Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Europejczycy wyolbrzymiają wielkość populacji muzułmanów w swoich krajach
Europejczycy wyolbrzymiają wielkość populacji muzułmanów w swoich krajach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Obywatele europejskich krajów, takich jak Francja, Belgia, Niemcy i Wielka Brytania znacząco wyolbrzymiają wielkość populacji muzułmanów w swoich państwach oraz tempo, w jakim ona wzrasta.

Badanie przeprowadzone przez Ipsos Mori mierzące różnicę pomiędzy postrzeganiem, a rzeczywistością w 40 krajach w 2016 roku wykazało, że najbardziej skłonni do wyolbrzymiania są Francuzi – pisze The Guardian.

Przeciętny obywatel Francji sądzi, że wyznawcy islamu stanowią 31 proc. ogólnej liczby ludności, czyli prawie jednego na trzech mieszkańców. Tymczasem według Pew Research w 2010 roku populacja muzułmanów we Francji liczyła 7,5 proc. (1 na 13 osób).

Francuzi w swoim postrzeganiu znacznie zawyżyli też prognozę na 2020 rok. Sądzą, że za cztery lata muzułmanie będą stanowić 40 proc. społeczeństwa. Pomylili się niemal pięciokrotnie, bo według Pew Research odsetek ten będzie wynosił 8,3 proc.

Mieszkańcy Francji nie byli jedynymi, którzy mają tak błędne wyobrażenia. Włosi, Niemcy i Belgowie uważają, że ponad jedna piąta obywateli ich państw to wyznawcy islamu. Tymczasem prawdziwe liczby zawierają się w przedziale od 3,7 proc. we Włoszech do 7 proc. w Belgii. We wszystkich tych krajach znacząco wyolbrzymiono również przewidywania na rok 2020.
środa, 14 grudnia 2016 08:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejna debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zabił córkę i powiesił się, by ukarać żonę, która od niego odeszła