Prawo jazdy kat. C

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Kala79 » 6 gru 2012, 15:52 Prawo jazdy kat. C

Witam, Czy ktos wie jak zrobic kat. C. tu w Anglii???? Ile to trwa i jakie koszty. Obecnie mam C1 na angielskim prawku.
Jakie sa kroki po wyslaniu formularza, ktory biore z DVLA (bo to juz wiem)
Podali mi tez numer jakiejs infolinii w sprawie kosztow gdzie jest sam automat i mozna wszystko sobie zamowic, ale do cen sie nie moge dostac :]
Z góry dzieki
Avatar użytkownika
Kala79
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 30 kwi 2010, 15:27
Lokalizacja: Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 6 gru 2012, 20:31 Re: Prawo jazdy kat. C

Czesc. Ja robilem kat C (class 2) w 2008 roku. Za pieciodniowy kurs wraz z egzaminem w piatym dniu zaplacilem £1100. Zeby zaczac kurs trzeba najpierw zdac egzamin teoretyczny i miec LGV Provisional Licence do ktorego potrzebne jest badanie lekarskie ktore moze troche kosztowac, do tego badania potrzebujesz (D4 form) ktora mozesz sobie sciagnac z internetu, jak to zrobisz wypelnij aplikacje "D2" ktora mozesz dostac w DVLA albo zamowic przez telefon lub internet, wyslij wraz z prawkiem i badaniem (D4 form) do DVLA Swansea, oni powinni ci przyslac Provisional Licence do 14 dni.

Co do kursu, polecam "Westgate" w Aldridge

http://www.westgatedrivertraining.co.uk/

tam najpierw biedziesz mial "Assessment" czyli przejedziesz sie ciezarowka pod okiem instruktora ktory oceni ile dni potrzebujesz aby zdac egzamin, ten assessment jest darmowy.

jezeli chodzi o instruktorow to najlepiej pytac o Henry'ego ktory cieszy sie bardzo dobra opinia, Ja sam moge to potwierdzic.

Najlepiej tam zadzwon lub podjedz i poprostu zapytaj.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 6 gru 2012, 21:54 Re: Prawo jazdy kat. C

Od 2008 roku sie trochę pozmieniało , nie trzeba robić badań lekarskich . Wystarczy wysłać formę D1 i zaznaczyć ze potrzebujesz provinsional licence i po kilku dniach dostaniesz counter part z zaznaczonymi kategoriami pewnie będą wyszczególnione wszystkie jakie ci brakują. Na pewno aby do kursu praktycznego przystąpić musisz mieć , zdaną teorie . Testy można zakupić w necie , jest firma która takowe sprzedaje łatwo znajdziesz. Na teorie składają się pytania testowe , pytania ze studium przypadku , oraz Hazard Perception test czyli właściwa ocena sytuacji drogowej na ekranie monitora. Po zdanej teorii , można udać się do ośrodka szkolenia na kurs praktyczny . Na pewno trzeba mieć angielskie prawko aby do niego przystapić. W ośrodku zazwyczaj proponują na początek jak kolega napisał Assessment , niestety jest on płatny zazwyczaj 30-50 funtów . Trwa to zazwyczaj godzinę może dwie. Potem zazwyczaj proponują wykupienie pakietów jazd zakończonych egzaminem. Tutaj ośrodki egzaminacyjne nie mają swoich aut więc zdaję sie egzamin na aucie z ośrodka szkolenia. Wiec każdy kolejny egzamin może sporo kosztować, bo to nie tylko koszt za egzamin ale i trzeba wynająć auto z ośrodka. Ja robiłem prawko ostatniej zimy . Czesto ośrodki mają wtedy dobre oferty . Płaciłem 790 funtów z egzaminem , zdałem za 3 razem więc kosztowało mnie to prawko 1500 funtów. Miesiąc póżniej udało mi się zdać za pierwszym razem przyczepę i jest komplet na prawku . Koszt C+E 1100 funtów. Problem jest w tym że to nie wszystko . Aby móc starać się o pracę trzeba zrobić kurs CPC , niestety dla kierowców co prawko zrobili po wrześniu 2009 roku nie jest to prosta sprawa . To kolejny egzamin teoretyczny do zdania i test z jazdy czyli znów trzeba sięgnąć do kieszeni i zrobić ten test w ośrodku szkolenia bo maja takie uprawnienia. Ja to CPC zrobiłem w Polsce nazywa sie to Kwalifikacja Przedwstępna koszt około 3000 zł i 25 dniowy kurs zakończony egzaminem.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 7 gru 2012, 17:32 Re: Prawo jazdy kat. C

w takim razie przepraszam za bledne informacje, wiedzialem ze napewno troche sie zmienilo odkad robilem kat C, napewno jezeli chodzi o kurs CPC, ale to dziwne bongorno, bo dzisiaj z czystej ciekawosci zadwonilem do "DVLA Medical enquiries" pod numer 0300 790 6807 i bardzo mila pani zapewniala mnie ze z kategoria C1 nadal potrzebuje badanie lekarskie (forme D4) i musze wypelnic forme D2, do "Westgate HGV Training" nie dzwonilem ale na ich stronie widze ze nadal oferuja darmowy Assessment.

http://www.westgatedrivertraining.co.uk/fleet.asp

Pozdrawiam

Dodano: -- 9 gru 2012, 13:02 --

tutaj masz jeszcze jeden link dobrej firmy "Top Gear" z Halesowen, gdzie znajdziesz wszystko co chcesz wiedziec, i ktora rowniez oferuje darmowy Assessment.

http://www.topgear-lgv.com/
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kala79 » 12 gru 2012, 00:09 Re: Prawo jazdy kat. C

Dzieki wielkie za podpowiedzi, wlasnie wypelniamy formularze. Co do medyka to musze sie jeszcze upewnic, bo w zeszlym roku robione byly badania do C1 wiec nie wiem - moze jeszcze sa wazne. A i nurtuje mnie czy jesli mam na angielskim prawku C1 to moze mam to cale CPC???
Cen jeszcze nie znam, pewnie sie dowiem jak sie skontaktuja ze mna na assessment. Gdzie te testy na C mozna kupic?
Avatar użytkownika
Kala79
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 30 kwi 2010, 15:27
Lokalizacja: Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 12 gru 2012, 17:09 Re: Prawo jazdy kat. C

Jak byś miał CPC to miałbyś w ręku taki ładną śliczną niebieska kartę formatu prawka . Masz takową ????????? Testy w każdym Halfordsie a po polsku w pewnej firmie. Wpisz w szukajke prawko w uk i napewno ta firma sie pojawi :))))))))))

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI