Kryzysowy styczen

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez camilozeta » 8 sty 2009, 08:36 Kryzysowy styczen

Czesc Wam!

Powiedzcie mi prosze, bo sam juz nie wiem... Styczen w zeszlym roku nie byl dla mnie ani dla mojej zony az taki tragiczny, jesli chodzi o prace. Teraz juz od swiat siedzimy bez pracy i nie wiem czy to normalne? A moze powinnismy zmienic agencje? Czy Wy macie to samo, bo nie widze zeby sie tu ludzie skarzyli. Czy cos sie zmienilo na rynku pracy dla kierowcow (class 2), kiedys kierowcy "schodzili na pienku". Pracuje dla The Best Connection w B'ham i nie wiem czy to dalej dobra agencja, moze warto by teraz pojsc do innej?

Napiszcie, czy zauwazacie duza roznice w stosunku do tego jak bylo na poczatku zeszlego roku i jesli tak to w jakich zawodach.

Pozdrawiam, Camilo

camilozeta
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 sty 2007, 09:37
Lokalizacja: Bham, Las Palmas
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 8 sty 2009, 09:32 Re: Kryzysowy styczen

czesc

niestety sytuacja na rynku pracy nie jest najciekawsza, w tym roku ma sie pojawic ponad 3 miliony bezrobotnych. To jest tyle co w 83, jak Margaret zamykala kopalnie. Niestety wszystkie galezie beda dostawac po tylku . Zaczelo sie od sektora bankowego, nastepnie poszedl handel i uslugi . Do tego dochodzi przemysl ciezki, fabryki samochodów i podwykonawcy.


Prosty przyklad w zeszlym roku dalem ogloszenie do nas do firmy na stanowisko spawacz , w ciagu miesiaca zglosilo sie 4 ( slownie czterech ) . W tej chwili ogloszenie wisi w jobcentre plus od tygodnia i juz mam ponad 160 aplikacji. Nie chce nikogo martwic ale w tym roku to raczej sie sytuacja nie poprawi.


Wszystkim bez pracy zycze powodzenia i glowa do góry .
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez akam » 8 sty 2009, 11:28 Crisis

czesc

sytuacja jest naprawde kiepska, ja obecnie pracuje, znalazlem przed swietami po tym jak skonczyl mi sie kontrakt w IT. niestety nawet w IT jest ciezko nie mowiac o calej reszczcie (znajomi).

pozatym nastroje rasistowskie - WIDAC I SLYCHAC :(

Best Connection, z tego co wiem to kazda agencja jesli nie ma pracy to niczego z nieba Ci nie sciagnie, ludzi takich jak TY jest mnostwo, kierowowcow itd. ktorzy sa na bruku.

W Polsce niby jeszcze nic sie nie dzieje, ale kwiecien i maj moze nam dokopac...

pozdrawiam
Avatar użytkownika
akam
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 43
Dołączył: 14 paź 2008, 18:19
Lokalizacja: BIRMINGHAM
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 8 sty 2009, 11:55 Re: Crisis

akam napisał(a):czesc

sytuacja jest naprawde kiepska, ja obecnie pracuje, znalazlem przed swietami po tym jak skonczyl mi sie kontrakt w IT. niestety nawet w IT jest ciezko nie mowiac o calej reszczcie (znajomi).

pozatym nastroje rasistowskie - WIDAC I SLYCHAC :(

Best Connection, z tego co wiem to kazda agencja jesli nie ma pracy to niczego z nieba Ci nie sciagnie, ludzi takich jak TY jest mnostwo, kierowowcow itd. ktorzy sa na bruku.

W Polsce niby jeszcze nic sie nie dzieje, ale kwiecien i maj moze nam dokopac...

pozdrawiam


Co do pl to nie mowi sie glosno ze sie nie dzieje.......kaczory robia robote!!!!
montownie samochodow i podwykonawcy czesci -nie ma ich tyle co w uk ale vw, fiat, toyota redukuja produkcje poprzez obciecie dnia roboczego z tygodnia lub zakmniecie linii na jakis czas to jedyne wyjscia.I to sie realnie dzieje! Jak pracowales w pl przejedza po swoich bylych miejscach pracy i zobacz jak teraz wygladaja - z moich obserwacji biednie!
wiec z malym opoznieniem w stosunku do uk ale musimy odczuc globalne w koncu zjawisko -nie ma sie co oszukiwac gospodarka w pl wcale nei jest mocna wrecz mysle ze wyspiarze predzej sie pozbieraja niz u nas
tak wiec chyba trzeba przeczekac no moze troche zacisnac pasa -ale nei za duzo
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 8 sty 2009, 13:10 Re: Kryzysowy styczen

Sluchajcie, a jak tutaj wogole wyglada sprawa w takiej sytuacji z zasilkiem dla osoby ktora pracuje przez agencje??

Bo teoretycznie osoba jest dalej nadal zatrudniona a jednak nie pracuje, wiec w gruncie rzeczy to nie ma zadnego dochodu. Wiec czy nalezy sie jej cos od panstwa??

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez corrado1980 » 8 sty 2009, 14:38 Re: Kryzysowy styczen

jest gorzej niż tragicznie...

w każdej agencji nie ma pracy...

Angole wyrzucają, czepiają sie obcokrajowców - tylko po to aby ich wyrzucić...( sam jestem tego przykładem- będąc na full time )

jedyna robota na którą zawsze jest praca to...... kierowca class1 :wink:


jak to jest z tym zasiłkiem dla bezrobotnego. ?

corrado1980
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2007, 12:55
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Sharegrace » 8 sty 2009, 19:41 Re: Kryzysowy styczen

Camilo,
The Best Connection to dobra agencja. Nie slyszalam na ich temat ani jedej negatywnej opinii. Z tego co sami o sobie mowia maja najwiekszy udzial w rynku posrednictwa pracy na terenie B'ham. Jak slusznie zauwazyl akam nie maja jednak wplywu na stan gospodarki i ilosc ofert pracy.
Nie jest zlym pomyslem proba szukania zatrudnienia w innych agencjach. Zwieksza sie szanse trafienia ale wiaze sie to z pewnymi komplikacjami. Jesli pracujesz dla kilku agencji jednoczesnie to ponosisz pewne tego koszty. Najlepiej okreslic w wymaganiach stawianych nowej agencji, ze interesuje cie praca o ile nie z perspektywa przejscia na kontrakt to przynajmniej dlugoterminowa. Wtedy mozna decydujac sie na takie stanowisko wyrejestrowac sie z agencji dla ktorej pracowalo sie poprzednio ( w tym wypadku TBC).
Mozna jeszcze szukac pracy bezposrednio u pracodawcy, ewentualnie korzystac z ogloszen zamieszczanych np na stronie jobcentre. W takim wypadku wiesz z gory na jaki rodzaj zatrudnienia sie decydujesz.
Avatar użytkownika
Sharegrace
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 8 sty 2009, 02:13
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 8 sty 2009, 20:01 Re: Kryzysowy styczen

corrado1980 napisał(a):jedyna robota na którą zawsze jest praca to...... kierowca class1


nie do konca. sporo firm padlo albo zmniejszylo skale operacji. jest teraz sporo kirowcow C+E ktorzy szukaja pracy wiec nie jest zbyt rozowo. to ze agencje nie maja pracy na kat C jest spowodowane glownie tym ze wiekszosc klientow agencji, czyli firmy dystrybucyjne (3663, brakes, dhl etc) nie maja co robic. mam 100% informacje ze 3663 we fradley bedzie zwalnialo ponad polowe swojej etatowej zalogi z powodu restrukturyzacji firmy i przeniesienia wiekszosci zadan do innych depotow. rynek pracy dla osob z sama kategoria C jest niestety na razie martwy. jesli chodzi o C+E tak jak pisalem wyzej sporo osob szuka pracy, i to osob z duzym doswiadczeniem, mysle ze ktos z 'cieplym' jeszcze prawem jazdy, bez aktualnego doswiadczenia albo ze slabym jezykiem nie moze na razie liczyc na wiele niestety. wczoraj mialem 3 miejsca zaladunku; 2 w devon i 1 w worcester. wszystkie w fabrykach produkujacych zywnosc. w kazdej albo wozkowy byl polakiem, albo podczas zaladunku ktos przechodzacy zagadal po polsku. wszedzie zadalem pytanie: jak leci, jak tam kryzys u was, i wszedzie odpowiedz brzmiala 'roboty w ch...j'. co prawda na przyklad do worcester ludzie dojezdzaja z handsworth do pracy, ale jest 'roboty w ch....j'. mysle ze niestety skonczyla sie era pracy agencyjnej ktora zawsze jest (choc od jakiegos czasu przed agencja na chapel ash w wolverhampton stoi tablica 'parcel sorters needed urgently'). firmy ktore 'od zawsze' braly pracownikow agencjnych maja pewna ilosc swoich zatrudnionych na etacie. pomimo tego ze koniunktura byla swietna nie zwiekszali swojego stanu zatrudnienia tylko regulowali sobie ilosc etatow pracownikami agencyjnymi. dlaczego? ano wlasnie na taka ewentualnosc jak teraz, zeby nie miec problemow ze zwolnieniami kiedy okaze sie ze potrzeba jest mniej ludzi. moim zdaniem sa branze ktore prosperuja jak zawsze, i jak zawsze mozna tam pojsc do pracy. produkcja spozywcza, produkcja i dystrybucja opakowan do zywnosci, produkcja i dystrybucja zamiennikow czesci samochodowych itd itd itd.

wiem ze dla niektorych powialo groza, ale mysle ze trzeba po prostu zrewidowac to czego sie szuka i gdzie sie tego szuka, moze sa miejsca na wyspie gdzie nie jest zle? co prawda bez polskiego nadzorcy w pracy czy polskiego sklepu na rogu ale za to jest praca.

glowy do gory, za 2 - 3 tygodnie troche sie ruszy. to normalne

pozdrawiam i powodzenia

pe

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 20:25 ]
1:

LocationKINGSWINFORD, West Midlands
Hoursdays
Wage £6.25ph , Time and a third after 8 hours
Work PatternDays
EmployerMasstemps Ltd
Closing Date30/08/2009

PensionNo details held
DurationTEMPORARY ONLY



Description
This vacancy is being advertised on behalf of Masstemps ltd who are operating as an employment agency. 7.5 Tonne Driver required with digi tacho card . To deliver frozen produce on a daily basis around a 40 mile radius. Upto 15 deliveries a day . Client requires a driver who has had previous experience of delivering frozen produce before . And also has a good knowledge of the west midlands and shropshire areas . They also must be switched on and have good customer skills . Vacancy starts early March through to the end of September . Possibility of a full time job if company finds the right applicant . If this is of any interest to you please contact Masstemps on 07971452253 between 10am - 16:00pm Mon-Friday and Ask for Scott



How to apply
You can apply for this job by telephoning 07971 452253 and asking for Scott Strange.


2:

LocationBURNTWOOD, STAFFORDSHIRE
Hours50 PER WEEK MONDAY TO FRIDAY BETWEEN 7.30 AM - 5.30PM
Wage £340.00 PER WEEK
Work PatternDays
EmployerR W Distribution Limited
PensionNo details held

DurationPERMANENT ONLY


Description
Must have a 7.5 tonne licence. Must have previous experience in the parcel delivery industry. Must have good customer service skills. You will be carrying out up to 30 drops a day, knowledge of the Burton on Trent and Tamworth areas would be an advantage. Based at Burntwood Business Park. This vacancy is covered by the Working Time Regulations. For advice on this regulation call ACAS or download “Your Guide to the Working Time Regulations” from the BERR website Your guide to the Working Time Regulations: sections 1 - 4.



How to apply
You can apply for this job by telephoning 07534 906848 and asking for Mark Randall.


3:

LocationTAMWORTH, STAFFORDSHIRE
HoursANY 5 DAYS FROM 7
Wage £8.00 PER HOUR, PLUS OT & SAT RATE £12.00
Work PatternDays , Weekends
EmployerT R S Ltd
Employer RefTA001
Closing Date08/02/2009
PensionNo details held

DurationTEMPORARY ONLY


Description
Brakes Foodservice Solutions in Tamworth are looking for Class 2 qualified drivers to work on a temporary basis. This Local Employment Partnership employer shares information about new starters with Jobcentre Plus, for statistical purposes only. See www.dwp.gov.uk for further information. Applicants must possess the relevant licence and you should have some class 2 driving experience and no more than 6 penalty points on your licence. Duties will include multidrop deliveries throughout the Midlands, Early start times and no Nights out. This is a temporary vacancy which may lead into a full time permanent contract with Brakes. This is an excellent opportunity to work for a leading company. This vacancy is being advertised on behalf of TRS Ltd who are operating as an agency.



How to apply
You can apply for this job by telephoning 08443 350415 and asking for Mr David Cropper.


4:

LocationLEEDS, WEST YORKSHIRE
Hours40 HOURS PER WEEK, 5 DAYS OVER 7
Wage £7.21 PER HOUR
Work PatternDays
EmployerWhiteriver Laundry Ltd
PensionNo details held

DurationPERMANENT ONLY


Description
Applicants must have a class 2 drivers license. Main duties will include making deliveries around the West Yorkshire area. Will also involve some heavy lifting.



How to apply
You can apply for this job by telephoning 0113 2720700 ext 0 or 0797 6317186 ext 0 and asking for Luke Gledhill.




mysle ze to tylko kilka przykladow,

pozdrawiam ponownie

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez corrado1980 » 8 sty 2009, 21:01 Re: Kryzysowy styczen

lepiej było trzeba wkleić link do jobcentre.... :-)

to prawda , że nie wszystko umarło., ale nie jest wesoło...

corrado1980
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2007, 12:55
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 8 sty 2009, 21:10 Re: Kryzysowy styczen

chodzilo mi o konkretne przyklady a nie o ogolny link do job centre.

mysle ze w sytuacji braku pracy poszedlbym do jakiejkolwiek, nawet za 250F. zawsze to lepsze niz siedzenie w domu. mysle ze wazne jest tez zeby byc zarejestrowanym w 10 a nie w 1 agencji. ma sie wtedy 10x wieksza szanse na jakies zajecie. ponad rok temu pomiedzy pracami oparlem sie na zarobkach agencyjnych. w pierwszy tygodniu PDH dalo mi caly tydzien zajecie przy przestawianiu naczep, ale w 2 tygodniu zeby zarobic normalna tygodniowke pracowalem w sumie w 3 agencjach. gybym bazowal tylko na jednej zarobilbym 2 stowy i koniec.

pozdr ponownie

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 8 sty 2009, 21:41 Re: Kryzysowy styczen

z praca faktycznie jest kiepsko... co do best connection (departament kierowcow) jestem tam zarejestrowany od pazdziernika do dzisiaj i ani jednego tel od nich nie dostalem... tak wiec nie mam zdania. za to zarejestrowalem sie w kilku innych (PE wiesz jakich) i wcale mi to nie pomoglo... pomogla mi agencja ktora mnie zna bo rzucala mi robote przez ponad rok na weekendy gdy mialem stala prace... a ja z niej zrezygnowalem by isc wyzej (adr i te sprawy) na moje miejsce napewno ktos lepszy by sie znalazl, nie mam doswiadczenia na adr - wlasnie je robie, mam prawko mniej niz 2 lata i kilka pkt juz sie uzbieralo a angielski tez nie perfekt... 99% moich znajomych ma robote wiec chyba nie jest tak zle... wiadomo niektorym obcinaja dni, godziny itp no ale cos robia... grunt to miec dobre nastawienie i sie nie dolowac - to tylko przejsciowo, za chwile zadzwonia ze robota jest i bedzie ok

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 8 sty 2009, 22:01 Re: Kryzysowy styczen

Bartsun, dzieki za slowa otuchy. Masz racje, ja juz nie raz takie momenty przechodzilem i zawsze sie ukladalo. Niestety z agencjami juz tak bywa, ze raz roboty jest od groma a raz kiszka straszna. Ale trzeba myslec pozytywnie.

pozdro

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camilozeta » 9 sty 2009, 12:47 Re: Kryzysowy styczen

Dzieki za odzew :-) Wiem, bywa roznie z praca na przestrzeni roku a w styczniu zazwyczaj jest ciezko, ale jak napisalem nie mialem jeszcze az takiej kiszki. W styczniu zeszlego roku nie zszedlem ponizej dwoch dni pracy w tygodniu a zazwyczaj bylo 3-5 dni pracy na tydzien.

Pytam o Best Connection, bo odeszlo od nich niedawno kilku ludzi, ktorzy dawali mi prace i chyba od tego czasu zaczela mi sie psuc sytuacja. Z nowymi juz rozmawialem i bez efektu. Chyba jednak pojde do innej agencji, mozecie polecic jakas o ktorej wiadomo, ze ma teraz prace?

Z kilkoma agencjami naraz to do kitu, juz tak mialem kiedys i jak dzwonili z dwoch to sie za duzy balagan robil i sie obrazali ci, ktorym odmawialem. Dzieki Piotrek za oferty, juz wczoraj rano je widzialem na JC+

Pozostaje jeszcze opcja powrotu do IT, moze juz dam rade cos znalezc :-) Rok temu szukalem i nie udalo sie. A jak nie to uciekam z powrotem na Wyspy Kanaryjskie :-) Mialem plan posiedziec tu jeszcze troche, ale co zrobic...

Pozdrawiam

ps. Ma ktos moze namiary do takiej agencji "Link"?

camilozeta
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 sty 2007, 09:37
Lokalizacja: Bham, Las Palmas
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 9 sty 2009, 14:00 Re: Kryzysowy styczen

Camilozeta, jezeli masz na mysli agencje Link2Recruit to to sa jej namiary:

Link2Recruit Ltd,
Suite 1 First House,
Sutton Street,
Birmingham B1 1PE
Tel: 0121 666 7772

Ale osobiscie to ja nie mam dobrych doswiadczen z ta agencja. Pracowalem dla nich pare dni. Wyslali mnie do British Bakery. O 2 rano zaczynalem prace. Dali kluczyki do starego Mana, kazali zaladowac samemu kosze z pieczywem i jechac. Bez zadnego przygotowania i niezbednych informacji co i jak. Na szczescie wtedy odezwal sie kto inny i podziekowalem tym panom. Ale moze akurat mialem pecha.

Generalnie jezeli chodzi o ta piekarnie to pewnie nie tylko ja sie tam przewinalem, bo korzysta ona z uslug pary agencji. Malo kto tam chce jezdzic. W sumie nie ma sie co dziwic.

Pozdro

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camilozeta » 9 sty 2009, 14:27 Re: Kryzysowy styczen

Dzieki Sajmonides za adres!

Haha, skad ja to znam, tez pracowalem dla British Bakery przez dwa tygodnie, ale przez Best Connection. Jak za czasow krola cwieczka, kosze z pieczywem marnie oznakowane, jakies tekturki z numerem tylko powkladane w co niektore, wypadaly czesto, bajzel jak cholera. Pietnascie dropow dziennie, co tydzien inna trasa itp. Wariactwo, jak na piekarni gigant za komuny :-) Niemile to wspominam. Mam nadzieje, ze maja tez cos innego w tej agencji.

Pozdrawiam

camilozeta
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 sty 2007, 09:37
Lokalizacja: Bham, Las Palmas
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA