Wynajecie mieszkania czy pokoju?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez 19marta92 » 19 cze 2011, 11:01 Wynajecie mieszkania czy pokoju?

witam. w lipcu wyjezdzam z chlopakiem do B-ham. Doradzcie czy na poczatek jest lepiej wynajac mieszkanie czy sam pokoj? Chodzi mi o to czy jak sie wynajmie pokoj (wiadomo tanszy) to czy to jest bezpieczne i pewne ze np ktos cie nie oszuka i nie wywali z domu ot tak.. Doradzcie cos..
Avatar użytkownika
19marta92
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 31
Dołączyła: 8 cze 2011, 20:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 19 cze 2011, 13:12 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

Dom na początek? Może lepiej flat? tańszy w czynszu i w opłatach... pokój to na początek też dobry pomysł, ale wiadomo, na różnych ludzi możecie trafić...
pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 cze 2011, 14:38 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

19marta92 napisał(a):(...) czy to jest bezpieczne i pewne ze np ktos cie nie oszuka i nie wywali z domu ot tak.. Doradzcie cos..

No niestety, tego to Ci nikt nie zagwarantuje. Ze wszystkim się trzeba liczyć.
Wynajem mieszkania/domku też się wiąże z różnymi zagrożeniami i pułapkami. Innego rodzaju, ale są.
Więc zawsze to jest ryzyk-fizyk.
Rada? Na pokój - nie zabierajcie nic co może przedstawiać jakąś wartość :) kupcie sobie telefony za 20-50 zł :) A te lepsze dopiero jak poznacie współlokatorów. O zostawianiu kasy czy dokumentów na wierzchu chyba nie muszę mówić.
A z mieszkaniem/domkiem, to jak mahol napisał - z czasem. Chyba, że macie tak komfortową sytuację, że _stać was_ od razu na wynajęcie własnego lokum. To się nie ma co zastanawiać.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 19 cze 2011, 16:23 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

hmmm ludzie sa rozni.. z rodakami tutaj roznie bywa...
ja mieszkalam na pokoju i szczerze nie powtorzylabym tego drugi raz.... pozniej przenieslismy sie do malego mieszkanka w bloku maly salonik mala sypialenka i mala kuchnia.. ciasne ale wlasne..bez czyjegos zrzedzenia,bez afer , mozna robic co sie chce i kiedy chce...
fakt ze jest drozej....ale jest swiety spokuj...po roku przenieslismy sie do duzego mieszkanka 2 bedroom i jest lux.

wszystko zalezy od tego jakie macie fundusze na poczatek, cyz macie juz jakas prace ustawiona czy bedziecie szukac...
wejdzcie sobie no na http://www.rightmove.com i przejzycie ogloszenia , czasem mozna znalezc studio albo jakiegos malego 1 beedrom flata praktycznie za to samo co niektorzy polacy biora za 2 os pokoj....takze warto sie rozejrzec... no chyba ze wasze fundusze sa niezaspecjalne mozna poszukac taniego pokoju..ale wiadomo cena maleje wraz z wieksza iloscia osob w domu ;)) i zalezeec tez moze od dzielnicy , wyposazenia domu,pokoju itp

pozdrawiam

Dodano: -- 19 cze 2011, o 16:27 --

19marta92 napisał(a):pewne ze np ktos cie nie oszuka i nie wywali z domu ot tak
aha..no i my musielismy sie wyprowadzic tez wlasciwie w trybie natychmiastowym choc mielismy mieszkac dluzej, okazalo sie ze przyjezdza rodzina wynajmujacego i wypad nara...i cala kase ktora mielismy musielismy wlozyc w wyposazenie flata i kaucje ;) :evil: a mieszkalismy tam ponad 8 mcy.....i wielcy przyjaciele zrobili nas w...no wiadomo co :D:D:D

Dodano: -- 19 cze 2011, o 16:33 --

http://www.rightmove.co.uk/property-to- ... s&index=10
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez 19marta92 » 19 cze 2011, 16:30 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

no z praca jest tak ze dopiero bedziemy jej szukac. mamy tam jakies fundusze no ale wiadomo ze nie wydamy calej kasy na mieszkanie a zyc nie bedziemy mieli z czego. wiec pozostaje pokoj albo flat. dziekuje za rady :)
Avatar użytkownika
19marta92
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 31
Dołączyła: 8 cze 2011, 20:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 19 cze 2011, 19:16 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

Wydaje mi się, że lepiej zacząć od pokoju na lepszej dzielnicy, niż flatu na syfiarskiej. Trzeba tylko zwrócic uwagę na mieszkanców. Najlepiej z jakąś parą bezdzietną, która nie chowa wszystkiego w skarpetę, bo to przełoży się na np. pretensje, że wody dużo lejecie, a że światła za dużo palicie itp. no i z takim co za bardzo nie chleją. Dzieci nie macie więc dacie radę. Zresztą i tak więcej czasu pewnie byście byli poza domem. Większość tu raczej od pokoi zaczynała.
Nie mieści mi się z kolei w głowie mieszkanie z dzieckiem na pokoju. Ostatnio w ogłoszeniach parka z 5 letnim dzieckiem szukała pokoju dla siebie.... Jak tu żyć w ten sposób...

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy
Góra
-2

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 cze 2011, 16:08 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

monique napisał(a):Najlepiej z jakąś parą bezdzietną, która nie chowa wszystkiego w skarpetę, bo to przełoży się na np. pretensje, że wody dużo lejecie, a że światła za dużo palicie itp. no
zgadzam sie....wiem po sobie...kiedys mieszkalam z takimi ludzmi..ale nie przekonasz sie poki nie pomieszkasz...wszystko wychodzi z czasem..niestety...
monique napisał(a):Nie mieści mi się z kolei w głowie mieszkanie z dzieckiem na pokoju. Ostatnio w ogłoszeniach parka z 5 letnim dzieckiem szukała pokoju dla siebie.... Jak tu żyć w ten sposób...
dla mnie to porazka... nie moglabym majac dziecko gniezdzic sie w 1 pokoju i w domu z obcymi ludzmi... ja sama mam 2 sypialnie i jedna moglabym komus wynajac oszczedzajac na czynszu..ale nie moglabym tak zyc... wole niech sobie stoi pusta...a niedlugo przeniose tam synka..

Dodano: -- 20 cze 2011, o 16:09 --

19marta92, to sprobujcie znalezc studio albo maly 1bedroom flacik. powodzenia
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez 19marta92 » 21 cze 2011, 18:28 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

ok ;) bedziemy szukać.
Avatar użytkownika
19marta92
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 31
Dołączyła: 8 cze 2011, 20:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 24 cze 2011, 19:33 Re: Wynajecie mieszkania czy pokoju?

Pokoje wynajmuja nie tylko Polacy i nie tylko "na gebe", pokoj mozna normalnie wynajac tez przez agencje podpisujac umowe itd, oczywiste ze placisz wtedy troche wiecej niz u Polakow (ale i tak mniej niz za flat/dom) ale bynajmniej masz pewnosc ze nikt Cie nie wywali na pysk kiedy bedzie mial taka zachcianke. Moja znajoma wynajmowala pokoj przez agencje w domu z "niepolakami" i sobie chwalila, oplata byla z gory ustalona, w czynsz wliczone mieli rachunki i 3 razy w tyg sprzataczke ktora sprzatala kuchnie, lazienki, korytarze.

Co do mieszkania "na pokoju" to my mieszkalismy, z dzieckiem. Taka byla sytuacja ze nie mielismy zbytnio innej mozliwosci, z reszta corka byla mala wiec i tak potrzebowala byc blisko nawet gdybysmy mieli caly dom spalaby z nami w pokoju i bawila sie tez u nas w pokoju. Dodac jednak musze ze pokoj mielismy wielki, jak 2 podwojne sypialnie albo i wiekszy wiec mielismy miejsce na wszystko, kwestia zorganizowania i gustu, jedni sobie niewyobrazaja mieszkania z obcymi ludzi a tym bardziej dziecmi a innym to nie przeszkadza, duzo zalezy od charakterow osob na ktore sie trafi.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE