Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina W szkołach w Birmingham występuje duża segregacja rasowa
W szkołach w Birmingham występuje duża segregacja rasowa
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niektórzy uczniowie uważają, że populacja Wielkiej Brytanii składa się w przeważającej części z Azjatów, bo właśnie tego doświadczają w szkołach.

W placówkach edukacyjnych w Birmingham obowiązuje duża segregacja rasowa. W wielu przypadkach uczniowie pochodzą głównie z tylko jednej grupy etnicznej pomimo tego, że miasto jest bardzo zróżnicowane pod względem rasowym. Taka sytuacja budzi strach i powoduje uprzedzenia. Obniża też dzieciom szanse na otrzymanie pracy po ukończeniu edukacji.

Jest to tylko jedna z niepokojących obserwacji zawartych w raporcie opublikowanym przez Louise Casey. Sporządzenie dokumentu zlecił rząd, ponieważ chciał zbadać integrację społeczną w Wielkiej Brytanii.

W całym kraju ponad połowa uczniów pochodzących z mniejszości etnicznych uczy się w szkołach, w których większość stanowią uczniowie wywodzący się z mniejszości narodowych. Dzieje się tak, ponieważ niektóre obszary zamieszkuje populacja złożona w przeważającej części z takich ludzi. Jako przykłady w raporcie podano Washwood Heath i Bordesley Green w Birmingham. Kolejnym powodem jest chęć rodziców do posyłania dzieci do placówek, w których nie będą stanowić mniejszości etnicznej.

Z dokumentu można się dowiedzieć, że zjawisko segregacji białych Brytyjczyków i innych grup narodowych występuje najsilniej w Blackburn, Lancashire i Birmingham. Wysoki poziom zaobserwowano również w londyńskiej dzielnicy Haringey oraz w Bradford, Rochdale, Kirklees i Leicester.

W Birmingham mieszka 30446 kobiet, które nie potrafią płynnie mówić po angielsku. To najwyższa liczba w całym kraju, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że miasto ma też największą liczbę ludności spośród pozostałych jednostek terytorialnych.
sobota, 10 grudnia 2016 08:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
250 migrantów przedarło się do hiszpańskiej enklawy w Afryce
  Czytaj następny artykuł:
Mąż zabił żonę, a potem popełnił samobójstwo