Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat W Niemczech wandale zamurowali wejście do meczetu
W Niemczech wandale zamurowali wejście do meczetu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Rasiści z faszystowskiej, skrajnie prawicowej grupy zamurowali wejście do meczetu znajdującego się w jednym z niemieckich miast, a na prowizorycznej ścianie umieścili nienawistne napisy odnoszące się do wyznawców islamu.

Zdarzenie miało miejsce w Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie i jest kolejnym tego typu incydentem świadczącym o wzrastających napięciach na tle rasowym w całym kraju – pisze Express.

Do wzniesienia muru sprawcy użyli betonowych cegieł. Umieścili na nim kilka haseł. Treść jednego z nich, to: „Nazywacie siebie wyznawcami, a my nazywamy was najeźdźcami”. Kolejny napis jest cytatem z wypowiedzi prezydenta Turcji Recepa Erdogana: „Meczety są naszymi koszarami, ich kopuły naszymi hełmami, minarety są bagnetami, a wiara naszym wojskiem”.

Organizacja zajmująca się uchodźcami informuje, że na przestrzeni ostatnich miesięcy, to drugi tego typu atak na świątynię islamską w Parchim. Policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie.
środa, 31 sierpnia 2016 14:42
 


Komentarze 

+12 #1 Obywatel gc 2016-08-31 18:56
Nazywacie siebie wyznawcami, a my nazywamy was najeźdźcami.Meczety są naszymi koszarami, ich kopuły naszymi hełmami, minarety są bagnetami, a wiara naszym wojskiem. Gdzie tu jest coś niewłaściwego? To jest cała prawda o bisurmanach. Teraz muzułmanie stanowią około 10-11 % ludności Francji. Zobaczycie jak przekroczą 30-40 % to zrobią francuzom z dupy jesień średniowiecza.
+13 #2 war3 2016-08-31 22:48
jacy wandale? jacy rasisci? porzadni obywatele

Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy chcą wprowadzenia zakazu noszenia burek i burkini
  Czytaj następny artykuł:
Polscy kierowcy atakowani kamieniami i kijami przez imigrantów w Calais