Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Szczesiek » 21 lip 2011, 10:45 Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Witam,
niedługo jadę na urlop do Polski, i mam takie pytanie, jak w HSBC wygląda sprawa z wypłatą kasy z bankomatu w Polsce ? Czy trzeba iść do HSBC i zgłosić swój wyjazd do PL aby móc wypłacić tam pieniądze? A jeśli tak to czy biorą oni jakaś opłatę za wypłatę kasy w PL ?
pozdrawiam
Szczesiek :)

Szczesiek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 34
Dołączył: 18 kwi 2011, 12:30
Lokalizacja: Świnoujście
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 lip 2011, 10:52 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Możesz normalnie wypłacać, bez żadnych zgłoszeń. Tylko prowizje zapłacisz.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Szczesiek » 21 lip 2011, 12:42 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

a orientujesz się może ile wynosi ta prowizja ?

Szczesiek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 34
Dołączył: 18 kwi 2011, 12:30
Lokalizacja: Świnoujście
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 21 lip 2011, 14:05 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Luiza napisał(a):Możesz normalnie wypłacać, bez żadnych zgłoszeń. Tylko prowizje zapłacisz.


z tym to tak nie do końca .....
nam zablokowali kiedyś karte w Polsce i nie mogliśmy wybierać pieniędzy.nie wiedzieć dlaczego - wtedy.

po powrocie do Anglii i skierowaniu się do banku z zapytaniem dlaczego tak się stało odpowiedzieli że zazwyczaj takie rzeczy należy zgłaszać,a jak widzą duży pobór gotówki ( np.po 1000zł w o okresie paru dni ) to nie wiedzą czy nie nastąpiła kradzież karty.

dlatego od tamtej pory zgłaszamy ( przez internetowe konto ) każdy wyjazd ;)

Dodano: -- 21 lip 2011, o 14:06 --

Szczesiek napisał(a):a orientujesz się może ile wynosi ta prowizja ?


w zależności od banku w Polsce
2-3-4 funty za każde pobranie. :)
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 21 lip 2011, 14:38 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Luiza napisał(a):Możesz normalnie wypłacać, bez żadnych zgłoszeń. Tylko prowizje zapłacisz.

Nie wiem co ty masz za konto ale użytkowanie karty poza granicami UK (płacenie jak i bankomaty) w HSBC jest całkowicie darmowe i nie ma żadnych PROWIZJI.
Chyba że korzystasz z bankomatu, który pobiera opłatę za możliwość wypłaty z niego pieniędzy ale informacja o takiej opłacie jest wyświetlana na ekranie. Ale to nie HSBC pobiera prowizje tylko firma która obsługuje takowy bankomat, z każdego normalnego bankomatu wybierzesz bez dodatkowych opłat.
Przed wyjazdem należy zgłosić w jakich krajach będzie używana karta i w jakim okresie. Zgłoszenia można dokonać w oddziale lub za pomocą internetu jeśli masz dostęp online do konta.
Ze względów bezpieczeństwa każda karta nie zgłoszona jest blokowana aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu w przypadku kradzieży itp..
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Szczesiek » 21 lip 2011, 14:46 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Dzięki za informacje, więc muszę iść do banku zgłosić wyjazd.

Szczesiek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 34
Dołączył: 18 kwi 2011, 12:30
Lokalizacja: Świnoujście
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 lip 2011, 15:27 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Jeżeli nie planujesz większych wypłat, to nie musisz zgłaszać.
Co prawda mam konto w Barclaysie a nie HSBC, ale mechanizmy są podobne. Jedynie większy odpływ gotówki z konta powoduje działania zapobiegawcze.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 21 lip 2011, 17:59 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Zawsze trzeba zglaszac, mozna przez telefon, mozna w banku i mozna poprzez internet banking....
Czasem nawet mala wyplata poza granicami UK moze przyczynic sie do zablokowania mozliwosci pobierania pieniedzy i placenia.

Pozdrawiam :)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 21 lip 2011, 18:27 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Pierwsze słyszę o zgłaszaniu. Ja mam konto w HSBC, dużo podróżuje i zawsze używam karty do płacenia lub wyjmowania gotówki. Nie obracam dużymi środkami bo mam dzienny limit 300 funtów. Ale często wyciągałem równowartość 300 funtów dzień po dniu i nigdy nie zablokowali mi konta.

Możecie podać mi link do HSBC gdzie jest napisane o tym ze trzeba zgłaszać?

pozdrawiam

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 21 lip 2011, 19:03 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

artkor

Zalezy moze kiedy sie zakladalo konto, ja zakladalam ponad rok temu i pani mnie poinformowala, ze gdy bede korzystala z karty poza granicami UK, to mam to zglosic przed wyjazdem, poniewaz moga mi zablokowac. Poza tym ja za kazdym razem zeby zdefiniowac nowego odbiorce do przelewu musze isc do HSBC i tam zglosic. Tez bylam zdziwiona, bo po to mam internet banking, zeby nie musiec chodzic do banku, ale jak widac w praktyce to wyglada inaczej. Gdyby nie trzeba bylo zglaszac to nie byloby tej zakladki w menu konta - dedukuje.
Tak wiec jak komus nie zablokowali- mial szczescie, jak zablokowali- to moze miec do siebie tylko pretensje, ze nie zglosil.

PS. Na pytanie w banku, dlaczego za kazdym razem musze przychodzic do banku, zeby zglosic nowego odbiorce otrzymalam odpowiedz: no tak juz jest, takie zasady bezpieczenstwa.
Ale podkreslam, konto zakladalam ponad rok temu, wiem, ze osoby, ktore zakladaly dawniej- nie maja problemow ze zdefiniowaniem nowego odbiorcy.
Swoja droga dziwie sie tez, ze jesli mialam konto paszportowe to musialam zglaszac ze bede korzystala poza granicami UK z karty, bo w paszportowym koncie podane byly dwa adresy, jeden polski i jeden brytyjski. No i w ten oto sposob czasem bedac w PL czekala na mnie korespondencja z banku :shock:

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 21 lip 2011, 19:22 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Faktycznie mam opcje zgłaszania w menu, chyba pojawiła się niedawno bo wczesniej jej nie widziałem.

Teraz też będe zgłaszał.
Pozdrawiam

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 21 lip 2011, 20:07 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

agna78 napisał(a):Poza tym ja za kazdym razem zeby zdefiniowac nowego odbiorce do przelewu musze isc do HSBC i tam zglosic.

Jeśli otwierasz nowe konto to aby aktywować przelewy za pierwszym razem musisz udać się do oddziału i dokonać to wraz z pracownikiem(bzdurny przepis obowiązujący od około 2 lat). Potem możesz już sama definiować odbiorców i wykonywać przelewy. Wiem to na 100% bo przerabiałem to z moim kuzynem i matką.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 22 lip 2011, 07:06 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

agna78 napisał(a):Ale podkreslam, konto zakladalam ponad rok temu, wiem, ze osoby, ktore zakladaly dawniej- nie maja problemow ze zdefiniowaniem nowego odbiorcy.


no z tym akurat takiego problemu niemam ..... przelewy robię normalnie - od zawsze .a konto mam prawie 6lat ....

nawet nie wiedziałam że takie cuda są :lol:
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 22 lip 2011, 22:39 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Teraz HSBC dało tokeny("kalkulatorki") żeby powiększyć bezpieczeństwo. Jak dla mnie to straszna porażka. Za każdym razem jak chce sprawdzić konto muszę przewrócić pół domu żeby go zaleź a potem się okazuje że to nie mój tylko mojej żony.

Według mnie wystarczyło by je tylko używać do robienia przelewów lub innych operacji a nie za każdym logowaniem.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez umisiak » 22 lip 2011, 22:55 Re: Konto w HSBC - Wypłata pieniędzy w Polsce

Tak, tez mi sie zdecydowanie te cudne ,,kalkulatorki,, nie podobaja. Juz mam zablokowany dostep do konta przez internet, bo wpisywalam hasla, i hasla dla hasla, a kiedy chcialam sie zalogowac, okazuje sie, ze mam blednie wpisywane haslo :shock: Po wygenerowaniu nowego zestawu hasel i pytan, ostatni krok jest jaki? Skontaktuj sie z bankiem :D

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE

cron