Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Korzystający z BBC iPlayer będą musieli płacić abonament telewizyjny
Korzystający z BBC iPlayer będą musieli płacić abonament telewizyjny
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ze statystyk wynika, że 1 tys. gospodarstw domowych dziennie pozbywa się swoich telewizorów i rezygnuje z opłaty abonamentowej.

Ludzie, którzy porzucili tradycyjną telewizję nadrabiają zaległości korzystając ze specjalnych serwisów i oglądają interesujące ich programy na komputerze, tablecie bądź smartfonie, bowiem zgodnie z obowiązującym prawem nie trzeba płacić abonamentu, jeśli nie ogląda się telewizji na żywo.

Wiele osób chce w ten sposób zaoszczędzić na opłatach, inni natomiast wolą mieć możliwość oglądania swoich ulubionych programów, gdy czas im na to pozwala.

Ze względu na unikanie płacenia abonamentu, BBC straciła 283 mln funtów. Od 1 września 2016 roku zmianie ulegają niektóre przepisy. Od tego dnia konieczne będzie płacenie abonamentu, jeśli pobieramy bądź oglądamy z odtworzenia programy BBC znajdujące się w serwisie BBC iPlayer. Ten sposób oglądania materiałów nazywa się „na żądanie” (on demand) i odnosi się do wszystkiego, co nie jest nadawane na żywo, włączając w to ekskluzywne programy przeznaczone jedynie do wyświetlania online.

Są też dwa wyjątki – abonamentu nie trzeba płacić, jeśli za pomocą iPlayer chcemy oglądać materiały walijskiej stacji S4C lub jedynie słuchać radia.
środa, 10 sierpnia 2016 07:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Black Country ponad 4 uczniów tygodniowo jest wyrzucanych ze szkół za rasizm
  Czytaj następny artykuł:
Policja w Niemczech zatrzymała 24-letniego Syryjczyka, informacja o zamachu