Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 2 wrz 2014, 10:53 Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Wszystkie gazety się o tym teraz rozpisują - a tak naprawdę o nic nam po tym, że on dostał takie stanowisko. Jak Wielka Brytania będzie chciała wyjśż z UE to on też nie będzie miał nic do gadania. Także z czego to sie cieszyć?

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 2 wrz 2014, 12:11

Cieszyć sie możemy, bo polska zaoszczędzi krocie na tym ze donald nie bedzie juz wiecej latal co dziennie z gdanska do warszawy na rachunek polskich podatników.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 wrz 2014, 13:46 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

PiS drążył i drążył aż w końcu się pozbył Tuska...

Pozdrawim

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez GIWI » 2 wrz 2014, 17:10 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Mianowanie Polaka na szefa Rady Uni Europejskiej ma byc szerokim przeslaniem glownie dla Rosji prowadzacej wojne na Ukrainie. Przeslaniem mowiacym , ze granice wschodnie UE to wschodnie granice Polski ,Litwy, Lotwy, Estoni, Rumuni.W ten sposob wzmacnia sie znaczenie krajow Europy Srodkowej w UE. To mianowanie ma charakter symboliczny szczegolnie w czasie ,gdy Rosja prowadzi wojne na Ukrainie. Podkresla sie w ten sposob ,ze te kraje postkomunistyczne ,ktore naleza do UE i NATO sa rownoprawnymi czlonkami i ze bedzie ich bronic kazdy z sojuszy i ukladow do ktorych naleza.
W obliczu agresji Rosji na Ukraine 24 .08.2014 cala Europa boi sie eskalacji wojny, wiec na wszystkie sposoby wzmacnia pozycje Polski, Litwy ,Lotwy,Estoni,Rumuni, bo to potencjalnie kraje, gdzie Putin moze "uderzyc" po zajeciu Ukrainy.
Polak tez bedzie twardy wobec poczynan Rosji i zywo reagujacy na nie, gdyz jest jej bliskim sasiadem. Miala byc Wloszka szefem Rady, ale jest malo stanowcza wobec Rosji.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 3 wrz 2014, 02:30 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Ja jestem ciekaw jaki numer teraz Tusk wykręcić bo nie wierze, ze dostał to stanowisko za swoje zasługi dla Polski jako premier i polityk. Efekty jego działalności politycznej wszyscy znamy.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 3 wrz 2014, 07:11 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Ja generalnie nic do Tuska nie mam, nawet myślę, że jako polityk był znakomity. Może nie do końca dobrze prowadził interesy Polski, może lepiej sprawdzi się jako szef rady Europejskiej.
Mi się wydaje, że protekcja Camerona miała coś do rzeczy - no zobaczymy co się będzie działo.

Tak sobie myśle, trochę biedny ten Kaczyński, straci sens życia :P

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 wrz 2014, 13:20 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

xxxx Problem jest taki, że w kraju Tusk jest opluwany, a na arenie międzynarodowej uważany za dobrego polityka. Gdyby było inaczej nie zostałby wybrany JEDNOGŁOŚNIE.

malpa3000 napisał(a):(...)
Tak sobie myśle, trochę biedny ten Kaczyński, straci sens życia :P

Hehehe 100% agree ;D
Albo znajdzie sobie wroga zastepczego :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 3 wrz 2014, 13:35 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

No ostatnio jakieś gięder po spółce z klechistami sobie ukręcili out of thin air, to i w przyszłości jakiegoś wroga prawdzipolaczyzmu prawilno-katolijskiego wykombinują. O to bym się nie martwił ;)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 3 wrz 2014, 13:38 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

No właśnie to mnie śmieszy. Nie wiem dlaczego on jest uważany za dobrego polityka nie widzisz do czego doprowadził Polskę, nie tylko on ale wszyscy politycy SLD, AWS, PiS, PSL itd.... narazie wszystko jest zamiatane pod dywan tylko ciekawe co bedzie jak pod tym dywanem zabraknie miejsca tak jak w Grecji. Po takiej aferze jak była ostatnio w Polsce w normalnym kraju polityk podał by sie do dymisji u nas nic sie nie stało. Polskie władze okradają Polaków śmiejąc im sie w twarz, tak jak bym przyszedł do Ciebie do domu wziął telewizor uśmiechnął sie do Ciebie i wyszedł tak to miej wiecej wyglada w Polsce, a najgorsze jest to, ze dla Tuska i PO nie ma żadnej alternatywy.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 wrz 2014, 21:05 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Jaki kraj, takie afery. U nas podsłuchowe, tutaj molestowanie (juz która z kolei?).

Do czego doprowadził Polskę? Zastanów się co by było gdyby PiS był ciągle u władzy. Podejrzewam, że niewiele lepiej, a może i gorzej.

Ja mam w miarę dobrą pamięć i pamiętam jak na początku potyczek POPiSowych największym szczekaczem i oszczercą był Kurski, zwany skąd inąd bulterierem PiSu. Rzucał gównem na wszystkie strony. I wówczas PO nie odpowiadała atakami na atak. Odpowiedzi Tuska były bardzo stonowane. Palikot pojawił się dużo później...
A Ziobro w prokuraturze? Już zapomniałeś? Ja nie.

Każda opcja ma wady i zalety. Z reguły tych pierwszych jest więcej.
I każda opcja ma zwolenników i przeciwników.

I można tak się bawić w przepychanki. Co i tak nie ma większego sensu skoro i tak wymrzemy albo staniemy sie krajem muzulmanskim, zgodnie ze wszystkimi wieszczeniami i przepowiedziami.

A jak sam stwierdziles najwiekszym problemem jest to, ze:

xxxx napisał(a):(...) najgorsze jest to, ze dla Tuska i PO nie ma żadnej alternatywy.


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 4 wrz 2014, 02:04 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Jasne z dwojga złego lepszy Donaldinio od Prezesa tylko dlaczego mamy wybierać miedzy złem. Ja tez mam dobra pamięć i pamietam jak przy korycie był PiS. Kiedyś wierzyłem w Tuska i oddalem na niego głos pózniej był Palikot ale po wyborach okazało sie, ze głównym jego celem jest usunięcie krzyża z sejmu (ja tez jestem ateista ale bez przesady w tym kraju są większe problemy niż krzyż na ścianie) teraz pojawił sie Korwin wielu ludzi twierdzi, ze on jeszcze nie miał swoich 5 minut i wiele do stracenia nie mamy oddając stery w jego ręce ale ja juz żadnemu politykowi nie wierze.

Tak poza tym wiesz juz co Donaldnio obiecał Cameronowi wzamian za poparcie, każdy polityk walczy o dobro swojego kraju nasi politycy sprzedają nas za ciepłe posady.

Masz racje każdy kraj ma swoje afery ale jeśli żył bym na takim poziomie w Polsce jak tutaj w Angli to był bym w stanie wybaczyć polityka każda afere.

Czy ta polemika ma jakiś sens jeśli z naszego kolepania w klawisze i prania sobie mózgów itak nic nie wynika. Pozdrawiam

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 wrz 2014, 10:20

Mam tylko wrażenie ze wszyscy zapomnieli ze Po to stara solidarność a wszyscy pamiętają jak oni namecili.
Wszyscy z gory kojarzycie SLD z komuna (ktorej tak na prawde nigdy nie bylo)
Prawda jest taka ze ludzir glosuja na Tuska a potem dziwia sie ze zwyklemu kowalskiemu zyje sie gorzej dlaczego? Ano dlatego ze donald dba o interesy najnogatszych ktorych zgodnie z zasada pareto jest ok 20% w kraju. Dlatego inspekcja pracy w polce to fikcja, dlatego umowy smieciowe to codzienność, umowy na 1/8 etatu z dotobieniem do pelnego ale juz na czarno to norma itd itd. Mnóstwo ulg dla firm i bogatych ludzi a zwykla klasa robotnicza placi najwiecej, znikomo socjal ktory to jedyny utzymuje mniejsza przepasc miedzy bogatymi a biednymi.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez dewoj » 4 wrz 2014, 18:06 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Czy to PiS zadłużył Polskę w niewyobrażalny sposób czy jednak kolesie z PO?
PiS potrafił rozpisać wcześniejsze wybory(czyli de facto oddać władzę i zapytać obywateli o ocenę swoich rządów) a PO jak ognia się tego boi.
Pitera rozdmuchała aferę o dorsza za 8,16zł co przy obiadkach ferajny z PO to śmiech na sali.
Schyłek rządów SLD to była sielanka PO i PiS, po tym jak PO dostało w dupę w parlamentarnych i prezydenckich zaczęła się nagonka na PiS i Kaczyńskich(dobrze jest to opisane w książkach "Przemysł Pogardy"(dwie części)).

dewoj
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 paź 2013, 14:20
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 wrz 2014, 19:31

Ogolnie Pis ma całkiem fajny program ale niestety za duzo u nich oszołomów łącznie z kaczorem... do tego za bardzo wchodzą klerom w du..e co mnie bardzi denerwuje dlatego nie moge na nich glosowac.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy
Góra
-2

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 4 wrz 2014, 19:55 Re: Tusk przewodniczącym komisji europejskiej

Ja uważam że Tusk jest jednym z lepszych polityków w Polsce i może nawet w Europie.
Oczywiście to ze jest dobrym politykiem nie musi się przekładać na sytuacje w Polsce.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK