Problem z klawiatura - polskie litery

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 cze 2015, 14:22 Problem z klawiatura - polskie litery

Jak w tytule mam problem z klawiatura. Nie moge przelaczyc jezyka klawiatury. Normalnie przelaczam skrotem Alt+Shift. Dzis wrocilam z pracy, wlaczam komputer, chce napisac cos po polsku. Ciach Alt+shift a tu nic sie nie dzieje. Dziwne - pomyslalam i 'klik' na jezyki na pasku. Zmienilam na Polski. Na pasku jest polski, a klawiatura nadal ma uklad angielski. Zrestartowalam komputer 2 razy. Odinstalowalam jezyk i zainstalowalam ponownie. Nie dziala. Szukalam odpowiedzi w internetach, ale internety milcza. Wirus? Sterowniki? Pomocy :cry:
A i mam laptop z W8 jakby to mialo jakies znaczenie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 22 cze 2015, 18:25 Re: Problem z klawiatura - polskie litery

Wybierz manualnie jeszcze raz- poszukaj Polish (Programmers) zamiast Polish 214
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 23 cze 2015, 17:44 Re: Problem z klawiatura - polskie litery

krisbrumm napisał(a):Wybierz manualnie jeszcze raz- poszukaj Polish (Programmers) zamiast Polish 214

Dzieki.
Mam Polish Programmers. Wybieram manualnie, ale nic to nie daje. Na pasku pokazuje sie POL ale uklad klawiatury pozostaje niezmieniony. Odinstalowalam jezyk i zainstalowalam jeszcze raz. Bez zmian. Nie da sie przelaczyc klawiatury na zaden inny jezyk. Na rosyjski tez sie nie zmienia.
Nie wiem czy mi sie jakis syfek zapakowal do kompa, czy kot przebiegl po klawiaturze i cos poprzestawial.

Dodano: -- 23 cze 2015, o 19:55 --

Udało mi się problem rozwiązać.
Napisze jak bo nie jest to takie oczywiste, a może się komuś przyda.

Po ostatniej aktualizacji porobiły się jakieś cuda.
Trzeba odinstalować synaptics pointing device driver,. Wydawałoby się, ze to bez związku, bo to coś jest odpowiedzialne za dodatkowe funkcje touchpada. Ale jednak za radą internautki tak zrobiłam i udało się. Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 6 sie 2015, 14:54 Re: Problem z klawiatura - polskie litery

Luiza napisał(a):Normalnie przelaczam skrotem Alt+Shift. Dzis wrocilam z pracy, wlaczam komputer, chce napisac cos po polsku. Ciach Alt+shift a tu nic sie nie dzieje.

Bo skrót to Ctrl+Shift? (przełączanie między układami klawiatury)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez leitaal » 25 sie 2015, 09:40 Re: Problem z klawiatura - polskie litery

Ale koleżanka chce się przełączyć między językami, a nie układami klawiatury.
Do autorki - jak wejdziesz w te ustawienia gdzie są języki klawiatury to gdzieś tam można wyłączać i włączać skróty klawiaturowe służące do zmiany języka./układu klawiatury. Sprawdź, może Ci się powyłączało. Nie powiem Ci teraz dokładnie gdzie to jest, bo siedzę przed komputerem z XP.

leitaal
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 25 sie 2015, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA