bham.pl Mieszkam Tu Smethwick

Smethwick

 • Szkoły w okolicy
 • Mapa przestępstw
 •    sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

  Smethwick

  Pierwotnie teren ten należał do Urban District, w 1894 roku, jako gmina miejska włączony został do hrabstwa Staffordshire. W 1907 roku stał się County Borough. W 1966 roku został połączony z dzielnicami Oldbury i Rowley Regis, tworząc nową County Borough of Warley. Ta z kolei wraz z West Bromwich w 1974 roku utworzyła Metropolitan Borough of Sandwell. 

  Nazwę Smethwick odnotowano w książce Domesday jako Smedeuuich, interpretowaną, jako „osada na równej ziemi ". 

  Najstarszym budynkiem w Smethwick jest stary kościół, który stoi na rogu Church Road i The Uplands. Został wybudowany w 1732 r., pierwotnie znany, jako "Kaplica Parkes" na cześć Pani Dorothy Parkes, która przekazała pieniądze na kościół i na miejscową szkołę. Smethwick rozwijał się bardzo prężnie. W XVIII wieku wybudowano linie kanału, dzięki której przewożono węgiel i wiele towarów pomiędzy Black Country i Birmingham.

  Matthew Boulton i James Watt otworzyli odlewnie Soho Foundry, a w 1802 roku William Murdoch wynalazł oświetlenie gazowe, które zostało zainstalowane w odlewni. Na Smethwick powstawało coraz więcej fabryk, fabryka śrub, wagonów kolejowych, metali, firma Phillips Cycles , niegdyś jeden z największych producentów rowerów na świecie czy fabryka siodełek rowerowych Brooks Saddles.  Mitchells & Butlers otworzył browar na Cape Hill w 1879 roku. Jednakże, po spadku sprzedaży i przychodów, amerykański właścicieli Coors zamknął browar w dniu 6 grudnia 2002 roku. Dwa lata później budynki zostały rozebrane i na ich miejsce powstały osiedla domków.

  Po II wojnie światowej, Smethwick przyciągnął dużą liczbę imigrantów z krajów Wspólnoty Brytyjskiej, największą grupą etniczną byli Sikhowie z Pendżabu w Indiach.  Mniejszości etniczne były początkowo bardzo niepopularne wśród białej brytyjskiej ludności Smethwick. Podczas wyborów powszechnych w 1964 roku można było usłyszeć typowo rasistowskie hasła: „Głosuj na partie pracy, jeśli chcesz mieć sąsiada czarnucha”. 12 lutego 1965 r., czarnoskóry działacz ze Stanów Zjednoczonych, Malcolm X, złożył wizytę w tym regionie, aby przeciwdziałać rasizmowi. Jego kontrowersyjna wypowiedź ukazała się w prasie: „Przyszedłem tutaj, ponieważ jestem zaniepokojony doniesieniami, że kolorowi ludzie w Smethwick są źle traktowani. Słyszałem, że są traktowani jak Żydzi pod rządami Hitlera. Nie będę czekać, aż faszystowski element w Smethwick wybuduje komory gazowe”.  Obecnie Smethwick jest zamieszkiwane przez wiele mniejszości etnicznych w tym również Polaków.

  W 1960 roku w zachodniej części Smethwick wybudowano duże osiedle "Galton Village" Wyglądało ono jak betonowe więzienie, lokalni mieszkańcy nazywali je „dżunglą betonu”. Osiedle szybko stało się niepopularne i w 1990 roku zostało przebudowane na nowoczesne budynki. Na Smethwick znajduje się wiele domów w zabudowie szeregowej z czerwonej cegły z przełomu wieku XX.

  Autobusy kursujące na Smethwick:

  80

  Birmingham - Five Ways - Smethwick - West Bromwich via City Hospital, Cape Hill and Hill Top

  87

  Birmingham - Dudley Road - Cape Hill - Smethwick - Oldbury - Dudley via City Hospital and Tividale

  89

  Birmingham - Cape Hill - Londonderry - Smethwick - Oldbury via Dudley Road, City Hospital and Rood End

  439

  West Bromwich - Smethwick 

  448

  West Bromwich - Smethwick - Londonderry - Bearwood - QE Hospital - Bartley Green via Spon Croft, Hurst Road, Warley Park and Harborne

  448A

  West Bromwich - Smethwick - Londonderry - Bearwood - QE Hospital - Bartley Green 

  450

  West Bromwich - The Hawthorns - Smethwick - Bearwood via Halfords Lane, Smethwick Rolfe Street Station and Bearwood Road

  Opinie użytkowników

  Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

  Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
  Ocena ogólna: 
   
  3.3
  Bezpieczeństwo:
   
  4.0   (1)
  Czystość:
   
  2.0   (1)
  Lokalizacja:
   
  3.0   (1)
  Usługi i handel:
   
  4.0   (1)
  Komunikacja:
   
  4.0   (1)
  Parki i rekreacja:
   
  3.0   (1)
   
   

  Zycie na Smethwick

  Ocena ogólna: 
   
  3.3
  Bezpieczeństwo:
   
  4.0
  Czystość:
   
  2.0
  Lokalizacja:
   
  3.0
  Usługi i handel:
   
  4.0
  Komunikacja:
   
  4.0
  Parki i rekreacja:
   
  3.0
  Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
  Yes No
  0 z 1 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

  Jest to jedna z bardziej kolorowych dzielnic,biali sa tu w mniejszosci,jednak zyjaca swoim zyciem ,jesli poruszasz sie pojazdem nie czujesz roznicy.Handel i komunikacja na dobrym zorganizowanym poziomie,przyjazny polski sklep Stokrotka

   
   
     Czytaj poprzedni artykuł:
  Small Heath
    Czytaj następny artykuł:
  Stechford


  Szkoły
  Szpitale
  Kina
  Baseny
  Ciekawe miejsca
  Polskie firmy
  Jobcentre Plus

  Sklep Jarmark