bham.pl Mieszkam Tu Sutton Coldfield

Sutton Coldfield

 • Galeria zdjęć
 • Szkoły w okolicy
 • Mapa przestępstw
 •    sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

  Sutton Coldfield

  Sutton Coldfield to małe miasto, które znajduje się ok. 13 km na północny  wschód od centrum Birmingham.  Miasto jest historycznie połączone z brytyjską rodziną królewską, w latach, kiedy było jeszcze gminą otrzymało tytuł Królewskiego Miasta. W 1974 r., Sutton Coldfield stał się częścią okręgu West Midlands. Obszar Sutton Coldfield obejmuje: Boldmere, Falcon Lodge, Four Oaks, Little Aston, Mere Green, Roughley, Walmley, Wylde Green.

  Pożar w Sutton parku w 1926 roku ujawnił wiele dowodów na zamieszkiwanie tych okolic przez Rzymian. Okolice Streetly Lane i Well Rowton są źródłem wielu odkryć archeologicznych. Obecność Rzymian na tym obszarze jest najbardziej widoczna w Sutton Park, gdzie zachował się fragment Icknield Street. 

  Po wycofaniu Rzymian z Wielkiej Brytanii, obszar Sutton Coldfield był dworkiem z niezabudowaną częścią ziemi Anglo Saxon w królestwie Mercji. Znany, jako Southun lub Sutton, czyli miejsce położone na południe. "Coldfield" oznacza obszar lądu za wzgórzem, które jest narażone na warunki pogodowe.  W 1242 roku dwór został przekazany do Ela Longespee i został nazwany Sutton-in-Coldfield.

  W XV wieku Sutton Coldfield był ważnym punktem wojskowym, stał się głównym miejscem szkoleń dla angielskich żołnierzy w czasie wojen między Anglią i Francją.  Na początku XVI wieku, miasto zostało zniszczone w wyniku War of the Roses, około 1510 roku dwór został zburzony. Do jego odbudowy znacząco przyczynił się biskup John Vesey. Założył gimnazjum, wybudował kościół, domy dla ubogich oraz czynnie uczestniczył w ochronie terenów zielonych przed zabudową, w tym Sutton Parku. W tym okresie Sutton bardzo szybko się rozwijało. Powstawały nowe fabryki, młyny, osiedla domów. Istotnym czynnikiem gospodarki miasta była produkcja szpadli, trzonków od łopat, bagnetów i siekier.

  W XVII i XVIII wieku nastąpił wielki rozwój przemysłu, wielu mieszkańców odczuło poprawę jakości życia.  Wielu bogatych przemysłowców zaczęło się osiedlać w tym rejonie, uważając Sutton Coldfield za odpowiednie miejsce na ich domy, z dala od zanieczyszczonego Birmingham.

  W XIX wieku podróż między Birmingham i Sutton Coldfield odbywała się bryczką i trwała około 80 minut. W 1859 r. podpisano ustawę na budowę linii kolejowej łączącej Birmingham z Sutton Coldfield przez Erdington. Budowa rozpoczęła się w 1860 roku, a 2 lata później zakończona. W 1879 roku otwarto koleją linie pomiędzy Wolverhampton i Walsall. Wielu mieszkańców wyrażało sprzeciw w sprawie tej budowy, gdyż plan przewidywał, że linia zostanie poprowadzona przez Sutton Park.

  Dzięki kolei Sutton Coldfield zyskało popularność, jako miejsce idealne na jednodniowe wycieczki i pikniki dla mieszkańców Birmingham, uciekających przed zanieczyszczeniem miasta do pięknego Sutton Park.
  Podczas II wojny światowej w Sutton Park i w Walmley wybudowano obozy dla jeńców wojennych, trzymano tam więźniów niemieckich i włoskich.  Po zakończeniu wojny Sutton został bardzo przebudowany. Wybudowano centrum handlowe, szereg szkół i kościołów.

  Sutton Coldfield jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych lokalizacji w okolicach Birmingham, a nawet w obszarze Środkowej Anglii. W 2007 roku firma Mouseprice.com przeprowadziła ranking, w którym dwie ulice z Sutton Coldfield znalazły się wśród 20 najdroższych ulic w całej Wielkiej Brytanii. W Sutton Coldfield znajduje się wiele obiektów sportowych, baseny, ścieżki lekkoatletyczne. Golf jest głównym sportem w mieście, otwarto tam wiele klubów i pól golfowych.


     Czytaj poprzedni artykuł:
  Sparkhill
    Czytaj następny artykuł:
  West Bromwich


  Szkoły
  Szpitale
  Kina
  Baseny
  Ciekawe miejsca
  Polskie firmy
  Jobcentre Plus

  Sklep Jarmark