pozwolenie na prace

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez nom » 1 lut 2010, 18:04 pozwolenie na prace

witam

chcialbym sie upewnic od osob zorientowanych do kiedy trzeba wyrobic pozwolenie na prace w UK od daty podjecia pracy? czy do wyrobienia pozwolenia najlepiej dac paszport czy dowod? ile sie czeka na zwrocenie dokumentow wnioskodawcy?

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 1 lut 2010, 18:14 Re: pozwolenie na prace

Teoretycznie pierwszy miesiąc bez home office pracujesz legalnie, dalej już nie... a ile w tym prawdy? sam nie wiem, mam kumpla co pracuje 3,5 roku legalnie w jednej pracy i nie ma home officu... obojętnie co wyślesz będzie dobrze... miej na uwadze jednak, że zdarzają się zaginięcia dokumentów...
Dla mnie wysyłanie pocztą tak ważnego dokumentu to jakieś wielkie nieporozumienie, ale cóż... my tu jesteśmy gośćmi.
Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nom » 1 lut 2010, 18:53 Re: pozwolenie na prace

Czyli mam rozumieć, że w ciągu miesiąca od daty podjęcia pracy jest obowiązek wyrobić pozwolenie na prace. Co do zaginięcia dokumentów, słyszałem o tym, że są z nimi problemy, kuzynowi zwrócili dowód ale połamanego :roll: Raczej pozostaje mi wysłać pocztą, cóż zaryzykuję.

Mam pytanie czy do Home Office wysyła się następujące dokumenty:

- uzupełniony formularz WRS
- 2 zdjęcia
- paszport lub dowód osobisty (który najlepiej wysłać?)
- pisemne poświadczenie przez pracodawcę daty rozpoczęcia pracy przez składającego podanie
- opłatę 90 funtów

dobrze wymieniłem?

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 lut 2010, 20:23 Re: pozwolenie na prace

tak. Lista wydaje się być kompletna.
Ja bym wysłał paszport - jak zaginie to możesz nowy wyrobić w polskim konsulacie w Londynie i nie musisz wracać do kraju. Trwa to "trochę" (wyrobienie nowego) ale jest możliwe. Po dowód musisz osobiście jechać 2 razy do kraju - złożyć wniosek i odebrać :) Albo raz na dłuższy czas. Poza tym paszportu nie da się złamać :)
Przesyłkę do Home Office robisz jako ubezpieczoną, poleconą z potwierdzeniem odbioru. Wówczas obchodzą się z nią jak z jajkiem i przez internet masz możliwość na bieżąco sprawdzania co się dzieje z przesyłką.
Mi paszport odesłali jakoś po 2-3 tygodniach, nie pamiętam już dokładnie. A pozwolenie dostałem po miesiącu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nom » 1 lut 2010, 21:45 Re: pozwolenie na prace

dziękuje Wam za informację :wink:

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI