Kenneth Graham agencja

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 18 lis 2015, 06:29 Kenneth Graham agencja

Bardzo Prosze o pomoc!!!
Kto wynajmowal dom czy mieszkanie przez ta agencies na West Bromie.Bardzo Prosze jest to pilne.Nie wiem czy mam isc do sadu czy to zostawic I odejsc .Jesli ktos Tam byl jako tenant a odezwie sie to Bede bardzo wdzieczna.Mam dzieci a jestem w beznadziejnej sytuacji.!!!!!!

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 18 lis 2015, 16:35 Re: Kenneth Graham agencja

napisz lepiej o co chodzi to uzyskasz szybciej pomoc

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 18 lis 2015, 17:41 Re: Kenneth Graham agencja

Wynajmuje mieszkanie od nich 4 lata, czasami dawalismy pieniadze do reki,czasami na konto.Ale po jakims czasie poprosilam o potwierdzenie I powiedzialem ze zadne nie daja I zeby siebie martwic.Teraz chcielismy przed 5 mesiacami odejsc ( bo wszystkiego sie sypie a landlord nic nie wlozy do tego)to poprosilismy o zwrot depozytu a ona ze musi sie zapytac szefa .No I czekalismy tydzien ,drugi,trzeci .Na koniec przyszedl landlord ze nie rentu za dwa miesiace .To ja juz nie chciala czekac dluzej,pisalam tam 2 listy do wlasciciela bo z asystentka nie mozna rozmawiac ( tylko sie klocimy) inic.W koncu tam poszlam I powiedzialem ze pojde do Sandwell ........albo na policies a ona mi powiedzialem ze pieniadze musimy zaplacic bo ona nic nie wie ze wplacalismy I koniec .Poslismy do Sandwell Housing a oni Tam pisal I dozwiedzieli sie ze wlasciciela umarl
W styczniu a firms ma syn ktory sie uczy I tylko musze mowic z asystentka.Oni mi nie moga z niczym pomoc a my nie mozemy znalesc jinnego domu bo many zle reference.I co teraz? 25 listopad sie many wyprowadzic a tym to konczy ,a jak nie to sad.I co ??Prawnikow mi poradzil ze jesli znajde osobe ,ktora Tam tez wynajmowal a nie doatala potwierdzenia na kakakolwiecz sume to bedzie dobrze,inaczej wlasciciela nie zyje to nie swiadkow..To jest ziemia brozawych,czarnych a tchorzow.Juz zaczynam tego miec dosc.Prosze o pomoc,jesli ktos cos wie.

Dodano: -- 18 lis 2015, 18:55 --

Przepraszam za to,jak to jest napisane ale pisalam to szybko w pracy I korekcja zrobila swoje.Ten text wygladaja jak napisany przez de...a ale nic nie moge juz z tym zrobic.

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalini » 19 lis 2015, 09:54 Re: Kenneth Graham agencja

witam tez wynajmuje dom 5 rok przez ta agencje gdyby nie nasz lanlord ktory jest ok juz dawno bym odeszla z tej agencji najgorsza agencja jaka moze byc.a rentu nigdy do reki im nie dalam robie przelew co miesiac .a czy pobierali od ciebie oplate za przedluzenie umowy co rok?

kalini
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 5 mar 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 19 lis 2015, 10:50 Re: Kenneth Graham agencja

Zadzwoń do council mają tam prawnika który się zajmuje takimi sprawami z pewnością pomogą

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 19 lis 2015, 12:12 Re: Kenneth Graham agencja

Ja bym tez dodatkowo zażądała certyfikatu jesli chodzi o depozyt, poniewaz powinien byc zarejestrowany. Sa chyba 3 firmy/instytucje (nie wiem, jak to okreslic), ktore rejestruja depozyty i agencja lub wlasciciel maja obowiazek zarejestrowac depozyt. Tam mozesz zawsze przez ta firme wszczac spor - ja to rok temu przeszlam i mimo ze wlasciciel mogl spokojnie nam cos potracic (chociazby za pranie wykladzin), to musieli oddac wszystko, bo chyba mysleli ze trafili na glupich polaczkow ;) (pozdrowienia dla agencji Williams&Yonug :P)
Tu masz wiecej informacji:
https://www.gov.uk/tenancy-deposit-protection/overview
Jesli nie jest zarejestrowany nigdzie, to mozna tym 'postraszyc' agencje bo to niezgodne z prawem albo przekazac te informacje prawnikowi.

O tych firmach z depozytami na stronie Sheltera jest chyba informacja.
http://england.shelter.org.uk/get_advic ... AtOH8P8HAQ

Tu masz na tej stronie odnosniki do ich stron. Jesli pamietasz daty kiedy sie wprowadziliscie to moze uda Ci sie swoje depozyt 'namierzyc'.

Jesli chodzi o problem z wynajeciem domu, to moze poszukaj czegos bezposrednio? Bywa ciezko, ale czasem mozna trafic. Polacy tez czasem podnajmuja cale domy. No i tak jak radza powyzej - skontaktuj sie tez z Council - udzielaja porad prawnych w tej kwestii.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 19 lis 2015, 17:06 Re: Kenneth Graham agencja

Dokładnie nazywa się to "banki depozytu" tak jak napisała Emigrantka90 każda agencja/właściciel ma obowiązek tam wpłacić depozyt. Jeśli Twoja agencja tego nie zrobiła (a Ty masz dowód wpłaty depozytu) to jesteś na wygranej pozycji bo za nie dopełnienie tych formalności będą musieli zwrócić Ci depozyt bez żadnych dyskusji+ jego trzykrotną wartość (za karę). Swoją drogą co Cię pokierowało żeby wpłacać pieniądze bez żadnego potwierdzenia? Tekst typu "że żadne agencje nie dają potwierdzenia" powinien jeszcze bardziej wzbudzić Twoją czujność na przyszłość daj w banku zlecenie stałego przelewu i nie musisz się martwić o rachunki zapłacone na czas i w razie czego masz podkładkę.

Ja miałem trochę podobną sytuacje z agencją "centrik property" z Birmingham po tym jak poinformowałem ich, że się wyprowadzam i złożyłem wypowiedzenie (na piśmie w dwóch egzemplarzach, żeby później nie próbowali mi wmówić, że tego nie zrobiłem) nagle też się zaczęło, że nie zapłaciłem czynszu za ostatni miesiąc początkowo myślałem, że może bank nie puścił przelewu ale sprawdziłem konto i przelew wyszedł z mojego konta więc zadzwoniłem i powiedziałem, że ja zrobiłem przelew i niech sprawdzą u siebie oczywiście oni nadal twierdzili, że nie dostali pieniędzy więc wysłałem mailem wyciąg z konta z zaznaczonym przelewem, a oni dalej swoje przepychanki trwały do chwili aż pojechałem z dowodem z banku i przestałem być miły i nagle się pieniądze znalazły. Dodam tylko, że agencje "centrik property" też radzę omijać szerokim łukiem nie będę tutaj pisał przeprawach z nimi po tym jak w mieszkaniu nad moim pękła rura, a że mnie nie było w domu i woda lała się kilka godzin to moje mieszkanie po tej powodzi nadawało się do kapitalnego remontu, a oni wymyślili, że tylko pomalują ściany.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 19 lis 2015, 20:00 Re: Kenneth Graham agencja

Dziekuje za odpowiedz.The pieniadze co Tam dalam to byly tylko 2 renty ktore tam niosl nasz syn .Ona piwiedziala ze teraz tego nie wystawi a domowi sie jak szef sie wroci.Syn to tam dal a nic jej nie mowil.Pozniej nie bylo jakos czasu,mieszkalismy tam juz dlugo tak myslalam ze bedzie ok.Ale jak ostatnio placilismy za nowa umowe to tez nie dala potwierdzenia ze na to nie daje.Mysle ok ,to nie rent tak zaplacilismy 125 za kazdego.Ale za dwa tygodnie jak szlismy po ta umowe( bo najpierw podpisalismy my a potem dopiero dawali landlordowi)to ona powiedzial ze szef podniosl cene i musimy dac nastepnych 150.To juz sie zdenerwowalam i troche podnioslam glos ze chce mowic z wlascicielem a ona ze mi tej umowy nie da,jak nie zaplace.Bylo to w lutym,ja nie mialam czasu na szukanie nowego domu no to wzielam tych 150 i poslalam to na konto.A za 2 dni dzwonila do mnie wsciekla co to zrobilam,ze to jest inne konto i mam to przyniesc w gotowce.To juz bylo dziwne i zaraz chcialam spotkanie z wlascicieelm.Bez przerwy co co sie umawialm-bylo to 3 razy ,on tam nie byl,tylko ona ,ze to mozemy zalatwic z nia.Ale jak mozesz skarzyc sie na nia do niej? Poslalam 2 listy ,zebym miala potwierdzenie z poczty i czekalam ze sie odezwie wlasciciel.Atu nic.2 miesiace i nic sie nie dzialo.Poszlam w koncu ze chce odejsc i zadam o wrocenie depozytu a to sie zaczelo.To znacie z mojego pierwszego pistu.Jesli chodzi o depozyt to mam potwierdzenie ale oni nie chca go wrocic bo chca go uzyc na udajne oprawy ktere wznikly za tych prawie 5lat.Ale ja sie z tym nie zgadzam bo dziury w podlodze w lazience I przedpokoju powstaly ze starosci,plesni tez nie zrobilam ja bo dom nie jest izolowany a cieknaca woda z ogrzewania zniszczyla sufit a za to tez nie moge.Mielismy tutaj faceta z Council to potwierdzil ze to nie nasza wina a kazal naprawic I mielismy czekac 21 dni.Oni nie zrobili nic,kazdy tydzien przyszli z innym budowlancem a nie mogli sie domowic na cenie W koncu poszli do Council I powiedzial landlord po rozmowie z ta asystentka z agencji ze nie place I nie maja za co zrobic.I przyszedl nam papier ze nie kwalifikujemy sie na pomoc bo nie placimy rentu.Zadzwonilam do Council,znowu rozmawialam z jakims ci..a ,ktory zna sie osobiscie z ta baba z agencji I powiedzialem ze nie moze nic zrobic.No to ja juz bylam zdenerwowana I pytam sie go-a to jest jakas indyjska firma czy council?A on do mnie - Prosze uwazac na slowa bo to jest nagrywane.No to ja mu mowie ze dobrze I ze chce rozmawiac z jego superiors a on mi mowi- po co,to nic nie zmieni.Tak go tylko poprosilam o imie I nazwisko I powiadomilam go ze w piatek ide na Council znowu ,I tyle mi pomogl council.Jutro Tam idziemy ale ja juz nie wierze ze mi pomoga a ze beda mi wierzyc ze nie dluzymy tych pieniedzy.

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 20 lis 2015, 09:05 Re: Kenneth Graham agencja

Jezeli masz potwierdenie wplaty depozytu no to proste, ze zazadaj tego certyfikatu. Jesli go beda mieli, to wtedy faktycznie beda mieli prawo ewentualnie cos potracic, ale to tez niekoniecznie bo i poprzez firme, w ktorej depozyt jest zarejestrowany mozesz wszczac spor jesli uwazasz, ze nieslusznie Ci cos potracili - jesli masz to poparte opinia kogos z Councilu, to tym bardziej. No i jesli mediator uzna, ze macie racje, to odzyskacie depozyt w pelni. Jesli nie to bedziesz musiala sie liczyc z potraceniem. Agencjom sie wydaje, ze sa panami swiata i trafili na idiotow. Nie daj sie. Masz sporo rozwiazan prawnych, z ktorych mozesz skorzystac. Warto walczyc do konca, jesli wiesz, ze nie masz sobie nic do zarzucenia.
Przy wprowadzaniu sie do mieszkania warto porobic dokladne zdjecia scian, podlog, okien - no wszystkiego, co sie da, zeby miec podladke przy wyprowadzce. To taka rada na przyszlosc, jak zmienisz dom.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 lis 2015, 16:56 Re: Kenneth Graham agencja

Monaruss przecież ta agencja to jest jeden wielki wał.

"powiedziała, ze szef podniósł cenne i musimy dać następne 150. ...........................to wzielam tych 150 i poslalam to na konto.A za 2 dni dzwonila do mnie wsciekla co to zrobilam,ze to jest inne konto i mam to przyniesc w gotowce."

Czy Ty widzisz to samo co ja? Wiesz po tym co tu napisałaś to dziwię się, że wynajmujecie od nich coś przez 4 lata. Co to za agencja, że siedzi w niej jedna osoba i z nikim innym nie można porozmawiać? Do tego w tym kraju każdy dąży do obrotu "wirtualnym pieniądzem" (co wcale nie jest dobre ale to inna bajka) czyli płatności kartą, przelewy itd... a tu nagle pani z agencji bardzo chętnie przyjmuje gotówkę i jeszcze nie wystawia żadnej faktury. Masakra jak można być tak naiwnym?

Z tym przedłużaniem umowy i jakąś opłatą to też jest dziwne co prawda ja miałem do czynienia tylko z dwiema agencjami ale to wyglądało tak, że po okresie na który była zawarta umowa np 12 miesięcy przedłuż się sama z miesiąca na miesiąc, a mnie obowiązuje okres wypowiedzenia 1 miesiąc i nikt nie chciał za to żadnych dodatkowych opłat.
To nie jest przypadkiem jakaś "ci..a" agencja?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 20 lis 2015, 17:51 Re: Kenneth Graham agencja

To jest ci..a agencja ale i tak dziekuje wam za rady. Dzisiaj zalatwilam zprawe.Pojechalam tam ze swojim straszym synem(on go nie znal) powiedzial ze jest naszym prawnikiem i zazadalismy caly wypis z memorandum leadger,dla porownania w sadzie.I pan zacal byc przyjemny,napisal nam reference I potwierdzenie ze nic nie dluzymy,wlacznie potwierdzenia zwrotu depozytu I tym skonczylismy z tymi debilami.
Dziekuje za rady a rzeczywiscie czasami ludzie nawet ktorzy mysla robia bledy w niektorych sutuacjach .My chcielismy byc w West B..zeby dzieci mialy blisko do szkoly I nie chcielismy ich przenosic.Teraz juz starszy syn na studiach a mlodszy na high school to juz mozemy ztad isc.Dziekuje jeszcze raz.

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron