WTC- mieszkam z ex chlopakiem, ale nie jestesmy juz razem

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
Witam,
Mam pyt odnosnie WTC w UK. Otoz, chcialabym ubiegac sie o niego jako osoba samotna. Jednakze wczesniej mieszkalam z partnerem, kupilismy wpolnie dom, z tym ze teraz nie jestesmy razem jako para, ale w dalszym ciagu przebywamy pod tym adresem oboje , gdyz pokoi jest kilka, wiec nie ma problemu, dodatkowo wynajmujemy jeszcze dwa pokoje.
Jak ta syt wyglada od strony prawnej? czy pozwala ona na, tak jak wspomnialam wczesniej, o zlozenie wniosku o WTC jako osoba samotna?

sreber028
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 22 cze 2011, 15:37
Reputacja: 0
Neutralny

mozesz zlozyc wniosek o WTC jako osoba samotna pod warunkiem ze pracujesz.... musisz tez zglosic do revenue ze rozstalas sie z partnerem

ewelajan
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 5 paź 2011, 08:59
Reputacja: 2
Neutralny

jeżeli chcesz ubiegać się o working tax credit jako osoba samotna to możesz mieć nawet chłopaka, mieszać z nim, partner wg nich - mąż, żona także nie musisz nikomu zgłaszać ze nie jestes z chlopakiem bo co ich to obchodzi, co innego gdybys sie rozwiodła, to tyle.
zaznaczasz ze jesteś samotna i już
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

kamila.zie napisał(a):jeżeli chcesz ubiegać się o working tax credit jako osoba samotna to możesz mieć nawet chłopaka, mieszać z nim, partner wg nich - mąż, żona także nie musisz nikomu zgłaszać ze nie jestes z chlopakiem bo co ich to obchodzi, co innego gdybys sie rozwiodła, to tyle.
zaznaczasz ze jesteś samotna i już


no nie wiem, oni biora to pod uwage; partner jest osoba z ktora zyjesz w civil partnerchip albo z nia mieszkasz, wiec moim zdaniem moga byc klopoty z dostaniem WTC, sa szanse jesli on nie bierze. pozdrawiam
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

równie dobrze możesz mieszkac z kuzynem bądz kolega i nie musi on byc twoim partnerem więc to ze sie z kims mieszka nie oznacza ze sie z nim jest a w papierach nigdzie nie masz napisane ze ktos jest twoim chlopakiem dzis a 3 dni temu byl ktos inny
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

kamila.zie napisał(a):jeżeli chcesz ubiegać się o working tax credit jako osoba samotna to możesz mieć nawet chłopaka, mieszać z nim, partner wg nich - mąż, żona także nie musisz nikomu zgłaszać ze nie jestes z chlopakiem bo co ich to obchodzi, co innego gdybys sie rozwiodła, to tyle.
zaznaczasz ze jesteś samotna i już

nieprawda.
fakt zaprzeczajacy sam sobie: masz chlopaka (nie jestes sama) a zglaszasz sie jako osoba samotna. to oszustwo.
to nie polska, gdzie tylko maz i zona uchodza za formalny zwiazek. wystarczy, ze jestescie para (nie wazne jakiej plci) i prowadzicie wspolne gospodartswo domowe.
http://taxcredits.hmrc.gov.uk/ntchelp/h ... k&v2=&tmt=
znajdz akapit stanowiacy o couples.
nie wiem jak HM Revenue&Customs spojrzy na fakt, ze autorka i (ex)partner nie sa razem, ale kupili wspolnie dom i mieszkaja razem. to juz chyba trzeba dowiedziec sie u zrodla.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

no ok a jeżeli mieszkałabym z przyjacielem ktory nie jest moim chłopakiem bądz przyjaciółką ktora nie jest moja dziewczyna i prowadzilibyśmy wspólne gospodarstwo domowe to też mam sie starać o wtc jako para?
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

a macie gdzies zgloszone z partnerem ze jestes para?

ubiegaliscie sie wczesniej wspolnie o wtc?

to ze mieskzacie w jednym domu nie znaczy ze ejstescie razem- ale musisz powiedziec ze jestes sama(i taka byc) jezeli jest inaczej to rzeczliwi sasiedzi moga naslac na Ciebie kontrole.

macie wspolne konto?
osobne pokoje?
osobne zycie? swoich partenrow, towarzystwo? jezeli w razie czego mzoes zudowoadnic ze ten pan jest tylko Twoim przyjacielem to mozesz pobierac bez problemu WTC
jezeli natomiast jest to nieprawda- to tak jak Agg mowi, jest to przestepstwo. bo bedac w z zwiasku i majac wspolny majatek(mieszkanie, konto, lodowke) nie mozna mowic ze sie w nim nie jest. zyjecie za wspolna kase to i wspolne was panstwo traktuje i rozlicza- wiec dostajecie dodatek na was oboje. albo wszytko albo nic

wspolny dom to jeszcze nie wpolne wszystko wiec luzik ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Może być osobny pokój, może być osobne życie a i tak współlokator jest jednocześnie członkiem gospodarstwa domowego, bo w ten czy inny sposób łoży na dom: czynsz, część rachunków itd. Nikt nie uwierzy, że trzymasz lokatora za friko...
A to o to wszystko chodzi - kasa.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

ale jak za friko? jakas dziwna polityka, każdy zarabia na siebie i każdy płaci za siebie
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

tu nie chodzi o dofinansowanie na dom tylko do pensji
Working Tax Credit nie intersuje sie z kim mieszkasz pod jednym dachem, interesuje sie tylko wspolnymi finansami- czyli mozesz z kims mieszkac, ale miec osobne finanse- tak jest w przypadku dwoch ludzi ktorzy nie sa ze soba, sa tylko lokatorami.

ja mieszkalam z chlopakiem i z jego przyjaciolmi. on mial WTC i oni mieli swoj. moj chlopak i jego przyjaciele nie byli rodzina, mieli tylko wspolny dach.

tak wiec mozesz miec osobny WTC pod warunkiem ze nie jestescie razem i nie macie wspolnych finansow ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dobra dobra, wszsystko sie zgadza, ale jezeli wczesniej pobieralas WTC i twoj partner i braliscie jako partnerzy i mieszkacie razem nadal mozesz miec problemy z dostaniem tego zasilku jako osoba samotna. najlepiej zadzwon i powiedz jaka jest sytuacja i co oni na to. jezeli on nie zglosil w revenue zmiany adresu to moga was dalej traktowac jako pare. wiem to z doswiadczenia. pozdrawiam i powodzenia

Dodano: -- 1 lis 2011, o 14:54 --

tak wiec mozesz miec osobny WTC pod warunkiem ze nie jestescie razem i nie macie wspolnych finansow ;)[/quote]
a to oznacza ze nie mieszkacie pod jednym adresem!!!!!
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

Przepraszam, ale odpowiadałem zaraz po pracy i zmęczony.
Niedoczytałem.
Mea Culpa..

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

izabellka81 napisał(a):
dorotajab napisał(a):tak wiec mozesz miec osobny WTC pod warunkiem ze nie jestescie razem i nie macie wspolnych finansow ;)

a to oznacza ze nie mieszkacie pod jednym adresem!!!!!


no nie wiem
ja tam mieszkalam na przestrzeni 8 lat z roznymi ludmzi i jakos nie dzielilam sie ze wszytkimi tym co milam, nie sypilam tez ze wszystkimi i nie zjadalm im co mieli w lodowce- to ze z kims mieszkasz pod jednym dachem nie oznacza ze jestescie jedna wielka szcesliwa rodzina. gdyby koleznka sie zapytala czy mieskzajc z przyjaciolka pod jednym dachem moze sie ubiegac o WTC wszyscy by powiedzieli tak mozesz
ale ona zapytala o eks
eks to eks
jak jest eks to nic mu do twojego WTC!!! ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

sreber028 napisał(a):teraz nie jestesmy razem jako para, ale w dalszym ciagu przebywamy pod tym adresem oboje , gdyz pokoi jest kilka, wiec nie ma problemu, dodatkowo wynajmujemy jeszcze dwa pokoje.

hmm, ciekawe jak to faktycznie wygląda od strony prawnej , dowiedziałaś się już ?
Mi tak na chłopski rozum wydaje się że skoro nie prowadzicie juz wspólnie gospodarstwa domowego no to jest ok, ale skoro wynajmujecie jeszcze innym pokoje to macie dodatkowy przychód który by należało gdzieś w rubryce other income wpisać co pewnie zmniejszy trochę kwotę . Oczywiście szło by zataić taką informację , ale jeśli osoby te są pracujące i podały w pracy twój adres to HmRevenue ma to odnotowane, nim zaczną sprawdzać to pewnie minie kilka lat , ale po co się stresować , zwłaszcza że skoro kupiliście dom to chyba w planach mieliście osiąść tutaj na stałe . Tak więc najlepiej dowiedzieć się u źródła jak to wygląda i czy warte to wszystko...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE