. Z tego co gdzieś wyczytałem na Provisional Driving Licence mogę jeździć z prędkością max 30mil/h. Czy to prawda? Czy też mając polską kat. B, zrobię test CBT, dostanę Provisional Driving Licence i mogę już normalnie jeździć na pojemności do 125cc, czy muszę nakleić L-kę i jeździć powoli jak uczeń?

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 09:01 ]
Sorki że post pod postem, ale po 60 minutach już nie można edytować.
Posiedziałem trochę nocką i większość moich wątpliwości się wyjaśniła.
Pozostała tylko kwestia prędkości z jaką mogę jeździć motorkiem 125cc z naklejoną L-ką.
Czy nie ma ograniczenia (poza ograniczeniami przepisów i możliwości motorka), czy też mogę jechać max 30 mph
Znalazłem info że mając kat A1 mogę:
1. Jeździć motorem z silnikiem o pojemności nie większej niż 125cc
2. Jeździć motorem z silnikiem o mocy nie większej niż 11kW (14,6 BPH)
3. Maksymalna prędkość to 100 km/h (62.5 mph)
Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak jest z motorem z L-ką

Pozdrawiam

zagrob
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 31 sty 2010, 21:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez adasiek99 » 21 cze 2010, 10:33 Re: Prawo jazdy na skuter

witam chcialbym odnowic zapytanie..
mam ukonczone 19 lat i mam polskie prawo jazdy kategorii B , chce kupic skuter 50ccm3 czy potrzebuje jakies specjalne prawko albo kurs CBT?? prosze o odpowiedz, z gory dziekuje...

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 01:52 ]
gdzie w okolicy wolverhamtpon mozna zrobic CBT?? i czy ewentualnie mozna go przejsc w jezyku polskim >>??

adasiek99
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączył: 13 cze 2010, 20:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hack3R » 16 sie 2010, 23:36 Re: Prawo jazdy na skuter

Czesc, mam 16 lat.
Czytałem ze mogę jeździć skuterami do 50 cc.
Czy muszę robić jakieś prawko czy coś?
I jak tak to gdzie?
Najlepiej w wolverhampton ewentualnie w bham.
Z góry dzięki za pomoc.

Hack3R
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 15 lip 2010, 20:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Quoter » 15 cze 2012, 15:57 Skuter 50ccm

Witam
Mam pytanie odnośnie jazdy skuterem o bardzo małej pojemności do 50ccm
a dokładnie to słyszałem ze trzeba zrobić jakiś kurs zeby można sie w ogóle poruszać tym po uk...
ale czy wymagane jest 185 dni pobytu ?
czy to oznacza ze jeśli nie spełniam tego wymogu to zostaje mi rower :neutral: :idea:

Quoter
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 lut 2012, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI