Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Afrykańscy imigranci szturmowali granicę hiszpańskiej enklawy
Afrykańscy imigranci szturmowali granicę hiszpańskiej enklawy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad 150 afrykańskich imigrantów szturmowało granicę hiszpańskiej enklawy Cueta. Śmiałkowie przeskoczyli przez podwójny płot, po czym większość rozbiegła się po mieście.

Autonomiczne hiszpańskie miasto jest zlokalizowane na północnym wybrzeżu Afryki, od Europy oddziela je jedynie Cieśnina Gibraltarska. Do szokujących scen doszło tam w miniony weekend.

Po przeskoczeniu przez płot, grupa rozdzieliła się na części. Kilka osób zostało rannych i zabrano je do szpitala. Jednak większość się ukryła. Wśród imigrantów byli obywatele Wybrzeża Kości Słoniowej i Burkina Faso, którzy przebywali w Maroko, m.in. w mieście Tanger – pisze Express.

Unia Europejska desperacko próbuje ograniczyć liczbę chcących przedostać się na kontynent imigrantów z Afryki. Liderzy tamtejszych państw ostrzegają jednak, że wkrótce chętnych może być jeszcze więcej. Prezydent Egiptu Abdel-Fattah el-Sissi twierdzi, że w jego kraju jest pięć milionów osób czekających tylko na szansę wyruszenia na północ.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, której polityka otwartych drzwi jest szeroko krytykowana, zachowuje otwarty umysł i mówi, że trzeba zapewnić państwom afrykańskim perspektywy na przyszłość.


wtorek, 01 listopada 2016 12:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
13-latek zaatakowany przed szkołą w Handsworth Wood
  Czytaj następny artykuł:
Zamaskowani motocykliści atakowali policjantów w Halloween