badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 30 lis 2006, 21:58 badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

Drodzy Forumowicze
Mam na imie Dorota i jestem studentka Uniwersytetu Centralnej Anglii. Stydiuje kierunek o bardzo wdziecznej nazwie: Media i Komunikacja. Rownie wdzieczne dostala zadania zbadania dowolnie przeze mnie wybranego cyfrowego obiektu. Wybralam was drodzy forumowicze. Przez najblizszy tydzien bede obserwowac forum, wasze wpisy, tematy jakie najczesciej poruszacie itp.
Pozniej zloze to wszytko w jedna calosc i oddam do oceny. Tak napradwe chodzi tylko o to zeby zaliczyc zadanie, ale mysle ze mozemy wspolnie zrobic z tego calkiem interesujacy temat do rozmowy i miec troche zabawy.
Jezeli chcecie uczestniczyc w danym eksperymencie (calkowicie anonimowo) bardzo was prosze o umieszzcanie postow z odpowidziami na kilka pytan, ktore umieszcze ponizej.

Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
Ktore tematy najbardzie was interesuja?
Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
Jak czesto podejmujecie dyskusje?
Czego szukacie na forum?
Czy znajdujecie to co szukacie?
Jakie zakladki odwiedzacie najczesciej?

Nie musicie odpowiadac na wszytkie pytania. One maja wam dac wyobrazenie co mnie interesuje i na jaki temat bede pisac moja prace.
Generalizujac temta chodzi o:
KORZYSCI JAKIE WYNOSICIE Z UCZESTNICZENIA Z FORUM

Odpowiadajac na te kilka pytan bardzo mi pomozecie. Nie wiele was to kosztuje, a mozecie byc pewni, ze poswiecony przez was czas zostanie wielce doceniony i przy najblizszej okazji odwdzieczony.
Z gory dziekuje i zapraszam do zabawy!!!!

P.S Sama rowniez odpowiem na wszytkie pytania jakie was interesuja i bede zywo uczestniczyc w dyskusji.
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 30 lis 2006, 23:14 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

dorotajab napisał(a):Drodzy Forumowicze
...


Oj trudne zadanie nam wyznaczyłaś :)
rozmowa na forum o istocie forum tego jeszcze nie przerabialem :) zakladam ze pytania odnosza się do tego forum pomijając fora tematyczne grafika film itp.


1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
6Czego szukacie na forum?
7Czy znajdujecie to co szukacie?
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesciej?

odp.
1poznaje nowych ludzi stykam sie z ich innym spojrzeniem nieraz skrajnie odwrotnym na wspolna zeczywistosc w tym przypadku Bham wymiana doświadczeń poglądów poszerzanie horyzontow rozrywka relax

2nie mam wybranego tematu choc ciekawi mnie czym Ci, ktozy jak nie siedza na forum się zajmuja, jakie maja zainteresowania co poza praca i domem urozmaica im zycie

3zycie dom stosunki miendzyludzkie hobby towarzyskie

4niewiem czy można uznac to za PWS :P i także niewiem co może mi się jeszcze nie podobac nie nie jestem w żaden sposób do tego ustosunkowany ale wiem co mi się podoba wspolnota, która zaczyna się tworzyc jest to czeste zjawisko ale tutaj o niespotykanej sile zważając na spotkania Bhamowiczow :)

5z zadka, raczej się przylaczam do rozmow jeżeli już zaczynam to jest to temat który mnie interesuje czytez o ktorym chcialbym podyskutowac na forum

6nowych znajomości wspolnych zainteresowan wyjaśnień na nurtujące mnie tematy wyjasnien problemu i spojzenia na niego z innej strony, nawiazania wspolnej nici porozumienia :)

7tak

8 nie mam sprecyzowanych


moje pytanie
co to znaczy ?

dorotajab napisał(a):Rownie wdzieczne dostala zadania zbadania dowolnie przeze mnie wybranego cyfrowego obiektu
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 1 gru 2006, 12:13 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. czekam na wiecej podobnych:)

zdanie "Rownie wdzieczne dostala zadania zbadania dowolnie przeze mnie wybranego cyfrowego obiektu" moze nasuwac troszke watpliwosci. chcialam sie literacko wyslowic a wyszlao z tego nie wiadomo co:)

Chodzi tu o badanie Cyfrowej Kultury (Digital Culture) w moim przypadku wirtualnego spoleczenstwa.
Poprzez spotykanie sie tu na forum tworzymy swego rodzaju spoleczenstwo. Uzyskujemy informacje na rozne tematy, wsparcie w roznych problemach, poznajemy nowych ludzi, nawiazujemy przyjaznie, znajdujemy milosc.
Nasze Polskie Spoleczenstwo jest przez to wyjatkowe, ze spotykamy sie rowniez w realu.
Wlasnie dlatego jest to tak interesjace.
Dlaczego stajemy sie czlonkami forum, skoro noramlnie nawet by nam to nie przyszlo przez mysl????
Miliony Polakow znalazlo sie w nowych bardzo dla nich ekstremalnych warunkach jakim jest zycie na obczyznie. Wiekszosc ludzi potrzebuje wsparcia, przyjazni i swiadomosci, ze nie sa sami.
Ja przynajmniej wlasnie dlatego stalam sie czlonkiem forum. Szukam bratnich dusz, ludzi , ktorym moge pomoc i ktorzy mi pomoga, z ktorymi bede mogla dobrze sie pobawic, a jak trzeba to plakac. Czyli wszytko to co zostawilam za plecami w Polsce.

Wracajac do pojecia Cyfrowej Kultury to innym przykaldem sa np zdjecia. Studenci maja za zadanie zinterpretowac zdjecia. Napisac co widza, co mialo byc pokazane opierajac sie na zasadach np etyki. Mam nadzieje ze rozjasnilam problem, zamiast go jeszcze bardziej "zamotac" :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 1 gru 2006, 15:41 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

Czesc Dorota ;)
Szkoda ze niemam przy sobie kopii mojej magisterki o negatywnych skutkach ubocznych postepu technicznego w spoleczenstwie informacyjnym - napewno by Ci sie przydalo bo pare bardzo ciekawych tez tam udowadniam. Ale nic tam - postaram sie poodpowiadac na Twoje pytania w wolnej chwili. :wink:
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Edyta » 1 gru 2006, 19:17 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

no wiec pomozmy Dorocie :wink:

odpowiedzmy na jej pytania :mrgreen:

1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
6Czego szukacie na forum?
7Czy znajdujecie to co szukacie?
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesciej?

odp na pytanko 1.jakie osiagam korzysci ?Moge sie czegos tu dowiedziec, kogos poznac, rozrywka.

odp na 2. nie mam okreslonego tematu ktory mnie interesuje, w zasadzie zawsze czytam wszystkie posty...

odp. 3 czesto mozna spotkac mnie w temacie humor, ale jak jest jakis ciekawy tamat to podejmuje dyskusje..

odp4. narazie jeszcze nie jest tak ze mi sie nie podoba i tak jak Shon ta wspolnota jest oki :mrgreen:

odp.5 Dyskusje podejmuje wtedy kiedy interesuje mnie dany temat, wiec w zasadzie nie jest tak ze non stop.

odp. 6. na to pytanie w zasadzie tak jak Shon: czyli nowych znajomosci-bo jak wiadomo brakuje tutaj tego, wyjasnien na nurtujace mnie tematy itd...

odp 7. tak znajduje to czego szukam

odp. 8. najczesciej odwiedzam humor :mrgreen:
Avatar użytkownika
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posty: 973
Wiek: 44
Dołączyła: 11 sie 2006, 18:00
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 1 gru 2006, 21:38 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

fajnie , fajnie zaczyna to jakos wygladac. dziekuje wszytkim dotychczasowym uczestnikom za pomoc i czekam na kolejne posty.
Jak sie to cale zamieszanie skonczy to zaprosze was na "wiadro czekoladek i gorace mleko":)
nie zebym probowala was przekupic to zamieszczania postow :mrgreen:
pozdrawiam
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez adamirus » 1 gru 2006, 23:06 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

No więc i ja spróbuje jeśli to może Ci pomóc :wink:

1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
6Czego szukacie na forum?
7Czy znajdujecie to co szukacie?
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesciej?

Odp.pyt.1.Korzyści są takie że poznaje opinie,poglądy a czasem i charaktery ludzi,choćby powierzchownie.Ciekawość poznawania ludzi i innych opinii niż moja.Im więcej postów w danym temacie,im więcj odpowiedzi,tym więcej informacji.

Odp.pyt.2.Zazwyczaj jak wchodzę na forum to odrazu sprawdzam posty nieczytane od ostatniej wizyty więc niemam jakichś szczególnie ulubionych tematów.Chociaż Humor i Hyde Park są zawsze najzabawniejsze :wink:


Odp.pyt.3.Z tym to bywa różnie.Jeśli dany temat mnie zainteresuje lub uważam że mam coś do powiedzenia lub mogę pomóc to wtedy się udzielam.I myślę że na tym forum najczęściej odwiedza się Humor :wink: Patrząc na ilość tematów i postów.

Odp.pyt.4.Najbardziej co może denerwować to czasem zbyt wielka swoboda wypowiedzi.A głównie chodzi mi o niepotrzebne krytykowanie bez którego naprawdę można się obejść.Myślę że powodem złośliwych wypowiedzi jest to że nie mówimy tego w oczy,że dzieli nas przestrzeń wirtualna i stąd ta swoboda słów.Złośliwość nie jest tu naprawdę nikomu potrzebna.

Odp.pyt.5.Pytanie w zasadzie można pokryć z pytaniem nr.3.przynajmniej w moim przypadku.Bo jeśli mam ochotę się odezwać,napisać coś konkretnego to poprostu piszę.Nie uważam że nabijanie postów jest złe.Bo gdyby ich nie było,forum również by nie funkcjonowało.Ale wydaje mi się że jest to zalezne od humoru,nastroju a czasem nawet charakteru użytkownika.

Odp.pyt.6.Hmmmm....szukam ludzi którzy tak samo jak ja,chcą się dzielić swoimi przezyciami,emocjami,przygodami,marzeniami....Szukam odpowiedzi na pytania które mnie interesują,a sama nie znam odpowiedzi.

Odp.pyt.7.Myślę że gdyby uczestnicy nie znajdowali tego czego szukają na forum,już dawno by ich tu nie było a jak widać jest nas coraz więcej :wink: Więc myślę że forum jest potrzebne.

Odp.pyt.8.Tak jak już wcześniej mówiłam,czytam nieczytane posty więc wszystkie tematy są pod ręką.No :wink: może oprócz Sportu...chociaż czasem tam też zaglądam.

Starałam się jak mogłam :wink: pozdrawiam :grin:

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Sarkis » 2 gru 2006, 13:14 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
6Czego szukacie na forum?
7Czy znajdujecie to co szukacie?
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesci

Ja tez chce odpowiedziec! :mrgreen:

Odpowiedzi:
1. Mysle, ze przede wszystkim korzysci informacyjne. Jak dla mnie forum te w duzej mierze spelnia funkcje informacyjne. Zapoznaje sie na nim z duza iloscia informacji a Anglii i Birmingham, poznaje doswiadczenia innych ludzi mieszkajacych w tym samym miescie Nie mozna tez zapomniec o funkcji towarzyskiej. Forum jest jednym z wielu miejsc w internecie poprzez które mozna poznac fajnych ciekawych ludzi. Jakie jeszcze korzysci? Rozrywka. Wymiana pogladow na forum mozna chyba uznac za rozrywke :grin: . Interaktywnosc to wciaga
2. Tematy chyba przede wszystkim informacyjne. Ale nie pogardze humorem, czy towarzyskimi tematami. Chetnie zagladam do tematow z drazliwymi tematami, ale przewaznie po to by przyjrzec sie tylko zarliwym dyskusjom.
3. Moj staz na forum i ilosc napisanych przeze mnie postow nie jest imponujaca. Pisalem w dzialach rozrywki - Co jest grane i towarzyskie.
4. Jest to stosunkowo mlode spoleczenstwo. Wielu z nas wchodzi na to forum wiedzac co chce tu znalezc. Nie ma przypadkowych osob. Jest wiec jak narazie calkiem spokojnie. Nie ma chamstwa, łamania regulaminu. Wlasnie to w forum jest najwazniejsze i mysle ze tak dlugo jak nikt nie bedzie przekraczal ustalonych praw, nie bede mial najmniejszych zastrzezen pod adresem tego forum.
5. Jak juz wczesniej pisalem, nie jestem osoba ktora by sie az tak bardzo udzielala na tym forum. Mam zamiar to jednak zmienic. Jak na razie nie jestem bardziej obserwatorem nic osoba ktora podejmuje dyskusje.
6. Szukam dyskusji, interesujacych ludzi i ciekawych opini.
7. Raczej tak. Jesli nie znajde to zawsze moge sie o to zapytac. Jesli szukam ciekawych opini moge sie o nie spytac. Interaktywnosc. Akcja reakcja. To jest to co mi sie w internecie podoba
8. Co jest grane?, Szukam informacji, Sport, Towarzyskie
Avatar użytkownika
Sarkis
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 42
Dołączył: 15 paź 2006, 14:35
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 2 gru 2006, 14:43 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

dziekuje za kolejne wartosciowe posty:)
kto nastepny?????
ale jestem upierdliwa, co?
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 2 gru 2006, 17:05 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
rozrywka, informacja, poznawanie nowych ludzi, mozliwosc umowienia sie na imprezy, koncerty, spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, mozliwosc wymiany pogladow
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
humor, hyde park, szukam informacji - ogolnie wszystkie te w ktorych sie pojawiaja nowe posty
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
ja raczej przygladam sie dyskusjom innych, ewentualnie czasem jakas zlosliwosc wrzuce w dziale z humorem (zlosliwosc=wynik polaczenia inteligencji i poczucia humoru ;])
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
-tzw. "wrzuty" - czyli ktos sie w trakcie dyskusji pojawia niewiadomo skad i robi szum kontrowersyjnymi i malo przemyslanymi postami.
-balagan: za duzo nowyc topikow zakladanych - itanie sie powinno byc tam gdzie na poczatku - czyli w jednym topiku, tosamo dotyczy smiesznych fotek, linkow, czy filmikow - wszystko powinno byc powkladane do jednego topika tematycznego. Wiecej grzechow nie pamietam ;]
-dodam jeszcze ze jestam za tym, by kazdy mial w profilu wlasne zdjecie - bo jak sygnuje sie kazdy swoj post wlasna podobizna, to pisze sie mniej glupot - jakosc forum zyskalaby na tym.

5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
rzadko
6Czego szukacie na forum?
informacji, nowych znajomych, rozrywki
7Czy znajdujecie to co szukacie?
to sie okaze..<puszcza oko do adamirus> - ;p zartowalem, prosze sie nie oburzac ;]
Znajduje i bardzom wdzieczen z tego powodu tworcom i wspoltworcom (czyli wszystkim nam) tego forum za to.
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesci
galeria, forum

....i po bolu. Nastepny prosze.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anek » 2 gru 2006, 21:42 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

1Jakie korzysci osiagacie z korzystania z forum?
2Ktore tematy najbardzie was interesuja?
3Na jakie tematy najczesciej dyskutujecie?
4Czy jest cos, co wam sie nie podoba w owym Polskim wirtalnym spoleczenstwie?
5Jak czesto podejmujecie dyskusje?
6Czego szukacie na forum?
7Czy znajdujecie to co szukacie?
8Jakie zakladki odwiedzacie najczesci

Ja nie bede bardzo sie rozpisywac .... :wink:

1. Poznaje nowych ludzi (rodakow bardzo mi tego brakowalo), jezeli czegos nie wiem moge spytac, poza tym milo spedzam wolny czas czytajac posty :wink:
2. Zalezalo by mi bardzo na rozkreceniu czesci dla kobiet (ale troszke to nie wychodzi), oczywiscie strefa humor (nie da sie tego raczej ukryc) Poza tym przegladam wszystkie tematy na bierzaco :wink:
3. Trudno na to pytanie odpowiedziec (praktycznie na wszystkie ktore mnie w jakis sposob zainteresuja)
4. Jak na razie nie mam zadnych zastrzezen, uwazam ze towarzystwo jest bardzo kulturalne i pomocne :wink:
5. Bardzo czesto, jak mam tylko wolny czas :grin:
6. Informacji, znajomych i dobrej zabawy :wink:
7. Raczej tak :lol:
8. Galeria, forum i moze artykuly :wink:

:roza: To by bylo na tyle
pozdrawiam
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 2 gru 2006, 23:33 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

dziekuje Aniu i Januszu za wpisy. Od wczoraj siedze nad raportem i juz mnie tylek boli od siedzenia przy komputerze:)
Aniu, do zobaczenia w swiecie kobiet:)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 18 sty 2007, 15:44 Re: badania etnograficzne (od 30.11 do 10.12)

Bardzo dziekuje jeszcze raz wszykim ktorzy zamiescili swoj post. Ostatnia prace na ten temat oddaje w poniedzialek. Przez ostatnie pare tygodni pracowalam conajmniej ciezko aby to wszytko polaczyc w jedna, sensowna, na akademickim poziomie calosc. Z wasza pomoca stalo sie to o wiele latwiejsze:) Dziekuje
Pozdrawiam Dorota
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK