Wynajem mieszkania aplication and terms

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 27 kwi 2007, 21:01 Wynajem mieszkania aplication and terms

Hej

Wsyałalem prośbę do agencji http://www.lettingplaces.co.uk/

w odpowiedzi dostałem ich warunki, jednakże w polsce nie możemy dokładnie zrozumieć 2 najważniejszych zdań:

An administration and referencing fee is payable for each person over the age of 18 as detailed below. This fee must be paid when the application form is completed and is not refundable. The property will be reserved subject to contract and satisfactory references being received:

1 Adult - £150.00 incl of VAT
2 Adults - £188.00 incl of VAT
3 Adults - £226.00 incl of VAT
Company Let - £188.00 incl of VAT


I etraz jest taki szkopuł, wynajmujemy w 3 osoby i czy te 226 funtów jest pobierane za samo złożenie aplikacji bez 100% gwarancji na wynajem mieszkania, czy też płacimy dopiero gdy podpiszemy umowę i faktycznie wprowadzimy sie do tego mieszkania,

W aplication form jest miejsce na wybor tylko jednego mieszkania:


Property Rental Address:
Post Code:
Total monthly rental: Tenancy Term: Commencement Date:
If a Joint tenancy, please state your share £ pcm
Individuals Full Name: Date of Birth:
Title: Maiden Name:



Prosimy o pomoc i pozdrawiamy,

aha moze ktos miał bliższy kontakt z tą agencją??
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 27 kwi 2007, 21:21 Re: Wynajem mieszkania aplication and terms

ja tak mialem jak wynajmowalem przez jedna agencje, wzieli mi 190 funtow, agent mi podal ze lepiej podac jedna osobe wychodzi taniej, kwota jest niezwracalna, placisz za to ze agencja juz nieoferuje tego domku nikomu i czeka na potwierdzenie wszystkich twoich referencji...

ja mieszkam z 2 wspollokatorami, szef agencji byl u mnie i poznal ich i sie nieplul ze podalem jedna osobe, bo wie ze i tak zarobi na nas za wynajem i posrednictwo...

pozdr


aha, kwota idzie w gore jesli maja sprawdzac referencje wiecej osob, mi powiedzieli ze niby papiery faxy telefony i cos tam jeszcze musza wysylac/sprawdzac...

no i jeszcze jedno, niesadze by ci wynajeli mieszkanie jesli jestes w angli, niemasz pracy i poprzedniego zameldowania tutaj w angli (musza sprawdzic referencje pracodawcy, bylego landlorda/innej agencji wynajmujacej dom, oraz referencje przyjaciela ktory jest tutaj ponad 3 lata?! )
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 27 kwi 2007, 22:33 Re: Wynajem mieszkania aplication and terms

mam juz wystawiony legalny placement pracodawcy, znajomy z 3 letnim stażem też jest bo to on już oglądał te mieszkanko, no tylko brakuje tego landlorda, ale w formularzu jest opcja jak nie mieszkałem nigdzie wcześniej to nie zaznaczam, mam nadzieje że przejdzie :mrgreen: a wsumie zalezy nam bardzo na tym mieszkaniu bo lokalizacja spoko i do pracy z bucika mozna chodzić, to już oszczędnośc na sieciówce :grin:
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 27 kwi 2007, 23:01 Re: Wynajem mieszkania aplication and terms

landlord to pikus, ja wynajmowalem pokoik wczesniej u polaka wlasciciela domu, podalem imie i nazwisko przyjaciela ojca i telefon kom karty ktora zgubilem gdzies w polsce, powiedzialem w agencji ze ten landlord wraca za 3 tygodnie z urlopu a ja chce sie wprowadzic w przeciagu tygodnia albo rezygnuje... najwazniejsze referencje od pracodawcy kontrakt na stale im wystarczyl bezproblemowo a do qmpla nie dzwonili tylko wyslali mu list z formularzem co by wypelnil jaki to ja jestem uczciwy :P

pozdr
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 27 kwi 2007, 23:30 Re: Wynajem mieszkania aplication and terms

Luk-rom napisał(a):I teraz jest taki szkopuł, wynajmujemy w 3 osoby i czy te 226 funtów jest pobierane za samo złożenie aplikacji bez 100% gwarancji



watpie za zlozenie sie nie placi bo z jakiej racji
moze to byc faktycznie gwarant ktory bedziesz musial zaplacic i ktory oddadza ci przy podpisaniu umowy najmu
by mieszkanie na Cię czekalo

i dotego dojdzie kalcja ktora bedziesz juz musial uiscic na miejscu(przeczytaj uwaznie umowe
unas np. 7 bez wzgledu na stan opuszczonego mieszkania, zostaje wynajeta ekipa sprzatajaca za sume, o ktora, zwrot kaucji zostanie obnizina) :P

musisz miec: paszport/dowod osobisty, list od pracodawcy potwierdzający ze pracujesz i ile zarabiasz, chyba payslip'a nie pamientaju niestety :)

jak widze dostaniesz na to faktorke ktora bedziesz mogl sie legitymowac bardzo wazny dokument

pozdrowionka
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE