Liga Piłki Nożnej - 19 kolejka

Mobilizacja The Patriots ‘Krakus’ PL. Bedą walczyć o podium!!

Czołówka tabeli bez zmian , ale każde potknięcie może zaprzepaścić szanse na tytuł.

FC BAJANY – SANDWELL FC 9:2 (2:0)
Mecz w którym po pierwszej połowie wydawało się że wszystko może się wydażyć . Początek spotkania bardzo wyrównany mnóstwo akcji po obu stronach . Jeden z zawodników Sandwella M.Syroka, po podaniu kolegi mógł dać prowadzenie swej drużynie, lecz z bliskiej odległosći piłka przelatuje obok bramki. W 9 minucie obrońca tego zespołu W.Mikołajczyk próbując przeciąć dośrodkowanie pakuje piłkę do własnej bramki i mamy 1:0. W 21 min M.Matulka sprytnie ogrywając obrońce płaskim strzałem pokonuje G.Syroke i mamy 2:0 . Początek drugiej połowy to dominacja Bajanów którzy w 6 minut strzelają 3 bramki a strzelcami zostali K.Laszuk,A.Gromadzki i P.Natoniewski. Zawodnicy Sandwella rzucili sie do ataku próbując odrobić straty . Mnóstwo strzałów w kierunku bramki ale tam dobrze spisujący się P.Makowski bronił swej drużyny przed utratą bramki. Dopiero w 14 min tej połowy najlepszy strzelec Sandwell FC K.Szwarc mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka daje bramkę kontaktową swej drużynie. Zespół G.Syroki atakował co przyniosło kolejną bramkę strzeloną przez W.Mikołajczyka . Niestety kontry przeciwnika okazały sie zabójcze gdyż Bajany w tym dniu wykazały znakomitą skutecznosć strzelając kolejne 4 gole co dało im pewne 3 punkty , dzieki którym zdołali utrzymać się na podium.

THE PATRIOTS ‘KRAKUS’ PL - FC POLONIA 6:2 (3:0)
Mecz który miał pokazać w jakiej dyspozycji i stanie jest drużyna A.Schafera. Polsko-Słowacka siła Poloni to bardzo trudny przeciwnik który nie raz zabierał punkty najlepszym. Początek spotkania to bardzo dobra gra The Patriots którzy już w 2 min za sprawą J.Tomana wychodzą na prowadzenie. Obraz gry się nie zmieniał , Patrioci kontrolowali sytuacje a w 11 min J.Toman jakby powtórzył sytuacje i po raz kolejny silnym strzałem z lewej nogi pokonuje K.Sienkiewicza i mamy 2:0. Polonisci próbowali odrobić straty ale zmarnowane sytuacje J.Wieczorka i W.Żabinskiego pokazały iż to chyba nie był dobry dzień FC Poloni. Tuż przed koncem pierwszej połowy, bardzo dobrze spisujący się tego dnia M.Cyran po indywidualnej akcji dorzuca kolejnego gola i mamy 3:0. Druga połowa to bardziej wyrównana gra obu zespołów. Akcje przenosiły się z jednej strony na drugą. Wtedy T.Ivanco uciekając obrońcy dostaje piłke od kolegi i technicznym strzałem pokonuje A.Schafera. Odpowiedź The Patriots była natychmiastowa, P.Matulewicz mija obrońcę i strzałem tuż przy słupku dorzuca kolejnego gola. Polonia nierezygnowała , a świetna wymiana piłki zaowocowała, kiedy w 21 min J.Tacar dopełnia formalnosci, zamykając akcje dogrywającego kolegi. Radosć tej drużyny nie trwała długo, gdyż 2 minuty później Patrioci odpowiedzieli 2 bramkami, zabierając cenne 3 punkty, które napewno się przydadzą w walce o podium.

PL SQUAD – FC REVOLUTION MOPS 3:6 (1:3)
Spotkanie dwóch twardo grających zespołów. Początek bardzo spokojny, konstruowanie akcji, badanie przeciwnika. W 7 min swój snajperski instynkt pokazał najlepszy strzelec Revolution M.Kośnikowski, który mija kolejno dwóch obrońców i z bliskiej odległosci nie daje szans M.Tylcowi. Pare minut pózniej ten sam zawodnik wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego, wbiega na pierwszy słupek i umieszcza piłkę w siatce. PL Squad nie zamierzał się tak łatwo poddawać. W 13 min A.Panas wykorzystując prostopadłe podanie kolegi mocnym strzałem tuż przy słupku daje bramkę kontaktową. Revolucjonisci grali swoją piłkę a zespół F.Panasa próbował odeprzeć ataki przeciwnika. Nieudało się to w 16 min kiedy to po raz kolejny M.Kośnikowski wykorzystując błąd obrony przejmuje futbolówkę i mocnym strzałem umieszcza ją w siatce, strzelając hatrika juz w pierwszej połowie. Druga odsłona to szybki atak PL Squad który został przerwany przewinieniem w polu karnym , a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł T.Kleczewski który strzałem w okno nie daje szans T.Grabowskiemu. Radosć tego zespołu nie trwała długo, gdyż w 11 min podczas zamieszania pod bramką , piłka trafia pod nogi M.Kośnikowskiego , który stojąc tyłem do bramki piętą umieszcza ją w siatce, zaliczając kolejne trafienie. Gra się zaostrzyła drużyna F.Panasa zaczęła stwarzać coraz wiecej sytuacji, co bardzo się opłaciło ponieważ w 19 minucie P.Szymczak po indywidualnej akcji zdobywa gola i mamy 3:4. Koncówka spotkania należała jednak do Revolution , którzy tuż przed koncem spotkania w 24 i 25 min zdobywają 2 bramki które zdobyli P.Szumalinski i M.Sienkiewicz. Zdobywając cenne 3 punkty FC Revolutin Mops zdołało obronić fotel lidera tabeli.