Zgubiony dowod osobisty plus przeterminowany paszport

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez to_ja » 1 paź 2014, 17:42 Zgubiony dowod osobisty plus przeterminowany paszport

zgubilam jakims cudem dowod osobisty, nie moge go juz znalezc od ponad tygodnia. Zakladam ze przepadl na zawsze. Niestety paszport mam nieaktualny (do marca 2014) - co mam zrobic zeby dysponogwac jakims waznym dokumentem? Gdzie zglaszam zgubienie dowodu? Przygotowac sie na duzo problemow?

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

Ambasada Polska w Londynie umow sie na spotkanie przez internet i wyrobisz sobie nowy paszport wazny na 10 lat koszt 89 f plus podroz do Londynu

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

Ale dam rade wyrobic nowy paszport bez waznego dokumentu?

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

bez dokumentu tożsamości możesz wyrobic tylko tymczasowy paszport, na powrót do Polski. Tam możesz wyrobić dowód i paszport.
Mała rada - dojedź do Polski ZANIM tymczasowy paszport straci ważność. Będziesz mogła złożyć wniosek o paszport bez dowodu. Jesli tymczasowy paszport "wyjdzie" nie przyjmą wniosku bez dowodu osobistego. Tak to za jednym czekaniem wyrobisz oba dokumenty.

Chyba, że cos się zmieniło. Ja to przechodziłem 5 lat temu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

dowod tozsamosci mam, tylko nieaktualny.
Ale po lekturze strony MSZ juz wiem ze moge wyrobic normalny 10-letni

'2.Aktualnie posiadany dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo polskie - paszport (nawet w przypadku jeżleli dokument utracił ważność) lub w przypadku gdy osoba wnioskująca nie posiada lub nie posiadała nigdy paszportu - dowód osobisty'

:)

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

Dokladnie tak jak piszesz to_ja.Przerabialam to osobiscie dowod mialam po termine (ale mialam) paszportu niemialam wogole i bez problemu wyrobilam nowy 10 letni paszport.Teraz w piatek czeka mnie podroz do konsulatu z czego sie niebardzo ciesze ale jak trzeba to trzeba.Powodzenia :)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez to_ja » 2 paź 2014, 08:17

To po odbiór tez trzeba osobiście? I mogę do Manchesteru czy musze do Londynu. Mieszkam w Staffordshire.

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

Musisz sprawdzic do ktorego oddzialu nalezysz.Jest natomiast mozliwosc wypelnienia wniosku o wyslanie paszportu poczta (za dodatkowa oplata ) gdy ma sie trudny dojazd do wybranej ambasady :) Ale jak niewysla poczta to odbior osobisty :)

Dodano: -- 2 paź 2014, o 16:53 --

Okręg konsularny WK Ambasady RP w Londynie: Bedfordshire, Berkshire, Bristol, Buckinghamshire, Cambridgeshire, Cornwall, Devon, Dorset, East Sussex, Essex, Gloucestershire, Greater London, Hampshire, Herefordshire, Hertfordshire, Kent, Norfolk, Northhamptonshire, Oxfordshire, Somerset, Suffolk, Surrey, Warwickshire, West Sussex, Wiltshire, Worcestershire, West Midlands (Wolverhampton, Dudley, Walsall, Sandwell, Birmingham, Solihull, Coventry), Isle of Wight, Wysp Normandzkich, Channel Islands (Jersey, Guernsey), Gibraltar


Rejony podlegajace pod Londyn

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

ah, no to super.
Jedynie po dowód osobisty, jeśli masz życzenie posiadanie takowego, będziesz musiała się wybrać do Polski.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Moj brat zgubil dowod a paszportu nigdy nie mial i kazali mu przywiezc akt urodzenia z bez problemu wyrobil paszport na 10 lat
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

julka030308 napisał(a): Ale jak niewysla poczta to odbior osobisty :)



Nie wysylaja nowych paszportow , gdyz przy odbiorze pobieraja odciski palcow

Paszport mozna odebrac, kiedy sie chce. Oczywiscie po terminie, w ktorym paszport jest gotowy. Dokument powinien tam czekac na Ciebie az do utraty waznosci (10 lat?).
Kiedy ja wyrabialam swoj, to nie trzeba sie bylo nawet umawiac na odbior, niemniej warto sprawdzic czy sie to nie zmianielo.

Niedawno bylam sama z moim Wrzaskunem w Londynie i to bez auta, wiec jesli planujesz tylko z Dzieciem jechac to chetnie podziele sie doswiadczeniem- wiesz jak mnie znalezc.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

ktosienka mylisz sie .Dzisiaj bylam wymienic paszport 10 letni (zmiana nazwiska) a maz byl wyrobic nowy paszport gdyz jego zostal skradziony. I w ambasadzie jest wniosek o przeslanie paszportu droga pocztowa informacji takiej bym nieudzielala gdybym niebyla pewna ale wlasnie nam paszporty 10 letnie przyjda poczta :) Poadrawiam

Dodano: -- 3 paź 2014, o 18:13 --

Odcisk z palca wskazujacego pobieraja tylko przy skladaniu wniosku.A gdy odbierasz musisz miec ze soba stary dowod tozsamosci ( paszport lub dowod)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

Julka,ja opisałam własne doswiadczenie związane z wyrobieniem paszportu rok temu.
Zasugerowałam tez sprawdzenie czy jest to aktualne, bo procedury i przepisy czesto sie zmieniają .
Fajnie, ze napisałas o tym, jak Ty wyrabialas swoj dowód. Niemniej nie rozumiem jednej rzeczy. W jednym miejscu napisałas ze za doplata mozna wniosek o paszport wyslac poczta, a w innym ze paszport przysłali Wam do domu. Sugeruje to, ze polski paszport mozna uzyskać podobnie jak brytyjski , wychodząc z domu jedynie na pocztę. Tu na odciski palców nie ma w ogóle miejsca, no chyba ze "za dopłata" konsul rezygnuje z tej procedury.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy
Góra
-4

ktosienka nienapisalam ze wysylaja wniosek poczta tylko ze mozna wypelnic wniosek o przeslanie paszportu poczta ,cofnij sie wyzej i przeczytaj jeszcze raz .I nienapisalam tez ze wyslali mi paszport do domu tylko ze dopiero go wyla.Dzisiaj bylam w ambasadzie i WYPELNILAM WNIOSEK O WYSLANIE PASZPORTU POCZTA!!! Dokladnie wniosek ten nazywa sie WNIOSEK O ODSTAPIENIA OSOBISTEGO ODBIORU PASZPORTU
Niestety wniosek trzeba zlozyc osobiscie w Ambasadzie w Londynie
Mam nadzieje ze teraz dobrze mnie zrozumialas :) jezeli nie to juz niewiem jak to prosciej napisac pozdrawiam

Dodano: -- 3 paź 2014, o 21:50 --

A co do twojego postu to niestety niebylo w nim napisane ze informacja masz z zeszlego roku.Odrazu napisalas ze paszport trzeba napewno odebrac osobiscie i niemoge znalezc nic na temat tego ze sugerujesz aby sprawdzic informacje na ten temat...

Nierozumiem ludzi ktorzy maja stare informacje i odpowiadaja na pytania na ktore tak naprawde niesa pewni odpowiedzi .Ja jezeli niejestem pewna to nieudzielam sie w temacie w tym natomiast mam swieze i aktualne informacje wiec odpisalam.


TO_JA mam nadzieje ze troche ci pomoglam jezeli masz jakies jeszcze pytania do pisz na priv Bo niestety po raz kolejny przekonuje sie ze tu niemozna zalozyc tematu w ktorym niebedzie jakiegos malego spiecia :grin: pozdrawiam i powodzenia :)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

Ja robiłem paszport 3 lata temu , żona rok temu i za każdym razem przysłali go pocztą.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI