Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Uchodźcy kłamią na temat swojego wieku, by dostać się do Wielkiej Brytanii
Uchodźcy kłamią na temat swojego wieku, by dostać się do Wielkiej Brytanii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
29-letni mężczyzna był wśród setek dorosłych uchodźców poszukujących azylu w Wielkiej Brytanii, który kłamał na temat swojego wieku i udawał niepełnoletnie dziecko – wynika z oficjalnych danych.

Oficjalne badania wieku przeprowadzone przez setki pracowników opieki społecznej w całym kraju wykazały, że szokująca liczba osób podających się za nieposiadające rodzin dzieci jest w rzeczywistości o wiele starsza. W niektórych przypadkach zbliżają się do 30. roku życia i jeśli kontrola wieku nie zostałaby przeprowadzona, ludzie ci mogliby stwarzać zagrożenie dla uczniów szkół oraz członków rodzin zastępczych.

Rewelacje te ujawniono po tym, jak pojawiły się obawy o to, że niektórzy uchodźcy wypuszczeni do Wielkiej Brytanii, a przebywający wcześniej w obozie dżungla w Calais, nie są nastolatkami. Dane zdobyte przez dziennikarzy „Mail on Sunday” pochodzące z 50 lokalnych samorządów w Anglii pokazują, że pomiędzy rokiem 2013-2014, a 2015-2016 pracownicy opieki społecznej wykonali 2028 testów na wiek. W ciąg tych trzech lat okazało się, że prawie jedna czwarta uchodźców, czyli 465 osób, ma powyżej 18 lat.

Ze szczegółowych statystyk dostarczonych dzięki Freedom of Information Act można się dowiedzieć, że jeden z uchodźców okazał się prawie o dwa razy starszy niż deklarował. Mężczyzna przebadany w roku 2014-2015 przez Hampshire County Council twierdził, że ma 17 lat, podczas gdy tak naprawdę miał 29. W zeszłym roku w Portsmouth odkryto kolejnego mężczyznę, który podawał się za 17-latka, a miał 26 lat. W roku 2013-2014 w Manchesterze kobieta mówiła, że ma 17 lat, a po badaniu okazało się, że jej prawdziwy wiek to 26 lat.

Z kolei Hillngdon w zachodnim Londynie pracownicy socjalni trafili na uchodźcę twierdzącego, że ma 15 lat, gdy tak naprawdę był o dekadę starszy. Jego rówieśnikiem okazał się mężczyzna w Newcastle deklarujący wcześniej, że ma 17 lat.

W niektórych regionach kraju prawie każdy uchodźca okazywał się być osobą powyżej 18. roku życia.
poniedziałek, 02 stycznia 2017 06:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ciała 3 osób znaleziono przy klifach w Dover
  Czytaj następny artykuł:
21-latek zginął od ciosów nożem w Ełku. Doszło do zamieszek