Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Niemieckie ministerstwo chce zawracać uchodźców z Morza Śródziemnego do Afryki
Niemieckie ministerstwo chce zawracać uchodźców z Morza Śródziemnego do Afryki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce zatrzymywać imigrantów zmierzających z Afryki do Europy jeszcze na wodach Morza Śródziemnego, a następnie przewozić ich z powrotem na rodzimy kontynent – poinformowała w niedzielę gazeta „Welt am Sonntag”.

Byłaby to ogromna zmiana, zaproponowana przez kraj, który do tej pory prowadził bardzo otwartą politykę w stosunku do azylantów. Niemiecki resort uważa, że Unia Europejska powinna zaadaptować na swoje potrzeby stosowane przez Australię rozwiązanie, w ramach, którego migranci przechwyceni na morzu trafiają do obozów przejściowych rozlokowanych w państwach trzecich.

Niemiecka propozycja zakłada, że zebrani z Morza Śródziemnego ludzie, którzy w większości wypływają z targanej konfliktami Libii, byliby odsyłani do Tunezji, Egiptu bądź innego afrykańskiego państwa i tam mogliby aplikować o przyznanie im azylu. Jeśli ich wniosek zostałby zaakceptowany, w bezpiecznych warunkach byliby transportowani do Europy.

MSW Niemiec kierowane jest przez Thomasa de Maizière, należącego do konserwatywnej partii Chrześcijańskich Demokratów (CDU), z której wywodzi się również kanclerz Angela Merkel. Szefowa rządu jest ostro krytykowana za prowadzoną wobec uchodźców politykę otwartych drzwi. Społeczeństwo wyraziło swoje zdanie na ten temat podczas niedawnych wyborów regionalnych, w których to CDU straciło głosy na rzecz antyimigracyjnego ugrupowania Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Ministerstwo zaznacza, że nie dyskutowano jeszcze tego rozwiązania na szczeblu unijnym, ale opozycyjni politycy już potępili ten pomysł.
poniedziałek, 07 listopada 2016 11:13
 Czytaj poprzedni artykuł:
200 uzbrojonych w noże więźniów wszczęło bunt w zakładzie karnym w Bedford
  Czytaj następny artykuł:
Birds Eye oraz Walkers chcą podwyższyć ceny swoich produktów