Overdraft LLoyds

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 20 lut 2015, 16:58 Overdraft LLoyds

Witam.

Mam taki problem. Lloyds pozwala na overdraft środków na koncie. Kwestia taka, że jak mam 30 funtów to mogę wybrać 30. Ale jak mam 0 to Lloyds mi nie pozwoli wyjąć kasy, ale firmom, które pobierają swoje z mojego konta (rachunki itp.) to już pozwala. Męczę się z completesave.co.uk i do tego giffgaff też bierze swoje. Dla mnie to jest niedorzeczne, że bank pozwala innym na wyciąganie większej gotówki niż jest na koncie a mi nie. Czy tak tylko jest w Lloydsie czy w innych bankach też? Pomijam fakt, że potrzebują do 3 dni by zaksięgować transakcje. Rozumiem wytłumaczenie, że jest weekend... ale w tygodniu? Żeby chociaż środki blokowali to nawet tego nie robią.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 19 mar 2015, 11:13 Re: Overdraft LLoyds

To że schodzą Ci opłaty, to dlatego że masz ustawiony direct debit dla tych firm. Inaczej mówiąc, firmę która udostępnia Ci kartę SIM nie interesuje skąd i ile masz pieniędzy. Ty Direct Debitem upoważniłeś firmę do pobierania pieniędzy z Twojego konta. To w kwestii banku jest pilnowanie żebyś spłacił bank, stąd też są opłaty za overdraft abyś nie myślał że możesz sobie bezproblemowo żyć na minusie. Masz pieniądze - to masz usługi, nie masz pieniędzy, wciąż masz usługi ale za to płacisz. Czy tak naprawdę ciężko zrozumieć że Saldo konta to co innego niż środki dostępne?
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE