Rejestracja pl auta w anglii i kwestia 6m/cy jazdy na pl nr

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Hej chcialbym sie zapytac czy jest ktos na forum kto rejestrowal juz samochod na polskich nr tutaj w uk...dzwonilem do DVLA przyslali mi formularz v55/5 na pierwsza rejestracje i peirwszy tax...chcialbym porozmawiac z osoba ktora juz cos takiego robila mam?? potrzebuje pomocy bo nigdy nie zajmowalem sie czyms takim...wiem ze gdybym sie zdecydowal to musialbym pozmieniac te lampy licznik nie wiem czy ewentualnie cos jeszcze...dodatkowo czy to bedzie zwykly przeglad czy jakis specjalny w DVLA...ile mnie to wszystko bedzie kosztowac rejestracja ( 55 Ł ) przeglad w zaleznosci jaki ( 50- ~`) i oczywiscie podatek od sprowadzanego auta w jakiej kwocie tego nie wiem do tego dochodzi firma ktora ubezpeczy mi ten samochod i czy akceptuje poslkie znizki ( 60% )...naprawde ucieszylo by mnie jakby sie odezwala osoba ktora juz kiedys takie cos robila nie ludzie ktorzy cos gdzies kiedys slyszeli i beda mi doradzac bo na waszym forum czytalem rozne rzeczy np o tym jak dlugo mozna jezdzic na pl blachach otoz z doswiadczenia wiem i to nie jest cos co od kogos slyszalem tylko sam przezylem wiem ze jesli jestes studentem albo turysta mozesz jezdzic sobie autem do 6 miesiecy ale odkad zaczales pracowac chocbys zaczal dzisiaj momentalnie stajesz sie rezydentem i podlegasz temu prawu jakie tutaj obowiazuje tak wiec kiedy polsicja mnie zatrzymala na autostradzie po dluzszych rozmowach doszlismy do tego ze pracuje od kilku tygodni dostalem notatke ktora zostala skierowana do sadu ktora zawierala informacje ze kierowca nie posiada wystarczajacych dokumentow tj...road tax!!! i MOT!!! jak wielu pisze do mojego ubezpieczenia ktore mialem wazne pl nikt sie nie doczepil tak wiec najwazniejsze dla nich podatek drogowy i angielski przeglad glownie chodzi o lampy!!! po kilku tygodniach pismo z sadu po 100 Ł za kazde oczywiscie to byla najtansza opcja wiec sluchac opowiadaczy z forum nie polecam...pozdrawiam i licze na to ze ktos odezwie sie w mojej sprawie

guzio8
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 mar 2014, 15:04
Reputacja: -2
Neutralny
Góra
-2

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 kwi 2014, 08:35

Pomijając sprawy sentymentalne do twoich czerech kółek, czy warte jest to twojego zachodu? Za cene samochodu RHD mozesz tutaj kupic ten sam samochod zapewne młodszy i z mniejszym przebiegiem. Chyba ze jezdzisz polonezem itp. Wynalazkami.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Zanim cokolwiek zaczniesz robić sprawdz sobie, ile będzie Cię kosztowało ubezpieczenie auta z kierownicą po 'polskiej' stronie, bo może okazać się droższe niż samo auto ;)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

Witam, sorki , że wkleję swoje 3 grosze a po co rejestrować normalne auto w tym kraju?
Od 4 lat mam zawsze jakiegoś klasyka na cywilizowanych blachach i jakoś nikt się nie czepiał
a i na to jest sposób i to legalny

ikceduh
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 gru 2014, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

Witam zastanawiam sie czy nie przyejchac samochodem z polski do uk, ale nie wiem jak to dokladnie wyglada. Czy jak znajde prace to nie bede mogl jedzic spokojnie przez pol roku? Nie chce sie wbic w jakies niepotrzebne dodatkowe koszty. Wiem, ze kupic tu samochod to zaden problem ale jak wyglada kwestia ubezpieczenia bo slzszalem ze jest drogie szeczegolnie dla emigrantow, dodam ze mam 22 lata prawo jazdy od 4 lat. Bardzo bym prosil o jakies informacje bo bardzo mi na tym zalezy, gdyz majac wlasny srodek transportu mam wiecej mozliwosci ze znalezieniem pracy.
Pozdrawiam forumowiczow, jestem nowy na tym portalu.

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

A moze latwiej bedzie jak przyjedziesz tu na naszych blachach i autko postawisz na podworku a na codzienne turlanie kupisz angielskiego smiecia ? Nikt sie czepi a na wyjazdy do cywilizacji wsiadasz do swojego auta i bez obciachu jezdzisz po europie?

ikceduh
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 gru 2014, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 gru 2014, 11:16

Poszukaj na forum. Ten temat przewijal sie przez forum milion razy.
Kiedys powiedziałbym ci przyjedz pilskim samochodem przez jakis czas bedziesz mial spokoj. Ale teraz angielska policja wziela sie za polskie blachy.
Skoro nie masz pracy to przyjedz polskim samochodem ale jak juz znajdziesz pewną prace to jak najszybciej myslabym o wywozie go spowrotem do pl.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Co to znaczy pewna prace? Gdybym pracował np Przez agencję to już się zalicza jako pewna praca, czy jak tak pracuje to mogę jeździć pół roku bez żadnych obaw? Bo jeżeli nie to lepiej sprzedać samochód w Polsce i kupić tu.
Pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

wiecior napisał(a): Wiem, ze kupic tu samochod to zaden problem ale jak wyglada kwestia ubezpieczenia bo slzszalem ze jest drogie szeczegolnie dla emigrantow, dodam ze mam 22 lata prawo jazdy od 4 lat.


Zle slyszales.
Cena ubezpieczenia jest taka sama dla emigrantow, jak dla rodowitych Anglikow.
Na wysokosc Twojego ubezpieczenia wplynie Twoj wiek (22l), miejsce zamieszkania, czy masz jakies znizki itd... ogolnie przy wieku 22l i prawko 4 lata, bedzie drogo...(w porownaniu do PL)
Wg mnie , najlepiej przyjedz tym autem na PL blachach, ogarnij sprawe pracy i przy okazji ubezpieczenia, a pozniej pomyslisz co lepsze.
Pozdr.

Dodano: -- 28 gru 2014, 12:29 --

ikceduh napisał(a):Witam, sorki , że wkleję swoje 3 grosze a po co rejestrować normalne auto w tym kraju?
Od 4 lat mam zawsze jakiegoś klasyka na cywilizowanych blachach i jakoś nikt się nie czepiał
a i na to jest sposób i to legalny


A zdradzisz na czym polega ten legalny sposob?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

Najgorsze było by to, że musiałbym teraz polecieć do polski, wziąć samochód przyjechać nim i np znalazłbym prace i musiałbym go zaraz odwozic do polski. Nie chce się wbić w jakieś niepotrzebne koszty. Co do ubezpieczenia samochodu z polski tu jak to wygląda i czy trzeba spełniać jakieś konkretne wymogi? I czy jak go już tu ubezpiecze to czy będę mógł jeździć dłużej tym samochodem po uk czy to pozostaję bez zmian?
Pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

Jak chcesz ubezpieczyc auto z PL blachami? A Road Tax, Mot ?
Nie lepiej najpierw sprawdzic cene ubezpieczenia (na UK auto), a pozniej myslec co dalej.
Tu masz wyszukiwarki:
gocompare, moneymarket,
wpisz jakies blachy na auto co by cie interesowalo np.z ebaya i sprawdz.
Tego nikt za Ciebie nie zrobi , bo na kazdy adres, wiek, znizki itd...jest inne ubezpieczenie.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

Jak obawiasz się problemów to przyjedź tu normalnym autem - postaw je w garażu albo na swoim podwórku czy podjeździe kup angola za 200 i tu się nim turlaj a na wyjazdy do cywilizowanej Europy wsiadasz w normalne auto i po kłopocie.

ikceduh
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 gru 2014, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

ikceduch smieciem to ty napewno jezdzisz ,jakims szpachlowozem,przywiezionym na lawecie z Niemiec tu sa auta porzadne ,nie szpachlowane ,licznik nie cofniety,i zle nie podpowiadaj innym ludziom .

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

wiecior napisał(a):Co to znaczy pewna prace?


Mialem na myśli ze początki są różne. Często ludzie chwytają się czegokolwiek na początku tak żeby tylko przeżyć do czasu znalezienia tej "właściwej" pracy na cały etat.
Wiec do momentu jak sie nie ustawisz z praca to jeździj na polskich blachach...później radziłbym nie kusić losu i kupić samochód tutaj.
Wierz mi tutaj samochód kupić jest bardzo łatwo, są tanie, mniej jest oszustów itd.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

marek55 napisał(a):ikceduch smieciem to ty napewno jezdzisz ,jakims szpachlowozem,przywiezionym na lawecie z Niemiec tu sa auta porzadne ,nie szpachlowane ,licznik nie cofniety,i zle nie podpowiadaj innym ludziom .


Jak widze to prawda w oczy kole ;-)

ikceduh
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 gru 2014, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI