Mój laptop zdechł??? :)

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 lip 2008, 12:08 Mój laptop zdechł??? :)

Ponad rok temu kupiliśmy sobie w UK laptopa firmy Packard Bell, chodził sobie bez zarzutow chociaz ostatnio troche cos mu porty usb szwankowały i często nic nie widziały, a ostatnio przy włączaniu zawiesił sie i rzaden przycisk nie działał. Po wyciągnięciu baterii i ponownej próbie włączenia go włancza się tylko wentylatorek, ekran nie swieci nic nie działa, bylismy z nim u pakistana powiedział ze dysc jest ok , byliśmy z nim u Polaka(pozdrawiam serdecznie) i powiedział ze to bedzie płyta główna...
Chciałabym się dowiedziec co się da z nim jeszcze zrobic ?, a moze ktos tez tak juz miał i moze to jednak nie płyta główna, a jesli tak to jakie są koszty naprawy czegos takiego.
No i pytanie najwazniejsze, jezeli dysc jest w porządku to jak odzyskac z niego wszystkie nasze zdjęcia (mamy tam ponad 2tys zdjęc naszej Roksanki od urodzenia)?
Oczywiscie musielismy kupic nowy sprzęt ale chciałabym się dowiedziec co jeszcze się da zrobic z tamtym. Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 21 lip 2008, 21:55 Re: Mój laptop zdechł??? :)

Jesli nawet nie pika przy starcie, to musi byc plyta albo zasilacz, jesli pika i daje dwa krotkie sygnaly i jeden dlugi - to karta graficzna (jesli jest zintegrowana to rownoznaczne jest to z wymiana plyty glownej). Odzyskac dane mozna bardzo latwo: wystarczy wyjac twardysk i wsadzic do zewnetznej kieszeni na dyski do laptopa (mozna kupic za jakies 30 fu). Mozna zmienic plyte ale kosztow to nie znam. Ewentualnie resztki kompa: pamiec, ekran, obudowe, naped dvd, klawiature, zasilacz opylic komus na ebaju.

A na przyszlosc polecam robienie regularnych kopii plikow, poniewaz laptopy maja krotki zywot i gwaltowna smierc w porownaniu do klasycznych desktopow.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 lip 2008, 22:19 Re: Mój laptop zdechł??? :)

dzięki wielkie za odpowiedz muszę przyznac ze sprawdzałam i nie pika :-(
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 2 sie 2008, 09:10 Re: Mój laptop zdechł??? :)

malaroksi napisał(a):Ponad rok temu kupiliśmy sobie w UK laptopa


w przypadku laptopow polecam ubezpieczenie PCperformance z pc world. kosztuje 8f miesiecznie, co jest kwota nieodczuwalna, a daje spokojny sen. w ramach tej kasy jest 24/7 phone support (uzywam i bywa przydatny), naprawa lub wymiana w razie awarii lub popsucia. w starszym laptopie wymienili nam wyswietlacz, bez gadania czy marudzenia.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 2 sie 2008, 09:29 Re: Mój laptop zdechł??? :)

KA i PE, dzieki myśmy własnie troszkę posępili na ubezpieczeniu i musielismy kupic nowy. moze ten stary zawieziemy do pl i sobie ktos go rozłozy na czesci i sprzeda.
OOOO JESZCZE JEDNO PYTANKO MAM, chodzi o to czy ja moge ubezpieczac laptopa dopiero po roku kiedy skączy mi się gwarancja? bo w sumie skoro jest rzecz na gwarancji to po co płacic niepotrzebnie przez rok za nią?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 2 sie 2008, 14:07 Re: Mój laptop zdechł??? :)

malaroksi napisał(a):KA i PE, dzieki myśmy własnie troszkę posępili na ubezpieczeniu i musielismy kupic nowy. moze ten stary zawieziemy do pl i sobie ktos go rozłozy na czesci i sprzeda.
OOOO JESZCZE JEDNO PYTANKO MAM, chodzi o to czy ja moge ubezpieczac laptopa dopiero po roku kiedy skączy mi się gwarancja? bo w sumie skoro jest rzecz na gwarancji to po co płacic niepotrzebnie przez rok za nią?


Ano po to , ze jak go np upuscisz , to ubezpieczyciel musi ci dac nowy lub naprawic, a gwarancja tego nie obejmuje.

swoja droga, jezeli ktos glownie uzywa kompa w domu, to po co laptop, lepiej normalny pc, ktory zawsze stoi w jednym miejscu i mozna wiecej z nim zrobic niz ze zwyklym laptopem.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 sie 2008, 08:24 Re: Mój laptop zdechł??? :)

swoja droga, jezeli ktos glownie uzywa kompa w domu, to po co laptop, lepiej normalny pc, ktory zawsze stoi w jednym miejscu i mozna wiecej z nim zrobic niz ze zwyklym laptopem.

moze dlatego wole laptopa bo zajmuje mniej miejsca , mozna go raz dwa zapakowac i zawiesc gdzies do znajomych,moge sobie go uzywac siedzac lub lezac. Nie jestem znawca komputerowym i nie robie zadnych cudow na kompie wiec to co ma w sobie laptop w zupełnosci mi wystarcza. :smile:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez wanna be a mum » 3 sie 2008, 08:51 Re: Mój laptop zdechł??? :)

z naszym laptopem tez byly problemy, zawieszal sie zawieszal, az w koncu przestal sie w ogole uruchamiac - ale wystarczylo odkurzyc wentylatorek - facet w serwisie w Polsce powiedzial ze to bardzo czesta przyczyna awarii laptopow. i faktycznie, pozniej juz maz sam rozkrecal pudelko i odkurzal zawartosc.
nie zaszkodzi sprobowac

- no ale co ja sie tam znam :mrgreen:

pozdrowienia

wanna be a mum
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 30 lip 2008, 20:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 3 sie 2008, 18:05 Re: Mój laptop zdechł??? :)

malaroksi napisał(a):
swoja droga, jezeli ktos glownie uzywa kompa w domu, to po co laptop, lepiej normalny pc, ktory zawsze stoi w jednym miejscu i mozna wiecej z nim zrobic niz ze zwyklym laptopem.

moze dlatego wole laptopa bo zajmuje mniej miejsca , mozna go raz dwa zapakowac i zawiesc gdzies do znajomych,moge sobie go uzywac siedzac lub lezac. Nie jestem znawca komputerowym i nie robie zadnych cudow na kompie wiec to co ma w sobie laptop w zupełnosci mi wystarcza. :smile:


Mialem kiedys laptopa i po jakims czasie go sprzedalem przy pierwszej okazji, kupilem pc i teraz jest git, robie wiele rzeczy na kompie i niestety do moich potrzeb, zaden laptop sie nie nadaje, wiec dlatego go nie uzywam, jezeli jade gdziekolwiek, to wszystkie potrzebne normalnemu czlowiekowi rzeczy pakuje sobie w telefon i dane mam w kieszeni i nie zasmiecam sobie dodatkowo rak torba z laptopem, na ktora trzeba caly czas zwracac uwage.

Oczywiscie kazdy moze uzywac to czego chce, ja niewykluczam laptopa generalnie, moze kiedys znowu zakupie takowy sprzet, ale pewnie nigdy nie bedzie on moim podstawowym kompem
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wahol » 18 paź 2008, 10:09 Re: Mój laptop zdechł??? :)

możliwe że padła bateria :idea::
wyciągnij ją i spróbuj włączyć laptopa na samym zasilaczu
jak to wina baterii to laptop powinien działać na samym kablu

wahol
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 maja 2008, 10:09
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 paź 2008, 12:58 Re: Mój laptop zdechł??? :)

wahol, Takie proby tez były robione, niestety okazało sie ze to jednak płyta głowna, laptop juz jest w polsce, znajomy dostał w prezencie i powybierał sobie z niego wszystko co potrzebował. Przy okazji pozgrywał nam zdjecia. :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez leninek88 » 7 kwi 2009, 20:18 kabel do laptopa

pomocy!rozwalil mi sie kabel zasilajacy do laptopa i nie wiem czy jest mozliwe zeby zakupic nowy..??piszcie please!

leninek88
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 7 kwi 2009, 20:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 7 kwi 2009, 20:36 Re: Mój laptop zdechł??? :)

Tak, to jest możliwe. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 kwi 2009, 15:16 Re: Mój laptop zdechł??? :)

leninek, proponuję zajrzeć na ebay.co.uk Wpisz model swojego laptopa i na 99% powinno się coś znaleźć. Jak nie ebay, to sklepy komputerowe. Też mogą być. Internetowe, czy klasyczne, wsio ryba.
Poza tym, stwierdzenie:
(...)rozwalil mi sie kabel zasilajacy do laptopa(...)

dokładnie NIC nie mówi. w 99% Kable do laptopów składają się z 2ch części. Jedna zaczyna się wtyczką podłączaną do lapciaka, a kończy się zasilaczem. Druga zaczyna się wtyczką do zasilacza i kończy wtyczką do gniazdka. Który z nich padł i jak? przetarł się? został przecięty, przegryziony? "wyszedł" z zasilacza? Jaka wtyczka do gniazdka - PL, czy UK? Jaka wtyczka do zasilacza? standardowa komputerowa, czy takie małe coś?

Ale bez Firmy, serii, modelu, dokładnych informacji to nic nie zdziałamy.
Wróżkami nie jesteśmy.
Przynajmniej ja.. :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez solar » 10 maja 2009, 01:36 Re: Mój laptop zdechł??? :)

trzeba zrobic reset biosa.czyli wyjąc baterie z plyty glownej na pare minut i z powrotem ją wlozyc.powinien odpalic.mialem to samo w toshibie tez proponowali wymiane plyty ale w koncu zrobilem to sam.

solar
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączył: 10 sie 2007, 17:34
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA