Zespoły SBVC zanotowały dobry początek sezonu siatkarskiego

South Birmingham Volleyball Club vs National Volleyball League Teams 4:0

Dobry początek sezonu siatkarskiego 2013/14 zanotowały zespoły SBVC.

Herts VC v SBVC Ladies 0:3 ( 20,14,22)

15go września doszło do pierwszego w tym sezonie , spotkania SBVC ladies z zespołem Herts z Londynu. Był to swego rodzaju rewanż SBVC za przeg rany mecz o mistrzostwo II ligi w zeszłym sezonie. Zawodniczki SBVC zaczęły bardzo skoncentrowane i już po kilku minutach gry miały ponad pięciopunktową przewagę. Przy pełnej kontroli wyniku otrzymały szansę gry wszystkie zawodniczki SBVC.

Pod koniec pierwszego seta doszło do pewnego zastoju , kiedy przy wyniku 24:15 wprowadzone do gry w drugiej części seta zawodniczki SBVC nie potrafiły zakończyć seta i straciły aż pięć punktów z rzędu. Po przerwie na żądanie i powrotnych zmianach Gierszewskiej i Jeziorskiej te właśnie zawodniczki dokończyły dzieło. Jeziorska przyjęła zagrywkę Kowalska bezbłędnie rozegrała piłkę do Gierszewskie a ta atakując bez bloku z prawego skrzydła nie dała szans zawodniczkom z Herts. Pierwszy set 25:20 dla SBVC.

W drugim i trzecim secie przebieg gry wyglądał podobnie. Dominacja SBVC od pierwszej akcji nominalnej szóstki SBVC i kontynuacja przez zmienniczki wprowadzane w połowie seta z ławki rezerwowych. Szybki drugi set 25:14 i po małym zastoju w trzecim secie 25:22 dla SBVC.
SBVC : Davenhill, Bukowska, Stefanska, Kowalska, Freinik, Gierszewska, Daskalomarkaki, Jeziorska, Sterna

alt

SBVC Ladies v Portsmouth VC 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 25:15)

22go września na hali Doug Ellis Sports Centre odbył sie drugi w sezonie mecz. SBVC Ladies spotkały sie z grającym w poprzednim sezonie w Super 8' zespołem Portsmouth. SBVC bez Staszkiewicz i Sterna pauzujących z powodu chorób i kontuzji zaczęły żle. Od poczatku meczu zawodniczki SBVC nie mogły zakończyć dobrze rozwijających sie akcji zdobyciem punktu. Zespół Portsmouth dzielnie bronił pola i wyprowadzał skuteczne kontrataki. Set zakończył się zdecydowaną przegraną SBVC 19:25
W następnych trzech setach zawodniczki SBVC opanowały emocje i zaczeły kończyć akcję na swoim poziomie i z minuty na minutę przewaga zespołu z Birmingham wzrastała zakończona znaczącą dominacją w czwartym secie.
SBVC: Davenhill, Bukowska, Stefanska, Kowalska, Gierszewska, Jeziorska, Bell-Brown.

alt

SBVC v Manchester Marvels 3:2 ( 23:25, 25:21, 23:25, 25:20, 15:10)
22go września po meczu kobiet z lekkim opóźnieniem na parkiet wkroczyli gracze męskiego zespołu SBVC. Mecz dla SBVC zaczął się żle. Zawodnicy spięci ogromną chęcią zwycięstwa w pierwszym meczu sezonu niefortunnie szybko stracili 3 punkty i przy wyrównanej walce nie byli już w stanie odrobić straty.
Drugi set od początku przebiegał po myśli zawodników SBVC. Dominacja SBVC przy przewadze dochodzącej do ośmiu punktów została zaakcentowana wygraną do 21 w secie. Wyglądało , że po w miare wyrównanym pierwszym secie zarysowała się wyraźna przewaga SBVC.
Jednak nie do końca wszystko miało być miłe i przyjemne. Na starcie trzeciego seta ,po błędach w ustawieniu początkowym i serii błędnych zachowań trenera SBVC i dziwnej gestykulacji sędziego już na początku seta doszło do sytuacji gdzie zespół SBVC otrzymał kartki - stracił punkty, trener wylądował na ławce kar atakujący Kijewski zasiadł na ławce rezerwowych i do końca seta SBVC grał w osłabieniu. Mimo to toczyła się wyrównana walka ostatecznie szczęśliwie rozstrzygnięta dla Manchester.
W czwartym i piątym secie zespół SBVC już bez problemów i sensacji dominował na boisku i pewnie wygrał ostatnie sety.
SBVC: Gil, Golshanpour, Struski, Kijewski, Bukowski, Krzysiak, Skora, Biernat, Dolecki, Pourshokouhi, Soltys,Lai.

alt

CambridgeVC v SBVC 0:3 (19,17,19)

28go września męski skład SBVC zadebiutował na wyjeździe grająć przeciw zespołowi z Cambridge. Zespół z Birmingham w okrojonym składzie przystąpił do walki w pierwszym secie nieco usztywniony. Walka jednak tylko do połowy seta była w miarę wyrównana po czym zawodnicy SBVC opanowali sytuację i pewnie wygrali wszystkie trzy sety.
SBVC: Gil, Golshanpour, G.Bukowski, S.Bukowski, Krzysiak, Skora, Biernat, Lai, Sołtys.

Gracze SBVC zapraszają kibiców do dopingu w najbliższe niedziele na meczach National Leaguei National Cup. Informacje o meczach i treningach są dostępne na stronach Volleyball England jak i stronie SBVC : www.sbvc.eu

Autor: seniorgrzes