Working Tax Credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 14 mar 2011, 19:22 Re: Working Tax Credit

ja pracuje 20 godzin tyg i dostaje working tax credit,kwota wolna od podatku to 124funty ,jesli zarabiasz wiecej to powinnas miec odprowadzany podatek a jesli nie masz to poprostu pracujesz na czarno i w tym wypadku nie otrzymasz zadnych dodatków,a czy dostalas z revenue list z kodem podatkowym jaki Ci przysługuje?jesli pracujesz legalnie powinnas otrzymac taki list...payslipy kazdy moze otrzymac z kodem podatkowym ale to nie znaczy ze one sa prawdziwe...bylam w takiej sytuacji kilka lat temu kiedy pracowalam przez agencje w fabryce dostawalam payslipy ,mialam odprowadzany podatek a okazalo sie ze to wszystko bylo nielegalnie a pieniadze szly do kieszeni szefowej.

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 14 mar 2011, 19:30 Re: Working Tax Credit

Ja rozmawialam dzisiaj z szefem i powiedzial ze umowy nie dostaje sie i osoba ktora zajmuje sie finansami powiedziala ze nie place podatku narazie dopoki nie zarobie tej kwoty co jest na kodzie podatkowym. Czyli moge dostac working tax credit? Spytalam tez na ile moge byc pewna ze zaplaca mi macierzynski bo niemam umowy i powiedzieli ze zaplaca na 100. Niewiem juz co mam o tym myslec wszystkim, powiedzial tez ze da mi wiecej godzin ale ktos inny na tym straci.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 14 mar 2011, 19:49 Re: Working Tax Credit

jesli teraz masz ukonczone 25 lat mozesz starac sie o WTC ale musisz pracowac minimum 30 godzin tygodniowo a jesli tyle nie bedziesz miala to nie otzrymasz WTC.jesli nie masz ukonczonych 25 lat to o WTC bedziesz mogla sie dopiero starac po porodzie ale bedziesz musiala pracowac minimum 16 godzin tyg.

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wiki82 » 14 mar 2011, 19:53 Re: Working Tax Credit

[quote="kasia1986"]Ok ale jak napisalam zatrudnilam sie na full time i dostaje mniej niz 30h a tyle potrzbuje do WTC dlatego potrzbuje umowe zeby miec to na pismie w przeciwnym razie ani nie dostane WTC ani wiecej godzin i co wtedy? bede zarabiac 150 funtow na tydzien i jak mam za to przezyc?A rachunki wynajem? Szefa to nie obchodzi czy ja mam peniadze czy nie. Ja widze jak inni pracuja i wiem ze od niektorych jestem lepsza.[
/quot
Witaj...nadal posiadasy bledna informacje co do przepracowanych godzin,aby otrzymac WTC,wiec aby otrzymac WTC musisz pracowac minimalnie 15h! w tyg.im wiecej godzin tym mniejszy zasilek.

wiki82
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 cze 2009, 16:40
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 14 mar 2011, 20:13 Re: Working Tax Credit

15h to nie prawda nie wiem gdzie to wiki82 czytalas ale ty masz bledne informacje,jesli masz dziecko musisz pracowac minimum 16h zeby moc starac sie o WTC,jesli nie masz dziecka lub nawet jestes w ciazy jak w Twoim przypadku kasia1986 musisz pracowac minimum 30 godzin tyg i miec ukonczone 25lat jeli nie spelniasz tego nie otrzymasz WTC.

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wiki82 » 14 mar 2011, 20:20 Re: Working Tax Credit

A by otrzymac WTC musiasz pracowac 15h tyg.im wiecej godz.tym mniej zasilku.Na pocieszenie moge dodac ze im mniej godzin pracujesz tym lepiej dla ciebie w obecnej sytuacji-ale oczywiscie nie mniej niz te 15h.Co do macierzynskiego nawet jesli pracodawca ci nie wyplaci to napwno dostaniesz z job centre(tylko musisz zlozc odpowiednia aplikacje)od 29tyg ciazy mozesz juz pojsc na urlop macierznski platny.Od 29tyg rowniez mozesz juz sie starac o tzw becikowe ale wczesniej musisz miec decyze o przyznanch zasilku WTC. CHildTaxCredit mozesz aplikowac dopiero po porodzie a forme na Child Benefit dostaniesz w szpitalu.
Zycze powodzenia.po fakcie to wszystko wydaje sie takei proste ale w trakcje zalatwiania to czesto kreta i nie do pojecia droga. ;)

[ Dodano: |14 Mar 2011|, o 20:24 ]
PRZEPRASZAM za blad tak 16h
Ostatnio edytowano 14 mar 2011, 21:31 przez wiki82, łącznie edytowano 1 raz

wiki82
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 cze 2009, 16:40
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 14 mar 2011, 20:31 Re: Working Tax Credit

wiki82 ale kasia jeszcze tego dziecka nie urodzila wiec musi miec przepracowane 30 godzin i ukonczone 25 lat

[ Dodano: |14 Mar 2011|, o 20:34 ]
Kto może starać się o Working Tax Credit?

Osoby samotne: single
Osoby samotne, nie mające pod swoją opieką dzieci, mogą starać się o WTC, jeśli mają ukończone 25 lat, pracują co najmniej 30 godzin tygodniowo i ich dochód roczny nie przekracza £11.450 brutto. Zasady są inne w przypadku, kiedy osoba ma pod swoją opieką dziecko. Wówczas może już otrzymać dofinansowanie, gdy ma skończone 16 lat oraz pracuje więcej niż 16 godzin tygodniowo.
Małżeństwa i osoby mieszkajace z partnerem: couples
Jedna z osób musi mieć skończone 25 lat i pracować nie mniej niż 30 godzin tygodniowo, a łączny dochód roczny na rodzinę nie może przekraczać £15.900 brutto.
Jeśli mamy pod opieką dziecko, możemy starać się o dofinansowanie, jeśli mamy ukończone 16 lat i pracujemy 16 godzin tygodniowo. W przypadku związków partnerskich aplikacja musi być złożona wspólnie

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wiki82 » 14 mar 2011, 20:51 Re: Working Tax Credit

sylwia89 zwracam honor doczytalam na stron
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/start ... work.htm#1
:oops: :oops:,
co do tych 16h to faktycznie dotyczy to tylko par,a 30h pojedyncze osoby.To co napisalam w dalszej czesci poprzedniego postu to jestem pewna ze mam racje.
Jesze raz przepraszam jesli wprowadzilam kogokolwiek w blad.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 mar 2011, 21:30 przez wiki82, łącznie edytowano 1 raz

wiki82
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 cze 2009, 16:40
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 14 mar 2011, 20:59 Re: Working Tax Credit

spoko mi to rybka ale nie chce zebyś kogoś w bład wprowadzila bo zajmuje sie tym i wiem. pozdrowionka

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 15 mar 2011, 22:15 Re: Working Tax Credit

Nie wiem na co czekasz,przecież wystarczy iść do Job Centre lub zadzwonić na infolinię Revenue,poprosić o papiery i czekać,aż przyznają dodatek do pensji.Jeśli wcześniej pracowałaś więcej godzin,teraz mniej,(ale szef obiecał więcej),to średnia może wyjdzie te 30h?
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 15 mar 2011, 23:45 Re: Working Tax Credit

Ok ja tez nie bylam doinformowana, mam chlopaka ale on tez niema umowy czyli te 30h minimum musi byc na 2 osoby tak? A becikowe dostaje sie raz czy 2 razy bo ktos powiedzial mi ze 2 razy. Chcialabym wiedziec jak najwiecej bo to moja pierwsza ciaza. Czyli jak niemam szans na WTC to teraz musze czekac na becikowe i potem jak urodzi sie dziecko to dopiero o benefity.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 16 mar 2011, 08:04 Re: Working Tax Credit

kasia1986, Wiesz co w czasach gdzie jest 2miliony stron po polsku na temat benefitów , nawet na stronie HMRC możesz sobie poczytać po polsku ty pytasz na forum podając śmieszne zasłyszane informacje ... Nasuwa się tylko jedna myśl na temat podwójnego becikowego itd...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 16 mar 2011, 13:17 Re: Working Tax Credit

Tez tak mysle a konkretnie chodzilo mi o to ze dostaje pieniadze na dziecko i na siebie(ktos tak mi powiedzial moze poprostu komus sie pomylifo z benefitami) tez niewiem z kad ludzie biora takie informacje bo becikowe jest tylko raz wszedzie to oczywiste poprostu spytalam przy okazji.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 16 mar 2011, 15:53 Re: Working Tax Credit

kasia1986 napisał(a):to ze dostaje pieniadze na dziecko i na siebie
dobrze by bylo ;) jak sama nazwa becikowe i logiczne jest to ze dostaje sie je tylko na nowonarodzone dzieckoa nie na sieie :P czy tu czy w polsce....
w pl czasem podwujne jesli matka np nie pracuje lub ma bardzo niskie dochody.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 16 mar 2011, 16:32 Re: Working Tax Credit

bogini8 napisał(a):w pl czasem podwujne jesli matka np nie pracuje lub ma bardzo niskie dochody.


Nawet w pl becikowe te ktore daje rzad jest tylko jedno, to drugie takiej samej wysokosci to jest "dodatek z tytulu urodzenia dziecka" i dostaja to tylko Ci najbiedniejsi, ktorzy nie przekraczaja jakiegos tam progu dochodowego, najczesciej gdy nawet jeden rodzic pracuje to juz sie ten dodatek nienalezy, co ciekawe aby go otrzymac nalezy udokumentowac ze matka dziecka pozostawala pod opieka lekarska nie pozniej niz od 10 tyg ciazy
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE