agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez sisi20 » 14 lip 2008, 12:20 agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

witam, czy ktos z Was pracuje lub pracował przez tą agencje?

pozdrawiam

sisi20
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 9 lip 2008, 21:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wierzba » 6 wrz 2009, 14:01 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

Owszem pracowałem i stanowczo ODRADZAM tę agencję!!!
Podpisujesz "umowę" na 8 tygodni, a oni w trakcie zmieniają warunki (zaniżają stawkę z 6.26, w każdej chwili mogą Ci podziękować za współpracę).
Farmer płaci agencji prawie dwa razy tyle (ok 9.50 funta), co Ty dostajesz do kieszeni! A dlaczego aż tyle IM płaci? Agencja tłumaczy to farmerowi tym, że jego pieniądze przeznaczone są na opłacenie Twoich biletów i wyrobienie Home Office'a!!! Co jest kłamstwem! Dojazd do firmy w Kidderminster, dojazd do miejsca pracy i powrót do domu jest we własnym zakresie (a jak wiadomo bilety nie są tanie).
Nie zdziw się też tym, że oprócz wyrobienia Home Office'a (90 funtów), każą Tobie zapłacić 23 funty dla księgowej za wypełnienie tego formularza... przerabiają Twoje cv i dopisują bzdury (ja miałem pracować 4 miesiące na farmie, a w cv wpisali mi long term!!!). Ich "pomyłki" kosztują Ciebie!
Ponadto nie są w stanie powiedzieć Tobie wprost, ile będziesz zarabiał netto (6.26 to kwota brutto) - Roksana odpowiada wtedy, że "to zależy od wielu warunków, typu: ile godzin pracujesz, który raz jesteś w Anglii" - tak na prawdę zależy to od Agencji, ile będziesz zarabiał, od ich widzi mi się... :/
owszem są mili i pomocni, ale dla nich liczy się tylko kasa - Twoja i farmera.

Jedyne co mogę doradzić: jak tylko dostaniesz od niech numer telefonu do pracodawcy, skontaktuj się z nim bezpośrednio, by uniknąć dalszej współpracy z Wright Employment!!! A najlepiej zamieść swoje ogłoszenie bezpośrednio na angielskiej stronie internetowej!

wierzba
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 wrz 2009, 13:23
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ghana » 28 mar 2010, 15:22 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

wierzba napisał(a):Owszem pracowałem i stanowczo ODRADZAM tę agencję!!!
Podpisujesz "umowę" na 8 tygodni, a oni w trakcie zmieniają warunki (zaniżają stawkę z 6.26, w każdej chwili mogą Ci podziękować za współpracę).
Farmer płaci agencji prawie dwa razy tyle (ok 9.50 funta), co Ty dostajesz do kieszeni! A dlaczego aż tyle IM płaci? Agencja tłumaczy to farmerowi tym, że jego pieniądze przeznaczone są na opłacenie Twoich biletów i wyrobienie Home Office'a!!! Co jest kłamstwem! Dojazd do firmy w Kidderminster, dojazd do miejsca pracy i powrót do domu jest we własnym zakresie (a jak wiadomo bilety nie są tanie).
Nie zdziw się też tym, że oprócz wyrobienia Home Office'a (90 funtów), każą Tobie zapłacić 23 funty dla księgowej za wypełnienie tego formularza... przerabiają Twoje cv i dopisują bzdury (ja miałem pracować 4 miesiące na farmie, a w cv wpisali mi long term!!!). Ich "pomyłki" kosztują Ciebie!
Ponadto nie są w stanie powiedzieć Tobie wprost, ile będziesz zarabiał netto (6.26 to kwota brutto) - Roksana odpowiada wtedy, że "to zależy od wielu warunków, typu: ile godzin pracujesz, który raz jesteś w Anglii" - tak na prawdę zależy to od Agencji, ile będziesz zarabiał, od ich widzi mi się... :/
owszem są mili i pomocni, ale dla nich liczy się tylko kasa - Twoja i farmera.

Jedyne co mogę doradzić: jak tylko dostaniesz od niech numer telefonu do pracodawcy, skontaktuj się z nim bezpośrednio, by uniknąć dalszej współpracy z Wright Employment!!! A najlepiej zamieść swoje ogłoszenie bezpośrednio na angielskiej stronie internetowej!

Ghana
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 21 sty 2010, 15:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Pusia » 28 mar 2010, 17:10 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

A moze posiada ktos jakis nr kontaktowy do pracownikow tej agencji ??? prosze o pomoc.. !!

Pusia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 28 mar 2010, 16:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ghana » 28 mar 2010, 17:16 Wright Employment

Wierzbo, napisales tutaj stek bzdur. Wywody czlowieka z Wielkimi Oczekiwaniami, ktoremu sie nie powiodlo i szuka winnych, obsmarowujac przy tym uczciwych ludzi.

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 18:18 ]
Pracowalem dla agencji Wright Employment i mysle ze jest najlepsza jaka znam. Jesli oczekujesz ze agencja zasponsoruje ci bilet z Polski do agencji i potem do miejsca pracy i jeszcze z powrotem do domciu to powiedz mi ktora agencja ci to zapewnila??

Ghana
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 21 sty 2010, 15:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Pusia » 28 mar 2010, 17:21 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

Drogi Ghanno! jezeli wiesz cos wiecej o tej firmie lub masz do niej jakis kontakt to podziel sie ze wszystkimi tymi informacjami.. bede wdzieczna;) tez mam w planach wyjechac do pracy za jej posrednistwem tylko musze wiedziec cos wiecej od ludzi postronnych... wiec jak?

Pusia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 28 mar 2010, 16:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ghana » 29 mar 2010, 00:24 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

O podatkach i sposobie ich naliczania w UK takze powinienes dowiedziec sie wiecej zanim obwinisz agencje. Wysokosc podatku ktory placisz nie zalezy od agencji, ale dzieki agencji masz ja co tydzien wydrukowana na pasku a jesli masz watpliwosci mozesz zadzwonic do urzedu podatkowego albo pogadac po angielsku z ksiegowa, ktora to wszystko dla ciebie podlicza w agencji i zglasza ciebie tam gdzie trzeba. Alternatywnie, jesli wolisz i potrafisz, mozesz zrobic to wszystko sam, ale wtedy nie dzwonilbys do Wright Employment.

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 01:29 ]
Twoja ostatnia zlota rada jest namawianiem do czegos nielegalnego, co moze napytac ci biedy a takze twojemu pracodawcy, ktory moze odpowiadac w sadzie za niewywiazanie sie z umowy. Jezeli agencja kogos mu przedstawia to dopiero po tym, jak pracodawca podpisze kontrakt na ta usluge. To ile pracodawca placi agencji nie ma dla ciebie znaczenia, twoja stawka gwarantowana jest ci przedstawiona na poczatku i ty sie na nia zgadzasz bo sam podpisujesz kontrakt z agencja. Tak dziala kazda legalna agencja pracy w Wielkiej Brytanii.

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 01:34 ]
Kwota 6.26 byla minimalna stawka rolnicza w UK, teraz jest to 6.40 i mozesz sprawdzic, ze Wright Employment takze ja podnioslo. Decyzje o tym, czy "uniknac dalszej wspolpracy" z agencja, podejmujesz nie ty, Wierzbo, a pracodawca i twoj osobisty do niego telefon moze go do ciebie zrazic, bo nie kazdy od razu chce ciebie miec na stalym kontrakcie, kiedy jeszcze nawet cie nie widzial:) Wiekszosc z nich, gdyby wiedziala, ze zamierzasz u nich byc 4 miesiace, nawet nie wzielaby cie pod uwage. Drobna poprawka w twoim cv zwieksza o 100 procent twoje szanse na ta prace. A po 4 miesiacach i tak mozesz odejsc.

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 01:40 ]
Znam kilkoro ludzi, ktorzy pracowali dla tej agencji i zostali potraktowani tam uczciwie. Niektorzy z nich nawet odmowili pracy bezposrednio dla pracodawcy, bo wieksze zaufanie mieli do agencji (uczciwa wyplata co tydzien na koncie i pomoc w zalatwianiu roznych spraw, zwlaszcza pomoc jezykowa). Wierzbo, agencje sa po to, zeby nam pomagac a ich praca nie jest latwa. Trafiaja do nich przerozni ludzie w tym takze pracodawcy. Agencje pomagaja ci ich znalezc a im, znalezc ciebie i takze musza miec z tego jakis zysk, ale wszystkie strony musza byc zadowolone, inaczej agencje nie mialyby racji bytu na Wyspach:)

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 01:46 ]
Pusia, znajdziesz do nich numer w Internecie bez problemu, jesli nie znasz angielskiego, pros Roksane- ten czlowiek to wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu:)

Ghana
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 21 sty 2010, 15:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Pusia » 29 mar 2010, 08:03 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

Tak sie składa ze juz próbowałam sie z nimi skontaktowac za pomoca numerów podanych na stronie ale bez skutku..konkretnie mowiac te numery wogóle nie odpowiadaja.. potrzebuje innego kontaktu do tej firmy.. Skoro uwazasz ze Roksana jest najbardziej kompetentną osoba do udzielania info dla polaków , jak moge sie z nia skontaktowac...?

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 16:50 ]
Ghano!!! :!: :!: :!:
mam prośbe: jeśli masz numer do Roksany to czy mógłbyś/mogłabyś mi go wysłać na mój e-mail :monia199418082@wp.pl
BARDZO MI NA TYM ZALEŻY I PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ :-)

Pusia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 28 mar 2010, 16:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcinrz » 4 kwi 2010, 16:40 Re: agencja WRIGHT EMPLOYMENT LTD

ja tylko od siebie chcialbym dodac, ze agencje NIE maja na celu ulatwiania zycia pracownikom, a jedynie zabieranie im sporej czesci wyplaty. kazda agencja ma taki cel, a to ze czasami trafi sie jakas uczciwa (nie ma ich zbyt wiele, niestety), nie zmienia calego obrazu.

marcinrz
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 paź 2007, 14:02
Reputacja: 3
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA