Dofinansowanie do nauki

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 27 wrz 2006, 00:15 Dofinansowanie do nauki

Witam

Zastanawiam sie czy znacie jakies regulacje prawne odnosnie uzyskiwania dofinansowania do nauki. Obojetnie czy od rzadu UK, czy w formie odliczenia podatkowego czy z Unii Europejskiej, interesuje mnie czy cokolwiek mozna zrobic w tym temacie. Wlasnie zaczalem trzyletni kurs HND, nie jest on moze najdrozszy ale zawsze to jest jakis wydatek. Problemem moze byc to ze pracuje full time, od nastepnego miesiaca 4 dni w tygodniu po 8 godzin, wiec stac mnie na oplacenie takiego kursu z wlasnej kieszeni.

Bede wdzieczny za wszelkie opinie lub wskazowki gdzie dalej szukac.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez roslinka_zielona » 3 mar 2010, 02:07 Re: Dofinansowanie do nauki

dowiedzialam sie niedawno ze kazda szkola i instytucja ma swoje wymogi i pomysly ale zawsze mozesz zapytac w dziale 'obslugi klienta/studenta' czy czego tam jeszcze czy mozesz skorzystac z ulgi dotyczacej zarobkow ponizej 15 tys funtow rocznie. w collegu do ktorego chodze okazalo sie ze jest mozliwosc calkowitego zwrotu kosztow nauki moze to nie jest jakas astronomiczna suma no ale zawsze 330 funtow do kieszeni wrocilo. warto wiec zapytac a moze akurat milo cie zaskocza?
pozdrawiam kasia
Avatar użytkownika
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posty: 102
Wiek: 39
Dołączyła: 7 cze 2009, 21:30
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 3 mar 2010, 09:46 Re: Dofinansowanie do nauki

HND kwalifikuje się do Higher Education więc jedyne co możesz dostać to student loan i maintenance grant.
To o czym mówi roslinka zielona nie dotyczy edukacji wyższej. A poza Tm w moim collegu już od przyszłego roku nie będą kasy zwracać :evil: Chyba ze jeszcze coś się zmieni. Mam nadzieję.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE