TAX zwrot podatku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez ilonek » 4 maja 2009, 11:46 TAX zwrot podatku

Witajcie, mam prozbe czy ktos wie od czego mam zacząć żeby rozliczyc sie tu z podatku 2008-09 pracowałam od lutego dostałam p60...i własnie co dalej :roll:
bedze wdzieczna za rady pozdrawiam :-)
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 maja 2009, 12:28 Re: TAX zwrot podatku

Uzyj opcji SZUKAJ. :wink:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Beata » 4 maja 2009, 13:40 Re: TAX zwrot podatku

Warto sprawdzić czy wogóle należy nam się zwrot podatku.
Kalkulator zwrotu podatku napewno nam w tym pomoże.

http://www.bankier.pl/narzedzia/podatek_uk/

:)
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 4 maja 2009, 16:09 Re: TAX zwrot podatku

nalezy jak najbardziej :smile: dziekuje
slyszałam ze musze sie zarejestrowac w skarbowym?;/...no i jaki druk pobrac do rozliczenia dodam ze jest to pierwszy raz w uk
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 4 maja 2009, 18:48 Re: TAX zwrot podatku

ilonek, ale Ty nadal jestes w uk ? bo jak ja w polsce juz jestem i przysłali mi zestaw dokumentów,które musiałem podpisać i wypełnić w odpowiednich miejscach(wszystko jasno opisane) i odesłać.. nic więcej nie musiałem robić..

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 5 maja 2009, 11:11 Re: TAX zwrot podatku

jestem nadal w uk :smile:
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 12 maja 2009, 07:23 Re: TAX zwrot podatku

Ilonek ....

Jezeli nie jestes self employed ( tzn nie prowadzisz wlasnej dzialalnosci gospodarczej ) to pracodawca rozlicza sie za ciebie i placi za ciebie podatki. Pod koniec roku podatkowego dostajesz P60 ( jezeli nadal racujesz dla tego samego pracodawcy) lub p45 jezeli cie zwolnil lub jezeli ty zucials prace.


Jezeli nadal pracujesz w tym samym miejscu mozesz wypelnic formulaz P86 do sciagniecia tu http://www.hmrc.gov.uk/cnr/p86.pdf

Jezeli skonczylas pracowac to wypelniasz p85 ....

Jezeli masz jakies wadpliwosci itd to zadzwon do HM revenue i umów sie na spotkanie w lokalnym biórze . Informacje gdzie mozesz takie bióro znalesc na www.hmrc.gov.uk

Wez ze soba : payslipy, p45 lub p60 dowód tozsamosci i NIN


Pozdro
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 12 maja 2009, 21:31 Re: TAX zwrot podatku

Marcin dzieki wielkie za pomoc pozdrawiam :grin:
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia29 » 20 maja 2009, 19:59 Re: TAX zwrot podatku

Wystarczy zadzwonic na nr 08453667884 . Jak angielski słaby poprosić mozna tłumacza powiedziec ze zwrot nalezy chcesz o to sie ubiegac . Zero formularzy , proste . Pewne sprawdzone na mnie . Tak się w tym roku rozliczyłam . Czek do domu po tygodniu . Pozdrawiam wszystkich. ;)

sylwia29
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 lut 2008, 08:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 21 maja 2009, 00:29 Re: TAX zwrot podatku

:grin: dziekuje twoja rada przyda sie i mnie i wielu innym,fajnie ze sa takie dobre ludki na tym forum i zawsze slużą radą :grin:
pozdrawiam wszystkich
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 maja 2009, 08:16 Re: TAX zwrot podatku

Tydzień temu byłem w Revenue i złożyłem wniosek o zwrot. Wniosek, to jedna kartka formatu A4, na której podajesz adresy pracodawców i okres zatrudnienia. Jeśli przez jakiś czas się nie pracowało, (dłuższy pobyt w Polsce, Job Seekers Allowance czy inne) to też trzeba podać. NIE może być przerw w okresie o który ubiegamy się o rozliczenie. P60 miałem z tego roku. Z zeszłego "gdzieś" się zapodziało - i nie było ŻADNEGO problemu z przyjęciem wniosku. Na razie :P O NIN też się nie pytali. Aha byłem 16:45, czyli 15 min przed zamknięciem :D:D
Czyli poza NIN i P60 (o które mogą się spytać), ważne jest pogrzebanie i wynotowanie sobie u kogo (z adresami) i w jakim okresie pracowałem/am. Na wniosku jest jeszcze kolumna ze stawką godzinową bodajże (coś z kasą). Tego się nie bójcie - zostawia się wolne. To Revenue wylicza :D Od Was chcą tylko pracodawców i okresy.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 09:18 ]
Tydzień temu byłem w Revenue i złożyłem wniosek o zwrot. Wniosek, to jedna kartka formatu A4, na której podajesz adresy pracodawców i okres zatrudnienia. Jeśli przez jakiś czas się nie pracowało, (dłuższy pobyt w Polsce, Job Seekers Allowance czy inne) to też trzeba podać. NIE może być przerw w okresie o który ubiegamy się o rozliczenie. P60 miałem z tego roku. Z zeszłego "gdzieś" się zapodziało - i nie było ŻADNEGO problemu z przyjęciem wniosku. Na razie :P O NIN też się nie pytali. Aha byłem 16:45, czyli 15 min przed zamknięciem :D:D
Czyli poza NIN i P60 (o które mogą się spytać), ważne jest pogrzebanie i wynotowanie sobie u kogo (z adresami) i w jakim okresie pracowałem/am. Na wniosku jest jeszcze kolumna ze stawką godzinową bodajże (coś z kasą). Tego się nie bójcie - zostawia się wolne. To Revenue wylicza :D Od Was chcą tylko pracodawców i okresy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 5 wrz 2010, 21:20 Re: TAX zwrot podatku

Ubiegajac sie telefonicznie nie trzeba nic pozniej wysylac ??? I co trzeba miec przygotowane do tej rozmowy ?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez winnie » 12 paź 2010, 22:18 Zwrot podatku

Witam!!chcialabym sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc starania sie o zwrot podatku dla meza-tzn.czy moge pojsc z jego domkumentami do hm i wypelnic wniosek za niego??On niestety niemoize tego zrobic gdyz pracuje codziennie do 18tej wiec tak sie zastanawiam czy ja moge to zrobic za niego??Bardzo dziekuje za informacje

winnie
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 19 paź 2009, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE