Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w Izraelu
Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w Izraelu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ciężarówka wjechała w przechodniów na popularnej promenadzie w Jerozolimie - poinformowała wczoraj policja i służby medyczne. Według Radia Izrael zginęły co najmniej cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych. Kierowca został zastrzelony. Rzeczniczka policji nazwała ten incydent atakiem terrorystycznym.

Do ataku doszło na promenadzie w centrum Jerozolimy. Jak sprecyzowała policja, wśród ofiar śmiertelnych są trzy kobiety i mężczyzna, wszyscy w wieku 20-30 lat. Rannych zostać miało co najmniej 15 osób, w tym dwie ciężko.

Według świadków kierowca wjechał rozpędzoną ciężarówką w grupę stojących przy ulicy żołnierzy. Wojskowi otworzyli wówczas do niego ogień, nim jednak napastnik został zastrzelony, zdołał jednak jeszcze zawrócić i ponownie wjechać w grupę. Kierowca ciężarówki zginął. Według Radia Izrael miał on być Palestyńczykiem.

zy. Jak stwierdził komendant główny izraelskiej policji jest możliwe, że napastnik inspirował się zamachowcem, który w grudniu zabił w ten sam sposób 12 osób na berlińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wskutek ataku w Jerozolimie zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

Palestyńskie media podają, że napastnik to około dwudziestoletni Fadi al-Quanbar, który w przeszłości odbywał już karę w izraelskim więzieniu.

Źródło:x-news.pl
poniedziałek, 09 stycznia 2017 06:58
 Czytaj poprzedni artykuł:
Alert smogowy w Polsce. Bardzo zły stan powietrza w wielu miastach
  Czytaj następny artykuł:
BBC naśmiewa się z ISIS w skeczu pt. „Real Housewives of ISIS”