Przelewy kasy do Polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Piotrek » 21 cze 2006, 11:07 Przelewy kasy do Polski

Witam,Czy wie może ktoś jak skutecznie i bezpiecznie no i oczywiście tanio wysłać kase na konto w Polsce??

Piotrek
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 51
Dołączył: 21 cze 2006, 10:42
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 22 cze 2006, 20:24 Re: Przelewy kasy do Polski

Heja Piotrek . Ja raz wyslalem poczta w kopercie 20 funciakow :roll: nawet doszly i nikt w Polsce nie przegladal,ale tak powaznie to ja ostatnio wysylalem z poczty przez Money Gram .Wypelniasz na poczcie sfistek z danymi odbiorcy i dostajesz 8 cyferek<kod>. Ten kod dajesz odbiorcy w Polsce. Odbiorca w Polsce idzie do PKO S.A. wypelnia tez swistek heheheheh i pokazuje 8 cyferek i juz kase moze odebrac za kilka godzin po wyslaniu.Oplata chyba 13 funciakow.Pozdrawiam. :roll: to chyba wsio
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 22 cze 2006, 20:48 Re: Przelewy kasy do Polski

Jak masz konto w HSBC to oni pobierają 20 GBP niezależnie od kwoty (max 10 000 GBP) z tym, że konto w Polsce musi być kontem walutowym.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 22 cze 2006, 22:07 Re: Przelewy kasy do Polski

To ja obmyslilem inny sposob ale o tym na koniec.
1. Banki z reguly pobieraja okolo 20 funtow + przelew. Jezeli podasz nr polskiego konta (nie walutowego) to bank docelowy zamieni walute wobec ich kursu w momencie otrzymania pieniedzy. Przynajmniej tak bylo jak sie slalo pieniadze z niemiec.

2. Moj sposob - w HSBC przynajmniej mozna wyrobic dodatkowa karte. Nie wiem czy mozna wyrobic 2 na siebie wiec ewentualnie trzeba miec osobe pod reka ktora da swoj paszport itp zeby wyrobic karte na nia. Wyslac taka karte do kraju. Wyciagniecie pieniedzy z bankomatu bez roznicy na kwote kosztuje 2 funty.
Oczywiscie trzeba dodac zmiane waluty ktora nie bedzie "kantorowa" ale chyba jest to mimo wszystko najtanszy sposob.
Nie wiem ile mozna max wyciagnac na jeden raz z bankomatu i czy ustawiane to jest przez hsbc czy firme obslugujaca bankomat.

3. Niektorzy wysylaja ubezpieczone zwykle listy.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ika » 23 cze 2006, 20:51 Re: Przelewy kasy do Polski

nie mamy konta walutowego w polsce a wysyłaliśmy z powodzeniem z lloydsa i hsbc
cena 20f chyba że.............. w loydsie można wybrać inną opcje przesyłu economy idzie około dwa dni dłużej ale jest za 10f

ika
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 5 cze 2006, 17:46
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ika » 23 cze 2006, 20:53 Re: Przelewy kasy do Polski

ps kierowcy travela (twm) w hsbc płacą 10f

ika
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 5 cze 2006, 17:46
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez MariuszB » 23 cze 2006, 23:13 Re: Przelewy kasy do Polski

POLANG. Przez ta firme mozna wysylac pieniadze do Polski. Do 500 funtow, oplata 10 funtow. Sprawdzilem-wysylam. Oto adres www.polang.com

Pieniadze w polsce w kilka godzin.
Pozdrawiam :wink:

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 maja 2006, 14:24
Lokalizacja: Banbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Piotrek » 24 cze 2006, 06:58 Re: Przelewy kasy do Polski

Dzięki Wam za odpowiedzi dodam tylko że ja do tej pory wysylalem kase listem ubezpieczonym czyli wkladalem do listu np.200f i na tyle go ubezpieczalem ,na poczcie pytali tylko co jest w srodku moja odpowiedż ze bardzo wazne dokumenty jak do tej pory wszystko dochodziło bez problemu,ale jakoś nie mam do poczty zaufania.Dzięki pozdro

Piotrek
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 51
Dołączył: 21 cze 2006, 10:42
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Piotrek » 24 cze 2006, 07:03 Re: Przelewy kasy do Polski

Zapomniałem dodać żę koszt takiego listu to 5.50 L

Piotrek
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 51
Dołączył: 21 cze 2006, 10:42
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez polpol » 24 cze 2006, 09:33 Re: Przelewy kasy do Polski

hej ika TWM zakłada pracownikowi konto w banku hsbc?
trzeba coś zrobić specjalnego aby przelewać kasę z opłatą 10L?
czy od początku kierowca ma taki upust?? :!: :?:

jak tak to git
Avatar użytkownika
polpol
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 cze 2006, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Piotrek » 24 cze 2006, 18:45 Re: Przelewy kasy do Polski

Kiedys zakładali konta w HSBC teraz maja umowe z Lloydsem ,bo tam mamy konta,ale za to ze masz tam konto dostajesz 40 f od Banku za friko.tylko szkoda że jednorazowo.heh.

Piotrek
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 51
Dołączył: 21 cze 2006, 10:42
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 27 cze 2006, 05:16 za jakiś miesiąc postaram się odpalić usługę i wtedy

przelew pieniędzy na konto złotówkowe w PL będzie po 3,50 funia - kurs średni NBP obliczanyh przy wpłacie. Pieniądze na koncie w PL po 3-4 dniach maksymalnie.

dam znać jak to będzie pewne.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez luke85 » 1 lip 2006, 14:30 Re: Przelewy kasy do Polski

MoneyGram na kazdej poczcie. za 100L skasowali mnie na chyba 12L- ale kasa byla dostepna po 20 minutach!
dostajesz 7-mio cyfrowy kod, podajesz go nadawcy. pieniazki sa do odebrania w kazdym oddziale PEKAO SA (ten z bykiem).
sprawdzone, polecam

luke85
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20 cze 2006, 22:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 11 lip 2006, 20:07 Re: Przelewy kasy do Polski

tak wiec jesli chodzi o przelewy kasy to najtansza metoda ktora znam to przelac pieniadze na konto znajomego w londynie a on nastepnie musi sie udac do punktu LCC ktory przelewa kazda sume pieniedzy na konto zagraniczne za jedyne &pound;5, sa 3 takie punkty w londynie i nigdzie wiecej...
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 12 lip 2006, 08:45 Re: Przelewy kasy do Polski

Ja musze zweryfikowac koszt wyciagniecia z karty kredytowej.
To jest nie mniej niz 2 funty i 1.5%. Trzeba sie dowiedziec czy w innych bankach (innych niz hsbc) tez tak jest). HSBC proponuje jakies konto (10 funtow miesiecznie bodajze) i wtedy nie placi sie nic za wyciagnieice kasy za granica a dodatkowo ma sie tam jakies ubezpieczenie.

Ida wakacje i duzo znajomych jest tu na wakacje - oni przetransportuja kase za darmo ;)

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron