Zwrot child tax credit

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 19 paź 2014, 19:18 Zwrot child tax credit

Hej mam pytanie dotyczące Child tax credit.
W poprzednim roku podatkowym ja zarobiłam 5 tys. mąż 12, w obecnym, który skończy się w kwietniu ja zarobię 0, a mój mąż 17 tys. Czyli tyle samo co rok temu.Pytanie brzmi czy będzie on musiał zwracać, WTC jeśli przekroczy te 16 tys. (dostaje 4 funty tyg.), oraz czy będzie musiał też zwrócić Child tax credit? Co trzeba zrobić? Zadzwonić do HM i od razu powiedzieć, że na 99 procent mąż przekroczy 16 tys., czy zostawić to, bo w sumie tak jak było w poprzednim roku, czyli dalej 17 tys. na nas razem????(tak nas policzyli w HM jako razem).
Dzięki
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 19 paź 2014, 20:13 Re: Zwrot child tax credit

Zadzwon I poinformuj o zmianach. To nic, ze kwota ta sama. Zmiana nastepuje poniewaz tylko Twoj maz pracuje. Co sie wydarzy? Hmmm zlotej kuli nie mam, ale chyba nic strasznego ;) Na child tax credit prog jest chyba ok 35 tys. wiec nic zwracac nie bedziecie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 18 lis 2014, 19:00 Re: Zwrot child tax credit

a nie da się danych zaaktualizowac przez internet ? Tylko telefonicznie ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 18 lis 2014, 22:01 Re: Zwrot child tax credit

kruper86, telefonicznie albo listownie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 19 lis 2014, 17:44 Re: Zwrot child tax credit

listownie, poprzez formę? ktoś coś jakiś link ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 22 lis 2014, 11:08 Re: Zwrot child tax credit

O kazdej zmianie musisz poinformowac odpowiednie insytucje.. ie tax office lub Benefit Services jesli pobierasz Housing benefit lub Council Tax benefit. Jesli chcesz ich poinformowac listownie napisz list informujacy o zmianie i dacie kiedy to nastapilo. List musisz oczywiscie podpisac. Musisz tez wyslac dokumenty - czyli np payslipy meza, wyciag z rachunku bankowego.Jesli chcesz sprawdzic jak sie zmieni kwota tax credits to poszukaj online kalkulatora ( sa bardzo pomocne) List z dokumentami wyslij najlepiej poleconym zeby miec pewnosc ze sie nie zgubi, mozesz tez zaniesc do Neighbourhood Office.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 lis 2014, 08:05 Re: Zwrot child tax credit

Z tymi zmianami zgloszonymi listownie, to nie zawsze to dziala skutecznie.
Jesli sprawa jest prosta I wszystkie dane sa w liscie zmiana zostanie naniesiona.
Jesli nie nikt nawet nie odpisze petentowi, ze brakowalo danych I nie naniesiono zmiany do system.
Wiekszosc instytucji, ktore utrzymuja po kilka duzych call centre, zrezygnowala z obslugi korespondencji albo maja bardzo ograniczona ilosc pracownikow I dzialow, ktore by sie tym zajmowaly.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI